153 obserwujących
8119 notek
21423k odsłony
3471 odsłon

Kontrowersyjna "msza" na Paradzie Równości. Jaki: To wulgarna prowokacja

Parada Równości w Warszawie. fot. PAP/Jakub Kamiński
Parada Równości w Warszawie. fot. PAP/Jakub Kamiński
Wykop Skomentuj174

Aktywista środowisk LGBT Szymon Niemiec, który uważa się za biskupa Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego odprawił kontrowersyjną „mszę” podczas Parady Równości.

Niemiec to były prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek oraz były biskup Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce. To też "polski działacz organizacji LGBT, duchowny chrześcijańsko-progresywny." - wynika z informacji umieszczonych na profilu "Biskup Szymon Niemiec" na Facebooku. Jest również pomysłodawcą i wieloletnim współorganizatorem warszawskich Parad Równości.

Jako „biskup” wyświęca nowych duchownych i udziela ślubów parom homoseksualnym. W marcu 2019 Kościół Szymona Niemca ogłosił likwidację.


"Msza” na Paradzie Równości

W Warszawie odbyła się coroczna Parada Równości. Patronat nad nią objął prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Podczas Parady doszło do kontrowersyjnego wydarzenia. Aktywista środowisk LGBT Szymon Niemiec, który uważa się za biskupa niewielkiego Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego odprawił "mszę".

Wywołało to oburzenie opinii publicznej, która zwróciła uwagę na słowa Rafała Trzaskowskiego, który przed rozpoczęciem Parady Równości apelował o poszanowanie tradycji i wartości wyznawanych przez innych. Według komentatorów "msza" jest obrazą uczuć religijnych.


Internauci zauważyli też, że asystujący w nabożeństwie miał na głowie durszlak, co świadczyłoby o tym, ze jest to przedstawiciel niezarejestrowanego w Polsce prześmiewczego „Kościoła latającego potwora Spagetti".

Biskupi oburzeni, Jaki: To prowokacja

Głos ws. wydarzenia poprzedzającego Paradę Równości zabrał też Episkopat. Zdaniem biskupów miało ono "znamiona bluźnierstwa".

"(...) z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących" - czytamy w komunikacie przesłanym mediom przez Konferencję Episkopatu Polski. Biskupi uważają, że msza odprawiona przed Paradą Równości ma "znamiona bluźnierstwa".

"Obrażanie ludzi wierzących to pewnie w ramach promocji przekazu marszu tj. »tolerancji«. To samo co w Gdańsku. Czyli nadzieje opozycji w postaci prezydentów miast to wulgarne marsze i prowokowanie ludzi, których jedną »wadą« jest to, że chodzą do Kościoła." - napisał byly wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

"A ta wulgarna prowokacja odbywała się pod hasłem »szanujmy się nawzajem«" - dodał Jaki.

KJ


Zobacz galerię zdjęć:

Ogłoszenie na Facebooku zachęcające do wzięcia udziału w "mszy".
Ogłoszenie na Facebooku zachęcające do wzięcia udziału w "mszy". Informacje na temat Szymona Niemca zawarte na jego profilu na Facebooku. Szymon Niemiec udzielił ślubu parze homoseksualistów. fot. Facebook
Informacje na temat Szymona Niemca zawarte na jego profilu na Facebooku.
Wykop Skomentuj174
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo