154 obserwujących
7985 notek
21063k odsłony
6407 odsłon

Kurdej-Szatan nie poprowadzi już programów rozrywkowych TVP. Kara za poparcie LGBT?

Barbara Kurdej-Szatan nie będzie już gwiazdą TVP. Fot. Instagram/Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan nie będzie już gwiazdą TVP. Fot. Instagram/Kurdej-Szatan
Wykop Skomentuj128

Barbara Kurdej-Szatan popierała polityków PO i środowiska LGBT. Przez blisko cztery lata w TVP, rządzonej przez Jacka Kurskiego, prowadziła programy rozrywkowe. Wszystko zmieniło się w czerwcu - prezenterka została zwolniona przez władze mediów publicznych.

"Kocham Cię, Polsko!", "The Voice of Poland" i "The Voice Kids" - te produkcje cieszyły się wielkim uznaniem widzów Telewizji Polskiej. Prowadziła je od dłuższego czasu Barbara Kurdej-Szatan. Według portalu Party.pl, dobre czasy dla gwiazdy się skończyły - przynajmniej w mediach publicznych. Prezenterka i aktorka nie wystąpi również w konkursie literackim w Opolu. Brakowało jej też podczas tegorocznych koncertów w TVP.

Kurdej-Szatan mogła poczuć się zaskoczona decyzją włodarzy przy ul. Woronicza, bowiem terminy nagrań kolejnych programów były ustalane już kilka tygodni temu. Powodem zwolnienia gwiazdy był rzekomy przesyt Kurdej-Szatan na ekranach telewizorów. Nieoficjalnie jednak prezesowi Jackowi Kurskiemu nie spodobało się to, że z jednej strony gwiazda TVP prowadzi koncert w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, a następnie popiera Paradę Równości w mediach społecznościowych.

Celebrytka namawiała fanów do głosowania na Rafała Trzaskowskiego w kampanii samorządowej, atakując między wierszami Patryka Jakiego. - Warszawa nie byle jaka. Warszawa dla wszystkich - mówiła Kurdej-Szatan w spocie polityka PO przed wyborami.

Pracę w telewizji publicznej, w której rządzą politycy związani z PiS, godziła z udziałem w marszach w obronie sądów i poparciem dla środowisk LGBT. Niektórym widzom nie spodobało się to, że osoba powszechnie znana deklaruje szacunek do wartości katolickich i jednocześnie wspiera idee lewicowe, sprzeczne z nauką Kościoła.


image


- Odchodzisz z the "Voice Kids"? Oglądając i widząc, jak motywujesz i wspierasz dzieciaczki, to sama mi dawałaś ogromnego powera! - zapytała na oficjalnym Instagramie o zamieszanie wokół Kurdej-Szatan jedna z internautek.

- To miłe co piszesz... mnie też będzie brakować tego programu i ludzi, z którymi tam pracowałam - odpisała celebrytka, która pożegnała się z pracą w TVP. Nie wiadomo, co dalej z rolą Kurdej-Szatan w "M jak miłość". W serialu, który ogląda kilka milionów widzów, aktorka gra od 2014 roku. Kurdej-Szatan poprowadzi natomiast konkurencyjny festiwal w Opolu, organizowany przez telewizję Polsat.

GW

Wykop Skomentuj128
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura