153 obserwujących
8121 notek
21429k odsłon
6483 odsłony

Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak. fot. Youtube
Piotr Woźniak-Starak. fot. Youtube
Wykop Skomentuj143

Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Policja poinformowała, że grupa płetwonurków zlokalizowała i wyłowiła ciało prawdopodobnie zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny.

Potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione - poinformował wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Poszukiwania producenta filmowego, który zaginął, pływając po mazurskim jeziorze Kisajno, trwały od niedzieli.

Zobacz: Wszczęto śledztwo w sprawie wypadku na jeziorze Kisajno

Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na jeziorze Kisajno odnaleziono dryfującą motorówkę, na pokładzie której nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skręcania obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.Prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali, m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni - wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą. W akcji brała także udział m.in Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

Kim był Piotr Woźniak-Starak

Tragicznie zmarły Piotr Woźniak-Starak urodził się w 1980 r. Był producentem filmowym i reklamowym. Kształcił się w Szwajcarii, Bostonie i w Nowym Jorku. W Polsce pracę rozpoczął w 2005 r. przy produkcji filmu "Strajk" w reż. Volkera Schloendorffa i serialu "Oficerowie". Był asystentem reżysera Andrzeja Wajdy przy filmie "Katyń". 

Jego największym producenckim sukcesem był film "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, z Tomaszem Kotem w roli słynnego polskiego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religi. Film ten obejrzało ponad 2 mln widzów. W 2014 r. na festiwalu w Gdyni "Bogowie" zdobyli największą liczbę nagród, a Złote Lwy odebrał sam producent. "Bogowie" otrzymali też siedem statuetek na gali Orły 2015. 

Wyprodukował także m.in. "Sztukę kochania" w reż. Marii Sadowskiej oraz czekającą na premierę "Ukrytą grę" Łukasza Kośmickiego. W 2019 r. wyprodukował "Ukrytą grę" ("The Coldest Game") w reż. Łukasza Kośmickiego z Robertem Więckiewiczem i Billem Pullmanem. Jego akcja rozgrywa się w czasie kryzysu kubańskiego. Film zakwalifikowano do konkursu głównego wrześniowego Festiwalu Filmowego w Gdyni. 

Firma Woźniaka-Staraka - Watchout Productions - zajmowała się też realizacją reklam i prowadzeniem kampanii reklamowych. Wyprodukowała m.in. reklamy dla UPC, Circle K i PKO BP. 

Prywatnie od 2016 r. był mężem prezenterki telewizyjnej Agnieszki Szulim. Jego matka i ojczym, Anna Woźniak i Jerzy Starak, zarządzają Polpharmą, największą polską firmą farmaceutyczną. Ich majątek jest szacowany na kilka miliardów złotych.


KJ, BG


Zobacz galerię zdjęć:

Piotr Woźniak-Starak.
Piotr Woźniak-Starak. Jezioro Kisajno. Poszukiwania na jeziorze Kisajno. Poszukiwania na jeziorze Kisajno. Poszukiwania na jeziorze Kisajno. +1 zdjęcie
Piotr Woźniak-Starak nie żyje. fot. PAP
Wykop Skomentuj143
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości