155 obserwujących
8148 notek
21500k odsłon
5438 odsłon

SokzBuraka - za anty-PiS-owskim profilem stoi człowiek zatrudniony przez PO?

Tygodnik "Sieci" zapowiada duży artykuł o profilu facebookowym SokzBuraka
Tygodnik "Sieci" zapowiada duży artykuł o profilu facebookowym SokzBuraka
Wykop Skomentuj173

SokzBuraka współtworzył Mariusz Kozak-Zagozda, obecnie zatrudniony przez warszawski ratusz jako marketingowiec; piarowiec ma także etat opłacany przez Platformę Obywatelską – pisze tygodnik „Sieci”. 

SokzBuraka – „najbardziej hejterski obszar Internetu, którego celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości – został stworzony przez człowieka zatrudnionego nie tylko w PO, ale też w warszawskim ratuszu” - takie doniesienia, jak zapowiada wPolityce.pl, znajdą się w najnowszym numerze „Sieci”. 

„Marek Pyza i Marcin Wikło opisują internetową społeczność SokzBuraka. To strony i profile społecznościowe z memami i żartami związanymi z polityką, a w rzeczywistości jedno z najbardziej hejterskich źródeł uderzających w PiS mieszanką drwin, manipulacji i kłamstw” – podaje portal. 

Polecamy: "Sok z buraka" ma kłopoty. Wassermann i Terlikowska zapowiadają pozwy

Pyza i Wikło piszą, że SokzBuraka to „potężny oręż w walce politycznej Platformy Obywatelskiej, za którym stoi sprawny piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda – autor strony, który dziś wypiera się pracy przy tym projekcie”. 

„Udało się nam dowiedzieć, że od kwietnia br. Mariusz Kozak-Zagozda jest zatrudniony w warszawskim urzędzie miasta, w biurze marketingu. (…) Nie wiemy, co dokładnie robi dla stołecznego ratusza Kozak-Zagozda. Ale wiemy, ile zarabia. Przez ostatnie pięć miesięcy (od kwietnia) otrzymał co najmniej 25 tys. zł. (…) Drugim etatem Kozaka-Zagozdy jest praca w partii Platforma Obywatelska. Jest tam zatrudniony od lutego 2018 r. do dziś. Jego wynagrodzenie to miesięcznie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych (w sumie ponad 150 tys.). W tym samym czasie współpracuje także z Klubem Parlamentarnym Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska, co miesiąc takie same pieniądze, też kilka tysięcy. Najlepszym czasem do zarobku są kampanie wyborcze” – podaje portal opisując materiał tygodnika.

Materiał wzbudził znaczne emocje internautów. 

„Mariusz Kozak-Zagozda, wokalista zespołu Frog’n Dog, marketingowiec związany z PO, stoi za hejterskim #sokzburaka” - pisze jeden z internautów.

 

„Wygląda na to, że @Marek_Pyza i @marcin_wiklo rozgryźli kwestię autorstwa #sokzburaka i jego finansowania. Tym samym osoby które były przez ten profil pomawiane i oczerniane, zyskują adresata pozwów o zniesławienie. #wojnatrolli” - pisze Rafał Ot-Frąckiewicz. 

 

„Białe kołnierzyki, drogie garnitury, piękne słowa, a w sieci finansują największy syf. Oto jak rozpowszechniany jest, finansowany przez PO hejt” - napisał kierujący portalem TVP.INFO Samuel Pereira. 

 

KW

Wykop Skomentuj173
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura