154 obserwujących
7982 notki
21057k odsłon
7196 odsłon

"Hałaśliwa dyskoteka" pod oknem papieskim. Protest LGBT w rocznicę wyboru Jana Pawła II

Protest LGBT przed oknem papieskim. Wyszedł do nich ksiądz z różańcem. fot. Twitter
Protest LGBT przed oknem papieskim. Wyszedł do nich ksiądz z różańcem. fot. Twitter
Wykop Skomentuj214

Działacze środowisk LGBT urządzili happening w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Pojawili się z tęczowymi flagami przed oknem papieskim.

16 października przypadała 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978 r. i przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch i najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku.

Plac przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie jest miejscem ściśle związanym z osobą św. Jana Pawła II. Papież Polak spotykał się tu z mieszkańcami Krakowa, zwłaszcza młodzieżą, podczas każdej swojej pielgrzymki.

"Hałaśliwa dyskoteka pod oknem papieskim na Franciszkańskiej – tak środowiska LGBT w Krakowie „uczciły” 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Pretekstem było pierwsze czytanie projektu ustawy „Stop pedofilii”. Uczestnicy hałaśliwego zgromadzenia pod siedzibą kurii twierdzili że przeszkadza im „pan ksiądz” – chodziło o kapłana, który wyszedł do nich z różańcem w dłoni" - relacjonuje serwis tvp.info.

Na miejscu byli dziennikarze "Gazety Wyborczej", którzy na twitterze relacjonowali przebieg wydarzeń.


Imprezę w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża zorganizowała fundacja Queerowy Maj, związana ze środowiskiem LGBT. Organizatorzy twierdzili, że to protest przeciw inicjatywie „Stop pedofilii”. Chodzi o obywatelski projekt ustawy zakazujący propagowania i pochwalania obcowania płciowego dzieci.

Zdaniem uczestników zgromadzenia penalizacja propagandy pedofilskiej w kształcie zapisanym w obywatelskim projekcie jest równoznaczna z zakazem edukacji seksualnej. 

Zobacz: Konflikt wokół „Stop pedofilii”. Sejm skierował projekt do dalszych prac

Do demonstrantów z różańcem w dłoni wyszedł ks. prał. Andrzej Fryźlewicz, były wieloletni sekretarz ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Jedna z uczestniczących w dyskotece kobiet twierdziła, że „pan ksiądz przeszkadza” zgromadzonym, ale zapewniała, że nie zabrania mu modlitwy. Inni mieli grozić kapłanowi wezwaniem policji.

KJ


Wykop Skomentuj214
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo