Protest LGBT przed oknem papieskim. Wyszedł do nich ksiądz z różańcem. fot. Twitter
Protest LGBT przed oknem papieskim. Wyszedł do nich ksiądz z różańcem. fot. Twitter

"Hałaśliwa dyskoteka" pod oknem papieskim. Protest LGBT w rocznicę wyboru Jana Pawła II

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 214

Działacze środowisk LGBT urządzili happening w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Pojawili się z tęczowymi flagami przed oknem papieskim.

16 października przypadała 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978 r. i przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch i najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku.

Plac przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie jest miejscem ściśle związanym z osobą św. Jana Pawła II. Papież Polak spotykał się tu z mieszkańcami Krakowa, zwłaszcza młodzieżą, podczas każdej swojej pielgrzymki.

"Hałaśliwa dyskoteka pod oknem papieskim na Franciszkańskiej – tak środowiska LGBT w Krakowie „uczciły” 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Pretekstem było pierwsze czytanie projektu ustawy „Stop pedofilii”. Uczestnicy hałaśliwego zgromadzenia pod siedzibą kurii twierdzili że przeszkadza im „pan ksiądz” – chodziło o kapłana, który wyszedł do nich z różańcem w dłoni" - relacjonuje serwis tvp.info.

Na miejscu byli dziennikarze "Gazety Wyborczej", którzy na twitterze relacjonowali przebieg wydarzeń.


Imprezę w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża zorganizowała fundacja Queerowy Maj, związana ze środowiskiem LGBT. Organizatorzy twierdzili, że to protest przeciw inicjatywie „Stop pedofilii”. Chodzi o obywatelski projekt ustawy zakazujący propagowania i pochwalania obcowania płciowego dzieci.

Zdaniem uczestników zgromadzenia penalizacja propagandy pedofilskiej w kształcie zapisanym w obywatelskim projekcie jest równoznaczna z zakazem edukacji seksualnej. 

Zobacz: Konflikt wokół „Stop pedofilii”. Sejm skierował projekt do dalszych prac

Do demonstrantów z różańcem w dłoni wyszedł ks. prał. Andrzej Fryźlewicz, były wieloletni sekretarz ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Jedna z uczestniczących w dyskotece kobiet twierdziła, że „pan ksiądz przeszkadza” zgromadzonym, ale zapewniała, że nie zabrania mu modlitwy. Inni mieli grozić kapłanowi wezwaniem policji.

KJ


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo