Grzegorz Niedźwiecki
Solidarność, współpraca, wzajemność jest wartością człowieka i kluczem do sukcesu
0 obserwujących
181 notek
122k odsłony
  2137   0

Amber Gold

 

Jelenia Góra, 17.08.2012 r.

Grzegorz Niedźwiecki

ul. Działkowicza 19

58-506 Jelenia Góra


 

Stanowisko ws postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa

3 Ds. 229/12 z dnia 02 sierpnia 2012 roku przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze. 

  • Przestępstwo fałszywego skazania niewinnego człowieka (to piszącego), bez dowodów winy, popełnił już sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze dnia 06.05.2008 r. w sprawie II K 467/07.

  • Przestępstwa współudziału i krycia fuszerek popełniali inni sędziowie SR i SO w Jeleniej Górze, prokuratorzy rejonowi i okręgowi w Jeleniej Górze oraz sędziowie SA we Wrocławiu.

  • Przestępstwa bezczynności popełniali i popełniają Prokurator Generalny, Minister Sprawiedliwości, a być może i Rzecznik Praw Obywatelskich, kierownictwo Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. PG I MS dziś mają polityczną pracę a jutro mogą być na ławie oskarżonych z inicjatywy dożywotnich „stróżów prawa”. Reszta ma to w nosie.

  • Przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych, fałszywego straszenia składali funkcjonariusze ws nieprawdziwych zeznań przez faktyczną winowajczynię. Tu się aż roi od przestępstw i niedoróbek gorszych jak za czasów PRL.

Państwo mogą nadal bezczynnie grać na czas. Państwo i tak biorą za próżność sowite wypłaty. Państwo mogą cierpliwie grać na zwłokę i wyłapywać błędy proceduralne u prześladowanego. Państwo mogą nadal wykańczać psychicznie, fizycznie i finansowo całą jego rodzinę.

Nie składam oficjalnego zażalenia na przytoczone postanowienie do żadnego sądu. Nie dlatego, że brak mi cierpliwości tylko dlatego, że nie mam fizycznej możliwości wygrać z przestępcami w immunitetach. Zażalenia, odwołania, sprzeciwy można składać w krajach prawdziwej demokracji i uczciwego prawa. To powinni już dawno w tych sprawach zrobić funkcjonariusze z urzędu. Niestety na korupcję, kumoterstwo, nepotyzm, komitywy nie ma wpływu nie tylko na Białorusi, Ukrainie czy Korei Północnej. Moje obecne słowa mi już ani nie pomogą ani nie zaszkodzą. Ja muszę się póki co martwić co włożyć dzieciom do ust pracując nadal za godziwe pieniądza z dala od domu. 

Grzegorz Niedźwieck

 

Ps.

Wszystkie wymienione wyżej instytucje, i nie tylko, miały wiedzę, czas i możliwość prawną do interwencji w tych sprawach. Niestety zignorowały wnioski dysydenta. W Polsce zamyka się niewinnych ludzi do więzienia na 12 lat i trzy miesiące. Uniemożliwia się uczciwym ludziom na lata pracę w kraju. Blokuje się prześladowanym konta bankowe i możliwość dokonywania transakcji internetowych online. Przykleja się upatrzonym ofiarom łatkę zadymiarza i eliminuje w ten sposób z życia publicznego. Prawdziwi przestępcy mają pieczątki. To jest państwo w państwie.

*


 

              Na odbijanie piłeczki z barbarzyńcami nie starczy życia

Nie było żadnej publikacji krzywdzącej głodnego biznesmena Opla z Rotary Club w Jeleniej Górze, chociaż po latach przyznała się do tego osoba, która miała wiedzę, interes zawodowy i zależność z poszkodowanym emerytem. Sędziowie mieli własne, bez faktów, klientelistyczne prawo, wydumane zdanie i przy nim pozostali. Kolejni te fuszerki legalizowali w ciemno, zaocznie i niejawnie. Ubezwłasnowolniali człowieka. Urosły za nic mężczyźnie opiekującym się starszymi Niemcami kary i grzywny jak za Amber Gold.

Kto, jaki zbrodniarz będzie się przejmował śmiercią, wykluczeniem społecznym, głodem dzieci anonimowego człowieka? Najwyżej zabiorą mu te dzieci do przytułku za swoje, nepotyczne, koleżeńskie błędy. On nie ma wystarczającego nagłośnienia i wsparcia w mediach. Jaki interes mają „stróże prawa” w tym, żeby trwać przy błędzie? Teoretycznie to nie ich pomyłka. Czemu dezerterują RPO i HFPC? Ja mam teraz alibi do ewentualnej przyszłej odmowy przyjęcia do wiadomości pouczenia o odpowiedzialności karnej od jakiegoś sędziego za składanie fałszywych zeznań. To kłamstwo „mafii” nieścigane.

Za kryzys państwa, polityki, niegospodarność urzędników i funkcjonariuszy, fochy baronów – zawsze płacą cenę wstrząsającą eksmisją inwalidzi. Prokuratorzy i sędziowie mają w nosie to, że wsadzają na 12 lat i trzy miesiące do więzienia niewinnego człowieka. Podatnicy za to zapłacą. Funkcjonariuszom za nadużycia z pensji i premii nikt nie potrąci. Niedawno na debacie celebrytów przyznano, że prokurator generalny może sobie wnieść o ukaranie czy dymisję jakiegoś prokuratora. I tak dopiero po jakimś czasie zbierze się „starszyzna winowajców” i mogą to olać. Kabaret. Wśród prokuratorów i sędziów jest wielu alkoholików, byłych kombinatorów i szmuglerów granicznych, handlarzy na czarno, napaleńców seksualnych. Niestety oni mają immunitety. Są „inni”. Wstydzę się za Polskę. Jak tak dalej będzie to dojdzie do samosądów. Nadzieja czasem w Strasburgu...

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale