lew1 lew1
2012
BLOG

Wymiar niesprawiedliwości – zapaść w III RP

lew1 lew1 Polityka Obserwuj notkę 1

 

Wymiar niesprawiedliwości – zapaść w III RP

Urodziłem się w roku 1961. W latach 1965-1968 chodziłem do przedszkola PKP w Jeleniej Górze, a raczej woziła mnie i mojego brata bliźniaka do niego, tam na Kraszewskiego 5, nasza mama. Uczęszczało z nami wielu kolegów i koleżanek, z których część już nie żyje. Jeden kolega żyje na pewno. Żyje i ma się dobrze. To znaczy dobrze ma się w zależności od huśtawki nastroju. Dobrze, bo załapał się w swoim życiu na stanowisko sędziego i przynajmniej zarobki ma dobre. Źle, bo często te zarobki źle spożytkował. Na alkohol. Tak, jest alkoholikiem. Obecnie chyba nie pijącym. Albo na dupościsku, albo przełożeni jeleniogórskiego Sądu Okręgowego zmusili Dariusza Przemyka do terapii. Kamuflował się w Miłkowie. W każdym bądź razie niedawno jeszcze pił – będąc sędzią. Na dodatek mieszkając niedaleko mojej ulicy Działkowicza. I jeszcze gorzej, bo pił w pubie u Krzyśka N. obok naszego kiosku przy Kiepury na Zabobrzu. Pił tak uporczywie i na wesoło, że często żona, też może prawniczka, musiała go do domu holować. Raz słynny prezes/adwokat Jerzy J. (dałem mu kiedyś trochę zarobić) go odprowadzał, a raczej dźwigał pod pachę slalomem jak zwykłego penera. Śmiali się z tego sędziego wszyscy, ale jak to się mówi – za pieniądze ksiądz się modli.

W latach 1982-1984 pracowałem w VEB Oberlausitzer Textilbetriebe w DDR-owskim Großschönau. Mieszkaliśmy w Heimie AWH Stern, którego już nie ma, ale wówczas był to niezły hotel. I do gromadzenia kontrabandy i do spania i do chlania. Oczywiście nie tylko Radebergera. Lunikoff, wermuty, giny i koniaki lały się strumieniami. Niedaleko nas mieszkały góralki, które pracowały w innym, też już zrównanym z ziemią, przedsiębiorstwie tekstylnym. Prawie każdy miał swoją przysłowiową damę z Nowego Sącza. Ale to szczegół. Clou, opierało się na zarabianiu wschodnich marek, zamienianiu ich na towar typu lakiery samochodowe, elaskony, kabaretki, buty, czajniki, i inne domowe geräty, no i głównie alkohole. Woziło się do melin w Zgorzelcu, aż po Lubań, załadowane piwem i ekstra trunkami w czasach kartek towary kilka razy w tygodniu, a na weekend zbierało się to wszystko po dach i dostarczało do kupców. Pomijam AGD, ale samochodów dorobiliśmy się na knajpach przy pl. Ratuszowym, PTTK, Olimp, przy stadionie, w Klubowej, u Arturka w Galerach, aż po Karpacz i Szklarską Porębę. Bez podatku. Pracował ze mną jeden kolega Jerzy Mikuliszyn z okolic Piechowic, którego żona Anna była już może sędzią w SO. Pracował, pił z nami, bawił się i handlował. Był mało lubiany. Po wielu latach dowiedziałem się, że ukończył studia prawnicze, zdał aplikację radcowską i pracuje gdzieś blisko żony.

Jak byłem kawalerem, to chodziłem do domku kolegi, a w zasadzie jego ojca, i robiliśmy tam częste libacje. I ze zwykłym piwem i z winami patykiem pisanymi i z gorzałą, a zdarzało się i z bimbrem. No i oczywiście z dziewczynami różnego autoramentu. Nawet ściągnąłem tam kiedyś córkę burmistrza z Piechowic po dancingu w Stylowej i nocce spędzonej wspólnie na izbie wytrzeźwień. Dom ten, mieści się na ulicy obok wżenionego przeze mnie domu. Ów ojciec kolegi, Jerzy G., był rzemieślnikiem budowlanym i sam go budował, z kradzionych zapewne materiałów, ale solidnie, prosto. Zostawili w nim ludzie wiele uryny, spermy i rzygowin. Ojciec kolegi zmarł, matka św. Jehowy po pobycie w psychiatryku też umarła, a długi pozostały na trójkę dzieci. Kolega Marek wytrzeźwiał, przynajmniej od trunków, i wybudował się... w Jeżowie Sudeckim. Jego brat Mirek („Cofek”) trafił do schroniska Brata Alberta, a siostra Krystyna mieszka dalej w bloku na Szymanowskiego. Cała rodzina składała się z alkoholików. Niedawno były zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze Krzysztof Domagała, kupił ich dom, pewnie za bezcen, i zrobił z niego „pałac”. Dobudował dach spadzisty, przerobił tarasy, ganek, ocieplił i wytynkował elewację, dokupił drzwi i bramy, zbudował kostkę na dróżkach, no i zainstalował kamerę.

Nieopodal Wiśniowej wybudował „pałac” inny prokurator. Obok Sali Królestwa (Zgromadzeń) Jehowy, odgrodził się niespotykanym murem. Kazał zlikwidować w pobliżu, większość ludzkich reklam. Niektóre kasty w Polsce mają przywileje i zarabiają krocie. Nie zawsze zasłużone.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze Jerzy Wydro ściągnął mi kiedyś nawiązkę, którą zasądził Sędzia Rejonowy w Jeleniej Górze na Towarzystwo Walki z Kalectwem. Problem w tym, że zasądził na adres biura nie tam gdzie się mieściło przy ul. Teatralnej w Jeleniej Górze, tylko na adres partii Stronnictwa Demokratycznego na ul. Wolności 29, w której zasiadał prezes TWK razem z całym towarzystwem. Sędzia miał to w nosie widać. Ktoś powybijał potem szyby komornikowi w biurze przy ul. Groszowej w Jeleniej Górze. Obecnie komornik kupił sobie ekstra samochód i przeniósł się do lepszego biura koło sądu przy ul. Grottgera, żeby było bezpieczniej. Sędziowie klepią zaś nadal często wyroki na zasadzie chybił trafił, „recydywy” i mam chusteczkę haftowaną, a nie na podstawie dowodów i merytorycznych procedur postępowania. O karach dyscyplinarnym (przynajmniej) wobec nich, można zapomnieć.

Sędziowie III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze uprawiają wybiórczo bezczynność. Wielu powodom zmieniają wysokość alimentów na ich życzenie, w górę lub w dół w zależności od podstaw, ale niektórym wnioskodawcom nie podejmują w ogóle merytorycznie spraw do rozpoznania. Dowodem akta sprawy o sygn. R III C 66/03.

W dniu 22 sierpnia 2011 r. Sędzia Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Urszula Wiewióra (Zastępca Przewodniczącego), rozpoznała sprawę I C 730/11 z powództwa kobiety o rozwód, bez jakiegokolwiek formalnego wezwania pozwanego i orzekła zaocznie zgodnie z wnioskiem powódki rozwód. Sposób, dowody i szybkość rozstrzygnięcia, nie mieściły się później w głowie pozwanego. Na jego szczęście, i dzieci małżeństwa, zdążył się w porę zorientować i złożył sensowny sprzeciw. W każdym bądź razie nie ma to nic wspólnego z demokratycznym państwem prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Tylko cud sprawił, że facet nie został dzięki jeleniogórskiej Sędzi Sądu Okręgowego pozostawiony na łasce Boga, bez podziału majątku, prawa do dziedziczenia i wspólnego rozliczania (również ulg) i z naliczonymi z kosmosu alimentami. Tak to prawo działa w Jeleniej Górze i w całej zresztą Rzeczpospolitej.

Sędzia Sądu Rejonowegow Jeleniej GórzeJarosław Staszkiewiczniewątpliwie przekroczył swoje uprawnienia wydając wyrok karny w sprawie o zniesławienie sygn. II K 467/07. Ogłosił wyrok skazujący z oskarżenia prywatnego po blisko roku bezproduktywnego szukania w dniu 6 mają 2008 r. z rażącym naruszeniem art. 5. § 2. k.p.k. Taka jest prawda. Zanim ogłosił ten wyrok, to pouczył świadka i uprzedził o odpowiedzialności karnej za fałszywe składanie zeznań. W oparciu o tyn wyrok Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wydał ponoć jakiś radykalny wyrok I C 1062/08 w dniu 3 września 2008 r. gdy nieświadomy niczego oskarżony opiekował się starszymi, schorowanymi Niemcami. Potem były jeszcze jakieś tajemnicze grzywny i komornik Jerzy Wydro. Wszystko to na wniosek współwłaściciela FM „Ligęza” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze i jednocześnie ówczesnego skarbnika Rotary Club. Sześć lat komitywa zawodowa „filantropów” i koneksje wymiaru sprawiedliwości, zaocznie i niejawnie prześladują drastycznie to piszącego za rzekomą pomoc drugiemu człowiekowi. Ignorują wszelkie podstawy wznowienia postępowań. Ostatnio, w dniu 21.09.2012 r. Sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej GórzeAndrzej Muszkanie dopełnił obowiązków służbowych w sprawie Kp 435/12. Wydał żałosne, niechlujne i skrajnie odwrotne orzeczenie niż kolega w wyroku II K 467/07. Przekłamał ponadto w postanowieniu czas ujawnienia nieprawdy przez świadka, popełnił szereg błędów pisarskich i zamieścił w nim obce dane osobowe. Trzy lata temu wyszły na jaw niezbite dowody poświadczenia nieprawdy przez wspomnianego świadka, ale m.in. PRJGAdam Kurzydłoudowadnia w nieudolny sposób za wszelką cenę, że takie ostrzeżenia o odpowiedzialności karnej to fikcja. Reżimowe "Pokłosie" trwa nadal. III świat.

*

WYCENA KORUPCYJNA !!!!!!! UWAGA OSZUST!!!!!!!!! WŁADZE KARKONOSKIEGO STOWARZYSZENIA RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH BIEGLY SADOWY JERZY KARPINSKI - ON MNIE OSZUKAL OKRADL ZANIZYL WARTOSC DOMU O 50 % !!!! W DWUCH WYCENACH ZA KT...ORE ZAPLACILEM POROWNAL MOJ DOM DO 200 LETNICH DOMOW. NIE ODPUSZCZE SMIECIOWI !!!!!!! Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kon Bud Jerzy Karpiński Szafirowa 13 58-560 Jelenia Góra

http://www.aferyprawa.eu/Wyceny/Jelenia-Gora-Rzeczoznawca-Sadowy-Jerzy-Karpinski-dopuscil-sie-przestepstwa-przy-wydaniu"

ZALICZKA DLA BIEGLEGO SADOWEGO Z JELENIEJ GORY JERZEGO KARPINSKIEGO KTORY MNIE OSZUKAL, OKRADL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WŁADZE KARKONOSKIEGO STOWARZYSZENIA RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH Sekretarz Jerzy KARPIŃSKI - ON MNIE OSZUKAL OKRADL... ZANIZYL WARTOSC DOMU O 50 % !!!!!!! W DWUCH WYCENACH POROWNAL MOJ DOM DO 200 LETNICH DOMOW. NIE ODPUSZCZE SMIECIOWI !!!!!!!!!!! Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kon Bud Jerzy Karpiński Szafirowa 13 (Sąd Okręgowy JG – Dowód wpłaty KWP nr 31/L/12 z dnia 2-12/03/05 – od Jan Biedrzyński – wpłata tytułem II Ca 54/12 zaliczka na biegłego – 1.500,00 zł)”

Sad w Jeleniej Gorze po oszustwie bieglego sadowego jerzego karpinskiego . Odpowiedz sadu w Jeleniej Gorze po 5 miesiacach. Pomimo dowodow oszustwa Sad w Jeleniej Gorze uznal ze opinia bieglego sadowego jest przydatna i oparl na niej uzasadnienie faktyczne !!!!!!!” (podpisała Wiceprezes Sądu Okręgowego mgr. Jadwiga Kwapiszewska).

*

 

Jelenia Góra i bajka prokurator Magdaleny Kolasińskiej o otwartym Sezamie w TESCO.

CZAS SKOŃCZYĆ Z CZERWONYM DRAŃSTWEM !

Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - Inspektor?:-) Krawczyk przyłapany na przestępstwach dręczenia, stalkingu i nagabywania seksualnego ! ! !

Jelenia Góra Kiedy prokurator potrąci przechodnia na pasach... hmm, zostaje niewinny...

Proces policjantów ruszy od nowa

*

Nie zdziwię się jak po publikacji tych faktów, spec służby III władzy (klakierzy MS i PG) wystawią przeciwko mnie najcięższe armaty i wytoczą procesy za ujawnianie epidemii funkcjonariuszy, wirusów prawa, ocenę „niezawisłych” organów. U nas nie ma nadzoru i kontroli bestii totalitarnych. Jak się im tyłek pali to działają na zasadzie talibańskich terrorystów – najlepszą obroną jest atak. Tak działa zaraza. Nie potrzeba nam wojny. Każde próby pierestrojki zniszczy w Polsce kapturowo legalna mafia. Anty ludzie z immunitetami. Nadzór polega na odsyłaniu wniosków do katów. Niech się generałowie od siedmiu boleści nie dziwią, że ludzie uciekają się do zamachów bo I, II i III władza nie zamierza siebie naprawiać tylko rżnie głupa na okrągło i robi z ludzi wariatów. Jak za Stalina. Niewielu jest takich sędziów jak Igor Tuleya i prokuratorów jak Mateusz Wolny.

Grzegorz Niedźwiecki – socjolog, ciąg dalszy nastąpi...

*

Układ zamknięty – Roman Kryże żyje

 

*

 

Sprawiedliwość

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, a właściwie SSR Jarosław Staszkiewicz – bo to nie instytucja orzeka tylko człowiek – wydał wyrok karny skazujący socjologa z oskarżenia prywatnego Firmy Motoryzacyjnej „Ligęza” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze dnia 6 maja 2008 roku pod sygn. akt II K 467/07. Z przecieków wynika, że oskarżyciel zwrócił się najpierw do portalu miejskiego Jelonka.com z prośbą o usunięcie na ich forum wpisu zatytułowanego „Nie kupujcie auta u Ligęzy”. Nie żądali od nich żadnych przeprosin i kar tylko wykasowania wpisu, na który mieli śladowe potwierdzenie. Następnie oskarżyciel zwrócił się do Grzegorza Niedźwieckiego z prośbą o wykasowanie wspomnianego tekstu z bloga ROPOiWzK pod groźbą sprawy sądowej w razie niezrealizowania ich prośby i nie zamieszczenia przeprosin na wąskim medium. Grzegorz Niedźwiecki nie znalazł żadnego wpisu znieważającego FM „Ligęza” Sp. z o.o. i zamieścił wyjaśniająceoświadczenie na blogu rodzinnym. Nie znalazł go nikt; ani Onet, ani prokuratura, ani powód, ani sąd. Mimo to Jarosław Staszkiewicz wydał wyrok na podstawie własnoręcznie wykonanego wydruku powoda (radców prawnych Kubacki & Kubacki) bez podpisu rzekomego autora i odnośnika do jakiegokolwiek linku internetowego. Powód, radcy prawni Kubacki, na ostatnim posiedzeniu sądu odpowiedzieli, że nie oczekują żadnych nawiązek tylko formalności. Kłamali.

Wzięli wypis z wyroku karnego i poszli podczas pobytu zagranicą niesłusznie skazanego do Sądu Okręgowego Wydział I Cywilny w Jeleniej Górze z pozwem o naruszenie dóbr na podstawie powyższego wyroku. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, a właściwie SSO Junona Gajewska – bo to nie instytucja orzeka tylko człowiek – wydała wyrok zaoczny skazujący na niebotyczne kary dnia 3 września 2008 roku pod sygn. akt I C 1062/08. Z akt sprawy wynika, że jest jakiś wydruk z forum Jelonka.com, ale nikt tego nie weryfikował i nikogo za to nie oskarżał. Nie było żadnego dowodu, wyciągu z bloga ROPOiWzK poza maszynopisami powoda i wyrokiem II K 467/07. Sąd Okręgowy, który zgodnie z art. 11 kpc był związany ewentualnie tylko ustaleniami wyroku karnego, dołożył niezbadaną sprawą Jelonki plus dopuszczonym wyrokiem II K 467/07. Skazano nie administratora portalu Jelonka.com tylko bogu ducha winnego administratora bloga rodzinnego. Wydano wyroki na Grzegorz Niedźwieckiego na podstawie antypatii,fikcji doręczeń i prześladują go nadal bez żadnego dowodu i przesłuchania. Było coś na Jelonce.com i za to ich nie karali. Nie było nic na blogu ROPOiWzK, a skazują Grzegorza Niedźwieckiego na katorgi. To nie jest sprawiedliwość. To jest bandytyzm.

socjolog

Zobacz galerię zdjęć:

lew1
O mnie lew1

prawdziwy lew

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka