1maud 1maud
1441
BLOG

Plaga Macierewiczów na świecie

1maud 1maud Polityka Obserwuj notkę 41

 

To, ze posłowie Twojego Rucha czy SLD opowiadają nam o stratach polskiego kontyngentu w Afganistanie – to dla mnie nie dziwota. Politowanie moje budzi fakt potakiwania ze strony posła Szejnfelda czy Protasiewicza. Zupełnie nie dziwi mnie za to atak GW na ministra, bo ulubieńcem tej gazety i pana Czuchnowskiego @ company nigdy nie był.
Trochę jednak zdumiewa mnie wsparcie tych bzdur przez znanych dziennikarzy TVP Piotra Kraśkę i Katarzynę Nowicką epatujących nas liczbą ofiar śmiertelnych, rzekomo wywołanych likwidacją WSI przez Macierewicza i powołaniem w to miejsce „niewykwalifikowanych „ funkcjonariuszy SKW. Przy okazji męczy mnie pytanie, jak te służby zostały w ostatnich latach zmienione i ilu niezweryfikowanych prawidłowo pogrobowców WSI do niej wróciło? Tak jak niejaki pan Turowski do służby dyplomatycznej, zaangażowany tam przez podobno uczulonego na komunistów ministra Sikorskiego. (O roli tego ostatniego napiszę wkrótce…)
Skąd tytuł? Ano z wyliczeń strat odnoszone przez kraje biorące udział w wojnie afgańskiej pod auspicjami NATO. Oto one (liczone versus kontyngent w najwyższej liczbie żołnierzy, bez uwzględniania czasu trwania misji):
Wielka Brytania    4.7% ,Australia - 2,6%; Dania - 5,7%, Turcja - 2,16%, Niemcy - 1,12%, Rumunia - 1 %, Nowa Zelandia 5,8%, USA - 2,56%, Polska - 1.65%.
Czyżby wszystkie państwa, które straciły procentowo o wiele więcej żołnierzy niż Polska doznały swoich strat z powodu użycia „niewykwalifikowanej” służby kontrwywiadowczej czy też z powodu miejsca, okoliczności, rodzaju pełnionej funkcji w strukturach wojsk koalicji i wypełnianych zadań bojowych, odpowiednich decyzji dowódców i własnych umiejętności oceny sytuacji wtedy, gdy śmierć nie była nieuchronna.
Wg wymienionych na wstępie panów zapewne winny jest jakiś Macierewicz. Oni to tylko politycy, którzy dla chwilowego rozgłosu albo dla konkretnej korzyści dla swojego ugrupowania plotą ludziom dyrdymały. Gorzej w ocenie intencji i jakości informacji serwowanej Polakom wypadają dziennikarze.
A wystarczy zajrzeć do Internetu i chwilę pomyśleć.
·        Wszystkie dane z informacji na temat wojny w Afganistanie z Wikipedii
1maud
O mnie 1maud

Utwórz własną mapę podróży.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka