20 obserwujących
165 notek
254k odsłony
348 odsłon

W obronie przewodniczącego Newmanna.

Wykop Skomentuj16

Powiem jak mistrz Adam.  Odpie....cie się wszyscy od Przewodniczącego Neumanna. Nareszcie znalazł się ktoś, kto powiedział prawdę ludzkim żywym językiem. Językiem nie jakiejś pseudo elity z pisowskich czworaków, ale językiem, dosadnym, męskim. Językiem bliskim Rabelaisowskiej fantazji. Tak, tak, taka jest prawda. Język Neumanna mieni się licznymi epitetami. Jest niepohamowany i po platformersku nieskrępowany. Można odnieść wrażenie, ze Neumann nie przekonuje samorządowców z Tczewa, ale prowadzi z nimi — subtelną grę intelektualną  

Przytoczmy kilka perełek błyskotliwego stylu Newmana „ Rzygam tym Tczewem” „ Tam same po... by” „ Ja pie... dole” „ „ Ku... a, nikt go nie ruszy „ „ Mam w du... pie go.” „ Którzy są kur...a Spartanami” „ I wyje... bią” By wreszcie zakończyć swój moralitet polityczny, jakże wieloznacznym historio- filozoficznym stwierdzeniem – „ Nic nie jest końcem...”

A jaki jest PIS? PIS jest nudny jak flaki, i to bez kropli oleju. PIS to flak flaka. Flak obdarty z flaka. Gada o 500. Gada o 300. O 13 emeryturze. Potem o 14 emeryturze. VAT. CIT. PIP. Nuda, nuda, i jeszcze raz nuda, i to jeszcze bez polotu. I to „ wstawanie z kolan” Ku... wa, po co wstawać, kiedy lepiej padać...

Narodzie mój, także i ja padam na klęczki i błagam – Rozpoznaj, kto jest Twym stylistą? Moralistą? Kto jest twoim Przewodniczącym? A kogo miejsce w czworach? Jednakże racje ma sam Schetyna, że po zwycięskich wyborach, przewodniczący Neumann, musi jednak więcej uwagi poświęcić interpunkcji. Zapewne zbyt wiele kropek jest w jego stylu. I to TVP info, które teraz musi pikać... Po co pikać, kiedy można nie pikać. TVN 24 nie pika i to jest dopiero przekaz przez całą dobę. Bez jednego piknięcia.

Tak, po 13 października, wycofamy z naszego politycznego menu wszelkie „ stare kotlety” I dopiero wtedy, Przewodniczący Neumann , ma szanse, niczym Stalin, na zasłużony tytuł „ Wielkiego Językoznawcy”


Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka