Przedstawiamy Państwu – Autorom, Komentatorom i Czytelnikom Salonu24 propozycję udziału w dyskusji na temat współczesnej gospodarki polskiej. Od dziś – przez miesiąc – codziennie pojawiać się będą artykuły związane z tematem projektu podjętego przez Szkołę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni: "2x20. Gospodarka Wolnej Polski. 1919-1939. 1989-2009"
Materiały pojawią się z intencją opublikowania ich przez Szkołę w wersji elektronicznej i papierowej – wraz z wybranymi wątkami dyskusji, komentarzami i artykułami, które – być może – niektórzy z Państwa zechcą napisać.
W pierwszej kolejności chcielibyśmy zaproponować Państwu udzielenie odpowiedzi na pierwsze z pytań zadanych przez Rektora Szkoły w poniższej introdukcji:
Szanowni Państwo,
Serdecznie proszę o udzielenie wypowiedzi w dwóch kwestiach istotnych dla określenia tożsamości gospodarczej Polski współczesnej – na tle dorobku II Rzeczpospolitej:
- Które z wydarzeń gospodarczych ostatnich 20 lat zasługują na szczególną pamięć oraz wyróżnienie – lub które z nich niosą ze sobą szczególną naukę, przesłanie wykraczające poza ramy mijającego dwudziestolecia.
- Jakie wydarzenia gospodarcze II RP przetrwały w naszej, zbiorowej pamięci, a w szczególności czy osoba i dorobek Eugeniusza Kwiatkowskiego mogą stanowić odniesienie dla czasów nam współczesnych oraz dla przyszłości gospodarki i polityki polskiej.
Powyższe pytania pozwalam sobie stawiać w ramach niekomercyjnego programu naukowo-wydawniczego „2 x 20. Gospodarka Wolnej Polski. 1919-1939. 1989-2009.” Zebrane wypowiedzi staną się zaczynem dyskusji i publikacji w ramach tego programu.
/-/ prof. zw. dr hab. Jerzy Młynarczyk, Rektor
Gdynia, 2009
Kolejne tematy w ramach dyskusji pojawiać się będą po prawej stronie ekranu w formie odpowiednio zalinkowanego spisu treści. Również przy każdym z artykułów będziemy się starać o życzliwą Czytelnikom nawigację.
_______
Z redakcją projektu można skontaktować się mailowo: biuro@kwiatkowski.edu.pl
oraz telefonicznie: +48 605 84 90 50
Inne tematy w dziale Gospodarka