emeryt ZUS emeryt ZUS
115
BLOG

Linia Wisły to nasza Linia Maginota? Wielki Chiński Mur?

emeryt ZUS emeryt ZUS Rozmaitości Obserwuj notkę 1

 Wartość obronna linii Wisły mocno przesadzona.

Weźmy taką II wojnę,Niemcy okopali się na linii Wisły i co?

Działało do stycznia,w styczniu Wisła zamarzła i krasnoarmiejce przeszli po lodzie a że ludiej u nich mnogo,ty przykryli tych Niemców czapkami uszankami i po ptokach.

Potem NATO kontra Układ Warszawski,też obrona miała być na linii Wisły,tylko oddać mieliśmy ziemie zachodnie i północne,plany były takie,mosty Układ wysadza , w ostateczności przykrywa Wisłę małymi bombkami co to je Pelagia składała,o napędzie jądrowym.

Do tego posadowiono co 50 km pułk pontonowy,żeby po tych bombkach żołnierze Układu mogli zaatakować tych Niemców a nawet Danię,kto miał to robić,po tych bombkach,nie wiem,przecież nasi saperzy od mostów też by padli.

Na a przekroczenie linii Wisły zimą?Mostów pontonowych na lodzie posadowić się nie da a ataki piechoty miały być zastąpione atakami czołgów i lotnictwa,czołgi przeprawiane na wstędze podwójnej ale tylko w lecie.

 A teraz znowu na oborot ,oddajemy ziemie na prawym brzegu ,bez jednego wystrzału,strat w ludziach i sprzęcie nie ma,bo PO wszystko już przezornie wcześniej wycofało.

Mieli jaki pan pokryć linie Wisły po wyburzeniu mostów bombkami Pelagii?

A oni w limuzyny i chodu do Berlina?Teraz już wiadomo po co te autostrady budowali czy nie?


emeryt ZUS
O mnie emeryt ZUS

Zmieniłem orientację polityczną,jestem fanem PO i Tuska,za dwie waloryzacje i benzynę po 5zł 19 gr! Piszę tu dla jaj! Naprawdę jestem liberałem!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości