emeryt ZUS emeryt ZUS
365
BLOG

Jak wam się to podoba,akcyza o 150% w górę,budżet się wali?

emeryt ZUS emeryt ZUS Gospodarka Obserwuj notkę 20

 W Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, w czasie którego poinformowano o planowanych zmianach w akcyzie na papierosy i inne wyroby tytoniowe. Resort planuje rekordowe podwyżki w 2025 roku, a w ciągu kilku lat mowa o nawet 150 proc.


Zmiany w podatku akcyzowym zapowiadane były od wielu tygodni przez szefową resortu zdrowia, ale tak ogromnych podwyżek chyba nikt się nie spodziewał. Akcyza na e-papierosy wzrośnie już w przyszłym roku o 75 proc., a podwyżki sięgną wszystkich wyrobów tytoniowych.

    Rekordowe podwyżki akcyzy od 2025


We wtorek 9 lipca w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, gdzie mieli oni usłyszeć konkretne kwoty lawinowych podwyżek akcyzy. W 2025 roku akcyza wzrośnie o

25 proc. na papierosy38 proc. na tytoń do papierosów50 proc. na wyroby nowatorskie75 proc. na e-papierosy
"Fakt" wylicza, że takie podwyżki w 2025 roku sprawią, że paczka papierosów będzie kosztować już 20 zł. Przedsiębiorcy z jednej strony doceniają, że do spotkania w ogóle doszło, ale nie kryją zdziwienia.

"Pozdrawiam z Ministerstwa Finansów, gdzie właśnie upadł pkt. 11 umowy koalicyjnej, mówiący o tym, że zmiany w podatkach będą wprowadzane z co najmniej 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że w jeszcze krótszym terminie czekają nas dodatkowe podwyżki akcyzy" - zwrócił uwagę we wpisie w serwisie X (dawniej Twitter) Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Czytaj więcej na  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-podwyzka-akcyzy-na-papierosy-bedzie-ogromna-paczka-za-mniej-,nId,7635482#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 Skutki?

Przewidywalne,spadek wpływów do budżetu ,zalew papierosów i tytoniu do skrętów z Białorusi i Ukrainy!

Plajta plantatorów tytoniu i likwidacja fabryk papierosów w Polsce!

 I to wszytko dla naszego dobra i zdrowia?

 Brawo wy!

emeryt ZUS
O mnie emeryt ZUS

Rubaszny emeryt,piszę tu dla jajów! Producent domowych win i degustator! A wy możecie tylko zazdrościć!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka