49 obserwujących
196 notek
640k odsłon
438 odsłon

Wojciechowski, podejdź no do płota!

Wykop Skomentuj109

Wieloktotnie obiecywałem sobie, że nie będę poruszał tematów bieżących, ale po prostu się nie da. Są sytuacje, kiedy nie sposób milczeć.

Otóż Marcin Wojciechowski z GW napisał tekst, za który właściwie jestem mu wdzięczny. Wyłożył bowiem jak na tacy wszystkie swoje kompromitujące poglądy o UPA i genocydzie "wołyńskim", charakterystyczne zresztą dla linii całej Gazety.

Według Wojciechowskiego "antypolska akcja z 1943r." wynikała ze "specyfiki" UPA i była "marginesem jej walki". Właściwie nie chce mi się z tymi poglądami polemizować (zrobił to już zresztą Lisicki z Rp). Za takie łajdactwo Wojciechowski dostałby ode mnie zwyczajnie w twarz.

Jednak, jako że nie mam Wojciechowskiego pod ręką, volens nolens muszę odnieść się się do owego "marginesu", jak Wojciechowski raczył wyrazić się o tysiącach wymordowanych ludzi. Prawda jest taka, że co najmniej do początku 1945r. głównym zajęciem UPA było "oczyszczanie" zachodniej Ukrainy z "obcego elementu". Wojciechowski świadomie robi z tego "akcję" a nie ludobójstwo, ogranicza ją tylko do Wołynia i tylko do 1943r. I na takim marginesie już można budować łże-pojednanie.

Pisze też Wojciechowski, że brak dowodów na brunatnienie Ukrainy. Wklejam więc kilka zdjęć, dla przykładu (źródło). Szefem osobników widocznych na zdjęciach jest Andrij Szkił ze Lwowa, wódz UNA-UNSO, wiceprzewodniczący frakcji BJUT w ukraińskim parlamencie (widoczny zresztą na trzech pierwszych zdjęciach).

 

 

To niby nie jest brunatnienie?

Szkoda słów, ręka świerzbi!


Coś mi się przypomniało, koniecznie muszę dopisać: był 5 lat temu taki tekst Sierakowskiego (tak, tego od Lenina) w GW, gdzie on oburzał się strasznie, że Polacy nie chcą zauważać ofiar polskich odwetów, a dla niego liczy się każda ofiara, CZŁOWIEK. A tu w tej samej GW wielokrotnie liczniejsze polskie ofiary stają się "marginesem". Wot logika.
(dodane 23.11.2008)
 

Wykop Skomentuj109
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura