acepl acepl
1485
BLOG

Strzelanina w szkole. Kilka faktów, o których nie miałeś pojęcia. Aktualizowane 25.02.2019

acepl acepl Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 44

Strzelaniny w szkolach w USA to relatywnie nowa kategoria w historii tego kraju. Relatywnie...


Broń w szkołach w USA jest chyba nawet dłużej niż same USA. Ale fenomen w którym uczniowie zaczynają strzelać do swoich klasowiczów to fenomen nie mający chyba jeszcze 40 lat.  Oczywiście nie można mówić, że wcześniej "nic nie było", ale jedna na 10 lat - a i to w wielu przypadkach sprawcą nie był uczeń... Najlepiej udokumentowane są te niedawne i na nich można by się najwięcej nauczyć. A było ich z dwadzieścia kilka

No to fakty.

  1. We wszystkich zdarzeniach sprawcą był uczeń bądź uczniowie.
  2. We wszystkich przypadkach sprawcy byli leczeni psychologicznie. Innymi słowy - faszerowano ich psychotropami, które w efektach ubocznych jak byk mają wpisane depresje i nadmierną agresję.
  3. W znacznej większości sprawcy mieli udokumentowaną historię myśli bądź prób samobójczych.
  4. W znacznej większości sprawcy NIE BYLI wychowywani przez swojego biologicznego ojca, w dużej części tej większości bez żadnego ojca.
  5. Większość ataków na szkoły w ostatnich latach zostały udaremnione przez policję zanim się wydarzyły, ale najczęściej tuż przed wejściem do szkoły (również dwadzieścia kilka).
  6. A wyrażenie "Ataki na szkoły" są uzasadnione, ponieważ od ataku w Columbine najczęściej stosowane były improwizowane bomby. Strzelanina w Columbine miała na celu dywersję, więc de facto była efektem ubocznym niewypałów, a nie "gwozdziem programu"
  7. Masowe strzelaniny mają miejsce w małych miejscowościach. Ani jedna nie wydarzyła się w szkołach znajdujących się w cetrach wielkich miast. Kiedyś, dr. Brad Thompson (Clement University), będąc na spotkaniach z uczniami szkół średnich w USA związanych z jego badaniami tego fenomenu, zadawał pytanie: "czy taka strzelanina mogłaby się wydarzyć w twojej szkole". Znaczna większość odpowiadała "Tak!". Osoby które odpowiedziały "NIE" na to pytanie uzasadniały to z reguły tym,
  8. ... że "WIĘKSZOŚĆ OSÓB W MOJEJ SZKOLE PRZYCHODZI UZBROJONA NA LEKCJE"

Q.E.D.


A w przypadku Marjory Stoneman Douglas High School in Parkland, Floryda szaleniec strzelał przez 6 minut (po czym zbiegł), jednakże przez minimum 4 z nich przy biernym oczekiwaniu PRZED BUDYNKIEM PRZYNAJMNIEJ 4 ZASTĘPCÓW SZERYFA. 


Wychodzą również na światło nowe fakty dotyczące wewnętrznych procedur w Biurze Szeryfa Broward County, Rady Szkolnictwa i władz okręgu  dotyczące przestępczości wśród studentów. Która, w wielkim skrócie, polegała na ignorowaniu tejże przestępczości wśród tychże studentów, bo im wyższe liczby tym mniejsza dotacja federalna dla tegoż Biura by była. Innymi słowy: zatajanie, mataczenie i fałszerstwa. Szeryf oczywiście podstaw do rezygnacji nie widzi żadnych.


Czarno widzę przyszłość szkolnictwa w USA jeśli te standardy się utrwalą...

acepl
O mnie acepl

Niepoprawny politycznie idealista, dożywotni jeniec logiki i liczb... Nawet - a zwłaszcza - w polityce. Ponadto uczulony - i wyczulony - na bzdury. Głodne dzieci nie myślą o nauce Na wszelki wypadek: wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich tekstów tutaj zamieszczanych w całości lub fragmentach pod warunkiem podania źródła. Czyli Autora. Czyli mnie: acepl.nowy.salon24.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo