Blog
Sprawy różne
adamo21
adamo21 Internetowy aktywista, jedną nogą w zakonie (drugą nogą - od sierpnia 2012).
0 obserwujących 113 notek 25868 odsłon
adamo21, 17 czerwca 2012 r.

Studenci atakują rząd, a policja - studentów

W Chartumie wczoraj i dziś - protesty studentów przeciwko planom zmniejszenia przez rząd dopłat do paliw. Chodzi też na pewno o sprawy znacznie głębsze i szerze - obalenie rządu Omara Al-Baszira. Opozycja wzywa do masowych protestów - te studencckie są na relatywnie niewielką skalę, choć na pewno są burzliwe.

Wczoraj protestowało kilkaset studentek - zostały rozpędzone przez policję gazem łzawiącym, strzelano też w powietrze. Wiadomo, że dzisiaj też studenci protestowali, ale jeszcze nie ma wielu szczegółów. Pozostaje głównie twitter. Egipska dziennikarka obecna w Chartumie pisała m.in. o użyciu gazu łzawiącego także dzisiaj, oraz o tym, że właściwie na jej oczach policja pobiła i aresztowała studenta, z którym właśnie rozmawiała.

Cztery godziny temu napisała, że sytuacja na Uniwersytecie Chartumskim już się uspokoiła, że aresztowano niektórych studentów i że na miejscu nadal były znaczne oddziały policji.

Dziennikarka podała także, że służby bezpieczeństwa skonfiskowały także dzisiejsze wydania dwóch sudańskich dzienników - w związku z protestami właśnie? Pewnie tak - pewnie te gazety chciały napisać o dzisiejszych protestach, a przecież rządowi nie jest to na rękę.

Acha.. kolejne informacje: policja otoczyła dziś także Wydział Oświaty Uniwersytetu, położony w sąsiednim Omdurmanie. Tam także wybuchły protesty. Część studentów jest podobno ranna.

Salma Elwardany pisze, że pewnie w tym najbliższym tygodniu parlament uchwali zmniejszenie dopłat do paliw.

źródło wielu informacji: kanał twitterowy egipskiej dziennikarki Salmy Elwardany, pracującej obecnie w Sudanie: https://twitter.com/#!/S_Elwardany

-

blog związany jest z inicjatywą Modlitwa za Sudan

Opublikowano: 17.06.2012 18:33.
Autor: adamo21
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Milord Kolejny wróg Kościoła? Może Pan przedstawić jakieś udokumentowane zarzuty...
  • @Milord Całkowicie na poważnie. Ale wiem, że to dziś niepopularny temat.
  • @bresland Tu są z kolei radiowe "przeprosiny" Figurskiego:...

Tematy w dziale