3 obserwujących
191 notek
105k odsłon
  1553   1

PiS kontra TVN - To nie jest wcale takie szaleństwo.

Rzeczą oczywistą jest ,że żadna „antyAmerykańska” ustawa nie zostanie uchwalona.

PiS postanowił po prostu załatwić dwie sprawy.

Po pierwsze ugruntować w społeczeństwie obraz TVN-u jako obcej, sterowanej z zewnątrz instytucji  która realizuje interesy „wrogich  Polsce sił” .

Dotychczas w świadomości Polaków  TVN istniało jak niechętny PiS-owi drobny element , bardzo popularnej,  amerykańskiej stacji Discovery.

Od teraz dla sporej części społeczeństwa  będzie wrogą silą za którą stoją diaboliczne interesy amerykańskiej Oligarchii i oczywiście Bruksela.

W tą wizję wspaniale wpisuje się sama TVN , od rana do wieczora powtarzając w kółko   wypowiedzi przedstawicieli Waszyngtonu i Komisji Europejskie, wpadając w dodatku w niemal narcystyczny samo zachwyt..

A po drugie. 

Dosyć ryzykowny sposób „układania” się PiS-u z nową administracją amerykańską.

Wiadomo że PiS i tak  stoi na straconej pozycji po wybraniu Bidena na prezydenta USA.

Więc sądzi , że nic się nie stanie , jeśli jeszcze potrząśnie szabelką.

A może , tym działaniem zmiękczy odrobinę stanowisko USA .

Zobaczymy.

Z ostatniej chwili wiadomość z Wirtualmedia o "europejskiej filii" TVN Discowery  :


"W internecie można bez trudu odszukać adres Polish Television Holding BV. To Schiphol Boulevard Wtc Schiphol 359 w Amsterdamie. Znajduje się tam jeden z największych portów lotniczych w Europie. W sieci bez trudu można znaleźć firmy, które oferują w tej lokalizacji usługę wirtualnego biura. - Adres siedziby dla Waszej działalności przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie już od 99 euro netto miesięcznie - ogłasza się w internecie firma FBS24. Z rejestru niderlandzkiej izby gospodarczej KVK wynika, że w 2019 roku spółka Polish Television Holding BV nie miała żadnego pracownika."


Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura