19 obserwujących
200 notek
355k odsłon
1370 odsłon

Co i jak je Lewandowski?

pixabay
pixabay
Wykop Skomentuj12

W Bayernie zaczynają od deserów. Piłkarze Bayernu podpatrzyli, jak Lewandowski obiad zaczyna od deseru i zaczęli go naśladować. Za chwilę wszyscy w Bawarii zaczną tak jeść i będzie jak u nas na Górnym Śląsku, kołocz i kawa na początku a dopiero potem reszta. Dieta Lewandowskiego jest owiana tajemnicą, on sam o tym nie mówi ale ciągle coś zmienia. Jego muskulatura, siła i odporność na kontuzje są na pewno w znacznej mierze owocem jego sposobu odżywiania. Szychta na dole w kopalni pewnie by go nie zmęczyła.

Jako bajtel wysłała mnie kiedyś matka do ujka do Gliwic. Wujek miał prawie dwa metry wzrostu, nieprzeciętną siłę i wytrzymałość. Pracował na grubie tylko na nocnej zmianie, jak to mówią: "w świątek, piątek i niedzielę". Miał piątkę dzieci więc miał dla kogo pracować. Przywiozłem mu z rana coś od matki i uczestniczyłem w jego śniadaniu. Ciotka Truda serwowała mu kilo kiełbasy śląskiej na ciepło i trzy żymły. Potem wypijał halbę i szedł spać. Kiedy przeszedł na emeryturę po 25 latach nieprzerwanej pracy (nigdy nie korzystał z L-4) rozchorował się. Lekarze stwierdzili stwardnienie rozsiane. Kiedy ujek po kilku miesiącach nie mógł ruszać rękami i karmiła go ciotka Truda, zbuntował się i umarł. 

image

Jaki deser powinniśmy zjeść by odpędzić chandrę jesienno zimową?  Oczywiście brownie. Ponoć najczęściej serwowane ciasto na świecie. Ma w sobie najwięcej czystego kakaa w stosunku do mąki. Podobnie jak gorzka czekolada podniesie nam samopoczucie, doda energii i rozjaśni umysł.

Dwie tabliczki gorzkiej czekolady łamiemy na kawałki i w kąpieli wodnej (a właściwie parowej bo naczynie nie zanurzamy w gorącej wodzie tylko trzymamy wyżej) rozpuszczamy z połową kostki masła. W innym naczyniu rozbijamy trzepaczką trzy jajka ze 100 gramami cukru i opakowaniem cukru waniliowego, dodajemy szczyptę soli i szczyptę chili (a jak... to przecież męskie gotowanie), dodajemy 50 gram mąki i mieszamy, dolewamy płynną ale lekko przestudzoną czekoladę i znowu delikatnie mieszamy. Wylewamy zawartość na posmarowaną masłem i oprószoną mąką formę do zapiekania. Pieczemy około 20 minut w 180 stopniach.

Wódz Azteków - Montezuma - przed udaniem się do haremu wypijał kubek czekolady. Jednak ta czekolada zawierała chili i muszkat. Cortez i jego żołnierze też szybko zorientowali się w jej właściwościach. Dopiero przybycie sióstr misjonarek pozbawiło czekoladę jego diabelskich właściwości. Siostrzyczki zastąpiły ostre przyprawy wanilią, cukrem i bitą śmietanką. 

Jak widać nawet czekolada może być babska albo męska. Nasze brownie plasuje się gdzieś pośrodku.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości