Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1489 notek
1285k odsłon
392 odsłony

Nieznana historia "Wrześniowa mgła 1939" - ku przestrodze cz.II

Wykop Skomentuj

image

"Mata Hari" agentka - ofiara pułkownika Nicolai, ojca Paktu Ribbentrop-Mołotow tajne rozmowy Nicolai, Radek, Bierut 1935-1936 Danzig (obecnie Gdańsk-Oliwa willa Piastowska 10)


https://www.salon24.pl/u/albatros/900839,historia-rezysera-paktu-ribentropp-molotow


8 października 2018, 00:23 

Historia reżysera paktu Ribentropp-Mołotow


image

Grenzland-Kundgebung. Danzig bleibt deutsch! ; ... 11. August 1933

Grenzland-Kundgebung. Danzig bleibt deutsch! ; ... 11. August 1933 [Copyright: Württembergische Landesbibliothek]

Grenzland-Kundgebung. Danzig bleibt deutsch! ; ... 11. August 1933 Grenzland-Kundgebung. Danzig bleibt deutsch! ; ... 11. August 1933

PreviousNext

Datierung :

1933

Beteiligte (Werk):

Ernst Klett, Abt. Plakatdruck [Druck/Verlag]

Körperschaft: NSDAP Kreisleitung, Stuttgart [Auftraggeber]

Ortsbezüge (Werk):

Stuttgart [Druck-/Verlagsort]

Objekttyp: Plakat

Weitere Angaben zum Werk: 59,5 x 84 cm [Format]

Inhalt:

Hakenkreuz [Motiv]

Quelle/Sammlung: Plakat-Datenbank der Bibliothek für Zeitgeschichte in der Württembergischen Landesbibliothek

Identifikatoren/​Sonstige Nummern: 4.4/41 ; 2. Ex.: 4.4/42 [Fehldruck] [Signatur]

Weiter im Partnersystem: http://avanti.wlb-stuttgart.de/bfz/plakat/find.php?ufC=IDN+00002741

Schlagwörter

Ortsbezüge:

Stuttgart

Danzig

Personenbezüge:

Lehnich, Oswald

Schlagwörter: Veranstaltung, 11.08.1933, Grenzlandkundgebung


1933-1945 ; Veranstaltungen

ŚWIAT TAJNYCH SŁUŻB I ZNANYCH ELIT

TAK BYŁO JEST CZY BĘDZIE?

https://www.polishclub.org/2018/09/19/dies-irae-nicolai-czyli-raz-niemiec-zawsze-niemiec/

Ilustracja muzyczna: Schutz Staffe – Dies Irae OST

Pułkownik Alfred Redl był turbogejem. Nie wiemy, czy jego usta był jak Detroit, ale ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że był turbogejem mającym całe szuflady damskiej bielizny, w którą się przebierał. Był jednak jednocześnie bardzo zdolnym funkcjonariuszem Evidenzburo, czyli austro-węgierskich tajnych służb. Wręcz hurtowo zgarniał rosyjskich agentów, w tym tych będących naprawdę wysoko w strukturach CK-Monarchii. Typowano go nawet na szefa cesarsko-królewskich tajnych służb. (Ale stanowisko to przypadło Polakowi – Augustowi Urbańskiemu von Ostrymiecz.)

image

Redl wzbudzał jednak podejrzenia płka Waltera Nicolaia, będącego od 1913 r. szefem Oddziału IIIb Wielkiego Sztabu Generalnego II Rzeszy, czyli kajzerowskiego wywiadu. Nicolaiowi nie podobało się to, że Redl zwalczał niemieckie wpływy w austro-węgierskich służbach. Wkrótce Nicolai dostał od swojego najlepszego rosyjskiego agenta płka Miasojedowa informacje, że Redl utrzymuje tajne kontakty z szefem carskiego wywiadu wojskowego w Warszawie. Obaj wymieniają się nawzajem tajnymi informacjami i wystawiają sobie swoich agentów. W ten sposób pomagali sobie nawzajem w karierze. Redl jak widać wyznawał podobną filozofię jak brytyjski agent z „Atomic Blonde”: będąc na tajnym froncie, trzeba się z wrogiem dogadywać. Nicolai uruchomił prowokację prowadzącą do zdemaskowania Redla. Austriacki superszpieg/superzdrajca honorowo popełnił samobójstwo.

image

Płk Nicolai był dowódcą niemieckiej tajnej armii podczas I wojny światowej. Cieszył się protekcją gen. von Ludendorffa (kolesia ze Swarzędza, bohatera „Wonder Woman”), więc zdołał przetrwać całą wojnę na stanowisku szefa wywiadu wojskowego, mimo tego że ponosił porażkę za porażką. Jego siatki w Wielkiej Brytanii już na początku wojny zostały rozbite. Superagenci Nicolaia przegapili choćby prace aliantów nad czołgami. W USA niemieckie siatki zaangażowane były głównie w organizowanie prowokacji mających dać Amerykanom pretekst do wejście do wojny przeciwko Niemcom. Po 1917 r. zostały rozbite – być może od początku były kontrolowane przez Amerykanów (w czym udział miał m.in. młody prokurator J. Edgar Hoover.).

Ale mimo to służby von Nicolaia zyskały sławę dzięki aferze z holenderską tancerką erotyczną Matą Hari (która w sumie była zgmatwanym wywiadowczym fuck-upem a jej główna bohaterka tylko pionkiem poświęconym przez Niemców w wewnętrznej rozgrywce) oraz legendzie o sadystycznej niemieckiej funkcjonariuszce wywiadu Freulein Doktor. Nic tak nie tworzy romantycznej legendy wywiadu jak kilka cipencji…

imageNajważniejszą akcją podjętą przez Nicolaia było jednak wysłanie znanego pederasty Lenina do Rosji w zaplombowanym pociągu oraz zapewnienie hojnego wsparcia finansowego bolszewikom. Oczywiście Nicolai tylko wykonywał rozkazy – Hindeburga i Ludendorffa, którym ten genialny pomysł podpowiedział polski arystokrata Bogdan Hutten-Czapski, agent prometejsko-watykański. I w ten sposób Niemcy zasiali burzę, która na nich spadła w 1945 roku… 

image

Flashback: Dies Irae: Hindenburg i Ludendorff, czyli niemiecka transformacja

Flashback: Archanioł: Miecz Ognisty

Black Lives Matters in his mouth… He’s mouth is like Detroit, black live in it…

. image

W 1919 r. Nicolai traci robotę szefa wywiadu, ale przez następne 14 lat jest szarą eminencją służb specjalnych Republiki Weimarskiej. Kolejni szefowie Abwehry cenią sobie jego rady. Wraz z gen. Kurtem von Schleicherem Nicolai organizuje tajną współpracę Reischwehry z Armią Czerwoną, wymierzoną w pierwszej kolejności przeciwko Polsce. „Czarna Reihswehra” chce, by Niemcy weszły w sojusz z Sowietami i podzieliły się z nimi Europą. (Oczywiście jakoś do głowy nie przychodzi tym geniuszom, że Sowieci mają apetyt przede wszystkim na Niemcy…) Nicolai bierze również udział w akcjach prowadzących do destabilizacji Republiki Weimarskiej. Stoi na czele tajnej organizacji Der Spinne (Pająk) wspierającej podziemie nacjonalistyczne. Kieruje nią wspólnie z magnatem prasowym Alfredem Hugenbergiem, który jest przez pewien czas rywalem Hitlera. (Hitler uważa Hugenberga za idiotę i skutecznie marginalizuje go w swoim rządzie. Gdy wypowiada się z pogardą o zachodnioeuropejskich politykach, mówi zwykle, że są „poniżej poziomu Hugenberga.) W międzyczasie Nicolai pomaga Attaturkowi zorganizować turecki wywiad wojskowy – póżniejszy filar Głębokiego Państwa.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura