Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1482 notki
1278k odsłon
250 odsłon

Czekamy już 10 lat Panie Ministrze, wielu już nie chce pamiętać...

Wykop Skomentuj

To są słowa wypowiedziane przez księdza Zbigniewa Sajnóga w katedrze pw.ŚW. JANA CHRZCICIELA W WARSZAWIE 10 STYCZNIA 2020 ROKU.

Zbliżamy się do 10 kwietnia 2020 roku, 10 lat po TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ, ZBLIŻAMY SIĘ DO 15 SIERPNIA 2020 ROKU - 100 Rocznicy CUDU NAD WISŁĄ. Pokonania nawały Rewolucji bolszewickiej 1917 przez Wojsko Polskie i Naród tego pamiętnego roku 1920 CUDU NAD WISŁĄ. 3 LATA WCZEŚNIEJ - ROKU 1917 Rewolucji Październikowej sfinansowanej przez II Rzeszę -Niemcy Kaiserowskie - (zorganizowanej przez szefa wywiadu Nicolay podróży Lenina do Petersburga w obliczu przegranej I Wojny Światowe)j. ŚMIERCI RODZINY CARA MIKOŁAJA II  w roku 1918 z wyroku Lenina.

Rewolucji która wymknęła się z rąk mocodawców z Zachodu !


https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2434002,Warszawa-wieczorna-msza-w-intencji-ofiar-katastrofy-smolenskiej

Warszawa: wieczorna msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

ostatnia aktualizacja:

10.01.2020 21:14

image

W Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela w Warszawie odprawiono mszę świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Ksiądz prałat Zbigniew Sajnóg podczas homilii podkreślał, że pamięć o tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem, jest wciąż żywa.

AUDIO 1 plik

 00'29 

Ks. prałat Zbigniew Sajnóg: przy całej tragedii tego wydarzenia, ci nasi bracia i siostry otrzymali niezwykłe duchowe dary (IAR)

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak podczas mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak podczas mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiejFoto: PAP/Piotr Nowak

We mszy uczestniczyli bliscy tragicznie zmarłych, przedstawiciele PiS i rządu, wśród nich prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/transmisja-mszy-sw-z-archikatedry-warszawskiej-w-intencji-ofiar-katastrofy-smolenskiej-6/

Homilia

15:00 - 

I czy wreszcie dowiem się całej prawdy o tej katastrofie. Tyle już było zapewnień o jej rychłym wyjaśnieniu. Czekamy już blisko 10 lat panie ministrze. Wielu już nie chce pamiętać. Wielu się odwróciło. I nie tylko nie chce o tym myśleć. Ale więcej wyrządzają krzydę braciom, siostrom, Polsce, Kościołowi. Wciąż jest aktualna przestroga Wieszcza. "Narody tracąc pamięć tracą życie" A także to: 1 sierpnia ubiegłego roku mówił obecny tu pan Premier. "Ważne jest nie tylko to dokąd idziemy ale iteż to skąd przychodzimy". : 24:44 -26:13


Uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Obecne były poczty sztandarowe, m.in. Pułku Reprezentacyjnego WP, Policji i SOP oraz środowisk kombatanckich. W eucharystii wzięli udział przedstawiciele Lasów Państwowych i górnicy z kopalni węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła.

Ks. Sajnóg: ofiara mszy świętej to najskuteczniejsza pomoc dla zmarłych

Homilię wygłosił ks. prałat Zbigniew Sajnóg. - Przy całej tragedii tego wydarzenia, ci nasi bracia i siostry otrzymali niezwykłe duchowe dary, pamięć, wdzięczność i modlitwę - powiedział. Zaznaczył, że w ich intencji odbyło się wiele mszy.

Jak wskazał duchowny tego właśnie "potrzebują ci, którzy odeszli na wieczną wartę". - Ofiara mszy świętej to najskuteczniejsza pomoc, jaką możemy okazać naszym drogim zmarłym - podkreślił.


Katastrofa smoleńska - serwis specjalny Polskiego Radia

Pamięć o ofiarach

Rano, jak co miesiąc, politycy PiS uczestniczyli we mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, odprawionej w kościele seminaryjnym, po czym złożono kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu delegacją udającą się na uroczystości katyńskie w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

msze

Jakże inna jest postawa prezydenta Ukrainy po tragedii z dnia 8 stycznie 2020 roku w Iranie.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-bliski-wschod/aktualnosci/news-wolodymyr-zelenski-wszyscy-winni-katastrofy-samolotu-beda-uk,nId,4255812

AKTUALNOŚCI Wczoraj, 11 stycznia (21:26)

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-bliski-wschod/aktualnosci/news-wolodymyr-zelenski-wszyscy-winni-katastrofy-samolotu-beda-uk,nId,4255812#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

"Wszyscy winni katastrofy ukraińskiego samolotu pasażerskiego, który został zestrzelony w Iranie, będą ukarani" - oświadczył w sobotę w orędziu do narodu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W katastrofie zginęło 176 osób.

image

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski /Sergei Chuzavkov /AFP


"W tych trudnych dla każdego z nas dniach chcę powiedzieć, że szczątki wszystkich ofiar zostaną oddane ich rodzinom, które będą mogły po ludzku pożegnać się z nimi. Godnie uczcimy ich pamięć. Wszyscy winni zostaną ukarani" - powiedział szef państwa.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale