Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
74 obserwujących
1576 notek
1333k odsłony
228 odsłon

Świat jakiego nie znamy czIV - Nie każdy kto mówi Panie...

Wykop Skomentuj1

Tytułem wstępu : Helena

Koncerny farmaceutyczne czerpią tak wielkie zyski ze sprzedaży „antykoncepcji”, że stać je na zlecanie każdych „badań” i szerzenie dezinformacji! Ilu ginekologów rzetelnie informuje kobietę, wypisując środki hormonalne, o tym, że mają one – stosowane antykoncepcyjnie – także dwa kierunki działania poronnego? Mogą uniemożliwić zarodkowi (bo w wielu przypadkach ma on szansę zaistnieć, ze względu na, zawarty w środkach coraz niższy poziom hormonów blokujących owulację) dotarcie do jamy macicy i zagnieżdżenie się w ukrwionej i odpowiednio rozbudowanej śluzówce – przyczyniając się tym samym do jego śmierci! No tak – ten człowiek ma tylko 5 czy 7 dni! …? Czy tu przewija się jakiś religijny aspekt? Przecież to sama biologia!!! To też Wasz tekst – „aborcja oznacza sztuczne przerwanie ciąży polegające na usunięciu z macicy zarodka lub płodu po jego zagnieżdżeniu.” 


Watykan: szczepionki przeciw COVID-19 „moralnie akceptowalne”

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary wydała notę, zaakceptowaną przez Papieża Franciszka, która w tym czasie pandemii pozwala na korzystanie ze szczepionek wyprodukowanych przy użyciu linii komórkowych pozyskanych w wyniku aborcji w latach 60. Podkreśla jednocześnie, że nie oznacza to legitymizacji, nawet pośredniej, praktyki aborcyjnej. Kongregacja wzywa agencje farmaceutyczne do „produkowania, zatwierdzenia, dystrybucji i zaoferowania etycznie akceptowanych szczepionek, które nie rodzą problemów sumienia”.

Vatican News

https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2020-12/watykan-szczepionki-przeciw-covid-19-moralnie-akceptowalne.html

Czy komórki pozyskane w latach 60 XX w. to jest PRAWDA.

To nie piekarnia gdzie przetrzymuje się zaczyn zakwasy na wypiek świeżego chleba latami!

Nie prościej użyć świeżutkie z wybranych organów np. nerek, serca czy wątroby.

https://ideologia.pl/aborcja-w-polsce-i-na-swiecie-fakty-i-liczby/

Dyskusja:

Redakcja ideologia.pl Oksytocyna stosowane jest zazwyczaj w momencie indukcji porodu, ze szczególnym wskazaniem dla ciąż trwających dłużej niż 41 tygodni. Można ją też zastosować w III trymestrze przy ciąży obumarłej (po uprzednim uzyskaniu rozwarcia np. za pomocą prostaglandyn). Natomiast w I i II trymestrze ciąży (a więc w momencie, w którym można wykonać aborcję) oksytocyny raczej się nie stosuje ze względu na to, że macica ma jeszcze zbyt mało receptorów oksytocynowych. Ponadto oksytocyna powoduje skurcze macicy i można ją zastosować dopiero przy odpowiednim rozwarciu, inaczej macica może ulec pęknięciu. Co do metody aborcji w Polsce to nawet jeżeli wcześniej podawane są środki farmakologiczne, mające na celu indukcję poronienia, to i tak po ich podaniu wykonuje się zabieg łyżeczkowania – nawet jeżeli we wczesnych tygodniach ciąży (6-8 tydz.) można by z niego zrezygnować zabieg wykonywany jest dla „pewności”.

Helena Witam po raz drugi! Mój pierwszy wpis został usunięty, bo nie pasował ideologicznie? Zapewniacie, że chcecie obiektywnie przedstawić problem aborcji, zachęcacie do dyskusji. A jednocześnie zamieściliście słowa, które sieją zamęt! Cytat z Waszego tekstu: „brak jednoznacznego określenia, w którym momencie ciąży stajemy się ludźmi” Kiedy mamy wątpliwość, w którym momencie naszego rozwoju stajemy się ludźmi? Dzieci w szkole podstawowej, poznając na biologii fakty dot. rozmnażania ssaków dowiadują się, że z komórki jajowej i plemnika królika, powstają małe króliczki. Jeśli są to komórki rozrodcze kocie – powstają małe kotki. A jeśli dotyczy to rozmnażania człowieka, nie mają wątpliwości, że połączenie jąder komórkowych plemnika i komórki jajowej daje początek ludzkiemu życiu!! Dopiero, gdy chcemy instrumentalnie tę wiedzę wykorzystać, zaczyna się kombinowanie! Ileż kobiet zastanowiłoby się nad etyczną stroną stosowania środków hormonalnych, gdyby dokładniej poznały mechanizm zapłodnienia i mechanizmy działania środków, uznanych za antykoncepcyjne – przeciwpoczęciowe? Kto jest zainteresowany taką edukacją? Oj, nie producenci tych środków! Koncerny farmaceutyczne czerpią tak wielkie zyski ze sprzedaży „antykoncepcji”, że stać je na zlecanie każdych „badań” i szerzenie dezinformacji! Ilu ginekologów rzetelnie informuje kobietę, wypisując środki hormonalne, o tym, że mają one – stosowane antykoncepcyjnie – także dwa kierunki działania poronnego? Mogą uniemożliwić zarodkowi (bo w wielu przypadkach ma on szansę zaistnieć, ze względu na, zawarty w środkach coraz niższy poziom hormonów blokujących owulację) dotarcie do jamy macicy i zagnieżdżenie się w ukrwionej i odpowiednio rozbudowanej śluzówce – przyczyniając się tym samym do jego śmierci! No tak – ten człowiek ma tylko 5 czy 7 dni! …? Czy tu przewija się jakiś religijny aspekt? Przecież to sama biologia!!! To też Wasz tekst – „aborcja oznacza sztuczne przerwanie ciąży polegające na usunięciu z macicy zarodka lub płodu po jego zagnieżdżeniu.” A, jeśli działając intencjonalnie, nie dopuścimy do zagnieżdżenia zarodka i on ginie, to nie przerwaliśmy jego życia? Ten aspekt nie mieści się w Waszej definicji aborcji, więc jak zostanie przez Was nazwany? Korzystacie z kłamliwej definicji ciąży, stworzonej w latach 60-tych, dla manipulowania i siania niewiedzy. Przekłamana definicja wprowadza pozorną akceptację hormonalnych środków stosowanych jako antykoncepcja (także wkładek domacicznych – kształtki, spirale), a mających poronne działanie! Środki te nie miały by tylu nabywców, gdyby upowszechniano prawdę na ich temat! Więc chodzi, niestety przede wszystkim o zysk, olbrzymi zysk!!! Pozdrawiam! Helena Nie bójcie się prawdy! Warto dopuścic ją do głosu!

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale