Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
74 obserwujących
1616 notek
1359k odsłon
  497   0

Ostry "Kurs" na utratę tożsamości - Step by step

Wujek Joe i Ciocia Usia troszczy się o nasze zdrowie.

ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI.

https://dziennikzachodni.pl/chip-w-rece-zastapi-portfel-klucze-i-bilety-chipy-rfid-to-poczatek-biblijnej-apokalipsy/ar/c1-13664050


https://youtu.be/kb54sEhmYak

https://dziennikzachodni.pl/chip-w-rece-zastapi-portfel-klucze-i-bilety-chipy-rfid-to-poczatek-biblijnej-apokalipsy/ar/c1-13664050


Nasza misja

Zapewnić najlepszy sposób do monitorowania glukozy i innych chorób dla ludzi na całym świecie.

Nasz cel

Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie innowacyjnych pomysłów w dziedzinie bioczujników, które zapewnią m.in. chorym nieinwazyjne rozwiązanie całodobowego monitorowania poziomu przeróżnych markerów we krwi. Monitorowanie „in vivo” będzie się odbywać w czasie rzeczywistym.


Jak to robimy?

Dzięki innowacjom i sprawdzonym praktykom AliveHealth rozwiąże niektóre z najbardziej palących problemów, przed którymi stoją pacjenci, którym chcemy służyć. AliveHealth wykorzystuje połączenie technologii opracowanych zarówno przez amerykańskie uniwersytety, jak i wiodące ośrodki badawcze z całego świata. Nasze badania mają zasięg międzynarodowy, globalny pogląd, ale bardzo ukierunkowany wspólny cel. Łączymy wiodące technologie w tej dziedzinie w innowacyjny i praktyczny sposób.

image

Zakres działalności firmy związany z COVID-19

AliveHealth planuje wykorzystanie systemu biokapsułowego ALIVECEL do wykrywania w czasie rzeczywistym markerów związanych z wirusami, w tym SARS-COV-2.


Celem jest zaoferowanie taniego systemu monitorowania i wykrywania, który mógłby przekazywać sygnały wczesnego ostrzegania samym użytkownikom, jak i pracownikom służby zdrowia.

https://alivehealth.pl/

GERARD H. BENCEN

COO Alivecel LLC

Gerard H. Bencen jest doświadczonym prawnikiem i biznesmenem z doświadczeniem w ochronie i przekładaniu podstawowych odkryć naukowych na produkty komercyjne. Głębokie i szerokie doświadczenie w dziedzinie farmacji, przeszczepów i urządzeń medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony, oceny, licencjonowania i egzekwowania praw własności intelektualnej w Stanach Zjednoczonych.


Gerard posiada różne stopnie naukowe w dziedzinie biochemii, biofizyki i biologii molekularnej oraz wcześniejsze stanowiska w Merck.

image

Pełnił również funkcję General Counsel w NASDAQ, spółce produkującej przeszczepy allogeniczne RTI Surgical (RTIX), i założył Bencen & Van Dyke, PA i praktyki prawa patentowego. Przez lata wspierał wiele firm typu start-up, współpracował z biurami transferu technologii uniwersyteckich oraz zespołami ds. Analizy inwestycji, aby zarządzać ekspozycją prawną, doradzać kierownictwu wyższego szczebla i z powodzeniem zawierał ważne umowy inwestycyjne i licencyjne.

MARK GLAZER

CTO AliveHealth Sp. z o.o.

image

Mark Glazer jest biologiem molekularnym, wynalazcą i dyrektorem ds. Technologii. Ma głębokie doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym inżynierii genetycznej. Jego główna specjalizacja to biologia molekularna i syntetyczna w połączeniu z mikroelektroniką i nanotechnologią. Mark ma także różne zainteresowania naukowe w powstającej dziedzinie astrobiologii. Jako naukowiec łączy różne dziedziny nauki, aby tworzyć nowatorskie rozwiązania współczesnych problemów. Mark Glazer jest absolwentem biologii molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk. Wcześniej jako główny naukowiec w prywatnym laboratorium w Glasgow w Szkocji – BIOCITY, badał nowe metody odkażania i wykrywania patogenów w sprzęcie medycznym. Wcześniej na Uniwersytecie Warszawskim badał regulacyjne segmenty mRNA – zwane przełącznikami Riboswitches, które mogą wiązać się z małymi cząsteczkami, powodując zmianę produkcji białek bakterii chorobotwórczych. Dodatkowo prowadził badania w Polskim Narodowym Instytucie Onkologii – Marie Skłodowskiej-Curie. Był także pierwszym polskim biologiem, który zbadał „ocenę zdolności mikroorganizmów do przeżycia na niskiej orbicie ziemskiej”.

W wolnym czasie Mark pisze artykuły pop-science dla magazynu Focus.

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C83149%2Cekspert-o-wszczepialnych-mikrochipach-korzysciach-i-zagrozeniach.html

Wszczepiane pod skórę mikrochipy mogą zastąpić dowód, ułatwić zakupy czy monitorować stan zdrowia. Na przeszkodzie do ich powszechnego użycia stoją problemy m.in. z ujednoliceniem standardu, bezpieczeństwem danych i prawnymi regulacjami. Opowiada o tym prof. dr hab. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego.


Rozmówca PAP jest kierownikiem Katedry Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym ALK w Warszawie.


PAP: Panie profesorze, dla jednych implantowane pod skórę chipy do genialny wynalazek, a inni mówią o tym „znamię bestii”. A jak Pan uważa?


Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak: Każdej nowej technologii trochę się boimy. Sam jestem raczej ostrożnym entuzjastą postępu. Jeśli natomiast chodzi o wszczepialne chipy, w obecnej chwili wiążą się z nimi pewne zagrożenia - np. dla prywatności. Teoretycznie moglibyśmy być z ich pomocą śledzeni przez cały czas. Telefon możemy zostawić w domu, chipa nie. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że śledzenie i tak już ma miejsce, właśnie z pomocą różnych urządzeń, z których korzystamy, a także powszechnych kamer z rozpoznawaniem twarzy. Dzisiaj można już nawet rozpoznać twarz zasłoniętą maską. Drugi powód, dla którego np. ja nie mam wszczepionego chipa, jest taki, że obsługują one niewiele funkcji. Używane obecnie systemy RFID pozwalają na niewiele - na zbliżeniowe płatności, czy identyfikację osoby.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale