Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
76 obserwujących
1822 notki
1458k odsłon
  370   0

Czas na rozum w głowie - olej na wagę złota dla partii PiS

Czy Naczelnik Państwa o tym wie ?, że dopuszczając do władzy siły z Davos - premier Morawiecki, minister Niedzielski i inni od gospodarki rynkowej: może PiS przewrócić do góry nogami a koniec partii Prawo I Sprawiedliwość, która łamie Konstytucję i wolność Obywateli może być bliski?!

image

Nie uratuje PiS pięćset plus i inne programy socjalne, trzynastka czy czternastka do kieszeni emeryta.

Prezes NIK bije na alarm bo zadłużenie państwa na kwotę ponad 224 miliardy złotych gwałtownie wzrasta.

https://www.youtube.com/watch?v=7yW9YeiCITI

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Budzet-2020-w-Sejmie-Marian-Banas-pyta-rzad-o-224-mld-zl-8157479.html

Budżet 2020 w Sejmie. Marian Banaś pyta rząd o 224 mld zł

publikacja

2021-07-22 09:57

aktualizacja

2021-07-23 07:32

image

Sejmowa komisja finansów opowiedziała się za udzieleniem rządowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 r., ale proponuje, by dysponenci usunęli nieprawidłowości wskazane przez Najwyższą Izbę Kontroli - powiedział w czwartek w Sejmie przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk (PiS). Marian Banaś wskazał na zastosowanie w 2020 roku na dużą skalę mechanizmów obniżających przejrzystość realizacji budżetu. I pytał o brakujące 224 mld zł.


Sejm w czwartek obraduje m.in. nad sprawozdaniem z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. wraz z przedstawioną przez Najwyższą Izbę Kontroli analizą wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2020 r. oraz komisyjnym projektem uchwały w przedmiocie absolutorium.


Przeczytaj także

Banaś i NIK punktują rząd. „Wydatki wypychane poza budżet”

Poseł sprawozdawca, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk (PiS) poinformował, że komisja opowiedziała się za projektem uchwały o przyjęciu sprawozdania z wykonania budżetu państwa za 2020 r. i udzieleniu absolutorium Radzie Ministrów za ten okres. Kowalczyk zwrócił jednak uwagę, że w przyjętym przez Komisję projekcie uchwały w pkt. 3 proponuje się zwrócenie do dysponentów o usunięcie nieprawidłowości wskazanych w wykonaniu budżetu przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK).

https://www.youtube.com/watch?v=pFahxKIZsnY


Kto jest beneficjentem tych dochodów o tym poniżej.

https://naszapolska.pl/2021/07/31/rzad-nie-wie-jakie-sa-skutki-jego-decyzji-w-walce-z-pandemia/?utm_source=newsletter&utm_medium=push&utm_campaign=notifications

Rząd nie wie, jakie są rzeczywiste skutki podejmowanych przez niego działań w walce z pandemią. Jedyne, co jest jasne, to fakt, że w znacznym stopniu zagroziły one spójności społecznej i stosunkom między państwem a obywatelami.

W swoim szaleństwie regulacyjnym rząd i sejm zbyt często przekraczali granicę między rozsądną ochroną zdrowia a arbitralnym przymusem. I właśnie ten arbitralny przymus grozi nam ponownie jesienią, gdyż straszenie czwartą falą spowodowaną wariantem Delta przybiera na sile.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „dzisiaj zaszczepienie się jest jedyną i bardzo skuteczną metodą walki z koronawirusem”, czyli pośrednio potwierdził, że inne metody nielekowe, np. lockdown czy maseczki nie działają. Co nie przeszkadza politykom od lewa do prawa straszyć lockdownem i grozić sankcjami sanitarnymi dla niezaszczepionych.

Segregacja sanitarna nazywana jest eufemistycznie „pewnymi udogodnieniami dla zaszczepionych” (Rafał Trzaskowski). Jeśli pewne udogodnienia są potrzebne dla pewnych grup społecznych, np. niepełnosprawnych, że przypomnę walkę z trzema schodami, to współczesne „pewne udogodnienia” wcale nimi nie są, gdyż te udogodnienia to normalne życie tylko dla zaszczepionych, a utrudnienia dla niezaszczepionych. Segregacja sanitarna wypisz, wymaluj i nie zmienią tego żadne eufemistyczne określenia.

Zastanawia też nieszukanie przez polską egzekutywę innych metod walki z pandemią, np. stosowania powszechnie tanich leków: iwermektyny lub amantandyny. Dlaczego? Może dlatego, że dzięki sprzedaży szczepionki na Covid-19 dochody jednego z amerykańskich gigantów farmaceutycznych za drugi kwartał 2021 roku prawie dwukrotnie przebiły prognozy analityków. Szczepionka przyniosła tyllo Pfizerowi 7,84 mld dol. Globalny spisek Big Farmy i Big Money? A może New Word Order?

Patrząc na utopijną politykę decydentów australijskich, którzy od początku stosują zasadę zero Covid, to może nie jest u nas tak tragicznie. Oczywiście żartuję, choć przez łzy. Przykład należy brać z gubernatorów niektórych amerykańskich stanów, np. Teksasu, którzy są orędownikami wolności i zdroworozsądkowego podjeścia do pandemii. Takie podejście ma rząd Singapuru i w coraz większym stopniu Wielkiej Brytanii.

Karol Kwiatkowski

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale