Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
73 obserwujących
1729 notek
1409k odsłon
  139   1

Modelarze z Davos - Kierunek na Zachód

Pamięci wielkich co kształtowali nasze umysły:

Motto: Stanisław Żurad

Chodziłem kiedyś do modelarni lotniczej w Rynku Starego Miasta Aeroklubu Wrocławskiego.

Mieliśmy wówczas tak znakomitych nauczycieli Przyjaciół Młodzieży jak Stanisław Żurad.

https://muzeumzarnowiec.pl/stanislaw-zurad-malarz/

image

Stanisław Żurad – urodził się w 1922 r. w Kowalewie woj. wielkopolskie, związany z Podkarpaciem (jego rodzice mieszkali w Szebniach koło Jasła). Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził na Polesiu. Gimnazjum ukończył w Prużanach. Od lat dziecięcych przejawiał zainteresowanie do sztuk plastycznych, które ukształtował i rozwinął u młodego Żurada jego stryj mieszkający w Warszawie, przesyłając mu reprodukcje Juliusza Kossaka i Piotra Michałowskiego. W latach 1945-1952 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując dyplom w pracowni profesor Hanny Rudzkiej-Cybisowej. Wiele lat mieszkał we Wrocławiu, gdzie uczył rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym, a także modelarstwa w kilku szkołach. Przez cały czas malował obrazy w ciepłych tonacjach, operując klasycznymi technikami: olej, akwarela, pastel, węgiel i tusz. Do ulubionych tematów artysty należą konie, portrety, pejzaże, stare kościółki i zawody modeli latających. Swoje prace wystawiał w kraju i za granicą: Polska, Francja, Hiszpania, Anglia, Niemcy, Brazylia. Stanisław Żurad największe sukcesy osiągnął w modelarstwie lotniczym, które było jego pasją. Jako pierwszy Polak zdobył srebrny medal w rozegranych w 1958 r. Mistrzostwach Świata w Cranfield (Anglia). W 1973 r. zdobył drużynowe mistrzostwo świata w Wienner Neustad (Austria). Przez 28 lat był w kadrze narodowej modelarzy. Za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymał wiele odznaczeń, m.in.: Tytuł Mistrza Sportu i Odznaka Modelarstwa, Srebrny Medal GKKF, Srebrny Krzyż Zasługi, Odznaka Budowniczego Wrocławia oraz Honorowy Członek Model Airplane Club Balsa-Bugs w Detroit. Artysta od wielu lat mieszka w Niemczech. Wystawa w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu prezentuje 22 akwarele oraz medale i legitymacje artysty za osiągnięcia w modelarstwie lotniczym. Ponadto można zobaczyć oryginalny model latający z napędem gumowym Stanisława Żurada, z którym zawsze startował w zawodach i osiągnął największe sukcesy sportowe, a także fotografie i artykuły w prasie polskiej i zagranicznej na jego temat.

image

image

image

image

image

To od Niego Anglicy uczyli się latać.

...

Teraz mamy innych modelarzy - wychowankowie Klausa Szwaba i jego żony Hildy.

Specjalnie nie wysilając się zamknęli Naczelnika Państwa Jarosława K. w bańce szklanej.

https://www.mediaexpert.pl/zabawki/lego/lego/lego-ideas-statek-w-butelce-92177?gclid=EAIaIQobChMIwLjyzPWo8wIVkwWiAx3vywsIEAQYBiABEgJu8_D_BwE

image

TĘPNY PRZYSTANEK: PRZYGODA

Uczcij morskie tradycje, budując Statek w butelce z serii LEGO® Ideas. Model ma wiele szczegółów, w tym kajutę kapitana, armaty, maszty, bocianie gniazdo oraz żagle z nadrukiem. Statek można włożyć do butelki zbudowanej z klocków LEGO, która ma korek do zbudowania, woskową pieczęć oraz klocki przypominające wodę w środku, a potem ustawić na podstawce z płytką z nazwą statku („Lewiatan”), globusami oraz wbudowanym niedziałającym kompasem z różą wiatrów i obracającą się igłą. Zestaw zawiera broszurę o fanie, który zaprojektował ten wspaniały, nostalgiczny zestaw, i projektantach LEGO, którzy nad nim pracowali.


LEGO Ideas Statek w butelce 92177

Kumaty nie kumaty CO NIE ZAGLĄDA DO INTERNETU wie tylko tyle ile mu przekazują Jego doradcy i młodsi od niego nauczyciele.

i TYLKO TO DO NIEGO DOCIERA?

NOWA SZKOŁA ŻYCIA

https://www.facebook.com/MZGOVPL

Irmina Anna Kulińska

AUSTRALIA: Oni już mają NOWY PORZĄDEK ŚWIATA!

KOLEJNE ETAPY ZNIEWOLENIA sześć minut, soczyste... https://www.youtube.com/watch?v=VabNoJENQpM

==========================

Cóż jeszcze można dodać? Otóż rzeczywiście spełnia się czarny sen futurologów w szczególność Orwella mówiącego:

"Jeśli chcesz ode mnie otrzymać jakiś obraz z przyszłości to wyobraź sobie but depczący z siłą ludzka twarz, na zawsze, a jedyny morał który można wywieść z tego koszmaru, to abyś na to nie pozwolił. To naprawdę zależy tylko od ciebie"

Tłumaczenie swobodne, moje i z pamięci.

Ale niestety prawdziwe.

Dlatego nie wolno nam dopuścić aby to się stało naszą

codziennością.

Jolanta Towarek

Głośno mówi o tym tylko garstka lekarzy, ale wszyscy wiedzą, że takiego wysypu infekcji dróg oddechowych u dzieci, jaki jest w tym roku nie było od lat. Tak się kończy eksperyment rzeźników "ekspertów" z maseczkami i "izolacją" przed komputerem.,,cyt

image

Ministerstwo Zdrowia

3 gtoipsdrzse.id ·

????️ 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. ????????

Wszystkim seniorom życzymy wielu szczęśliwych chwil, zdrowia i pogody ducha. ????

Amanda Piątkowska

Idealny dzień aby dojebać seniorom jeszcze wyższe ceny na leki❤️ prawda Ministerstwo Śmierci ojjj przepraszam, "zdrowia"? ????

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale