Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
75 obserwujących
1817 notek
1452k odsłony
  147   0

Rada medyków - debata publiczna- kiedy? cz.I

Mamy dwa lata panującej wszem i wobec PLANDEMII.

Pandemiczni bogacze

Czas z tym skończyć. Kto miał wziąść kasę - swoje już miliardy One Dollars wziął.

image

https://gadowskiwitold.pl/aktualnosci/komentarz-tygodnia-pandemiczni-bogacze/

19 stycznia 2022
Komentarz Tygodnia: Pandemiczni bogacze

O filantrokapitalizmie, o tym jak 10 najbogatszych ludzi podwoiło swoje majątki, o tym czy jesteśmy ślepi jak Saddam w 1991 roku, o spotkaniu Papieża z Burlą, o lalce w Watykanie, o „Australian Closed”, o budowie katolickich osiedli we Francji, o powrocie Waldemara Pawlaka do polityki, a na koniec trudny wiersz oraz książkowe rekomendacje na ten tydzień.

https://www.youtube.com/watch?v=4p8eIvarJdU

Komentarz Tygodnia: Pandemiczni bogacze


Lisiewicz: Antyszczepionkowcy, czyli śmiertelna pułapka na dobrych ludzi. Konfederacja jak Michnik – Niezależna

https://niezalezna.pl/426481-lisiewicz-antyszczepionkowcy-czyli-smiertelna-pulapka-na-dobrych-ludzi-konfederacja-jak-michnik


Ten richest men double their fortunes in pandemic while incomes of 99 percent of humanity fall | Oxfam International

https://www.oxfam.org/en/press-releases/ten-richest-men-double-their-fortunes-pandemic-while-incomes-99-percent-humanity


Market valuation of sectors in 2020 | COVID Response Center | McKinsey & Company

https://covid-tracker.mckinsey.com/financial-impact-sector?twclid=11483413323630661638&cid=always-pso-twi-mip-mck-tsp-2111-i7a&sid=61a8cabfb39843767e0f03a2


Bill Gates Caught Funnelling $319 Million to Media to ‘Brainwash the Public’ – News Punch


That Explains A Lot: Top NBA Investor Says He Doesn’t ‘Care About the Uyghurs’ | MRCTV

https://www.mrctv.org/blog/explains-lot-top-nba-investor-says-he-doesnt-care-about-uyghurs


The Post Millennial na Twitterze: „Biden: “Even Dr. King’s assassination did not have the worldwide impact that George Floyd’s death did.” https://t.co/sth2bArDDI” / Twitter


Le Pape François a rencontré secrètement le PDG de Pfizer avant de rendre la vaccination obligatoire au Vatican – Le Courrier des Stratèges

https://lecourrierdesstrateges.fr/2022/01/17/le-pape-francois-a-rencontre-deux-fois-albert-bourla-le-pdg-de-pfizer/

https://www.youtube.com/watch?v=KU30zNRZb7k


VATICAN CITY - Takich cyrków jeszcze nie było. Watykan, 10 września 2021


JAK TO BYŁO PRZED LATY Z REBE

https://www.chabad.org/therebbe/article_cdo/aid/1714766/jewish/What-Does-a-Dollar-From-the-Rebbe-Represent.htm

Życie i czasy Podziękowania

Co oznacza dolar od Rebe?

Eliezer Zalmanov

Drogi Rabbi,


Wiele, wiele lat temu moi rodzice zabrali mnie i mojego brata do Rebe, rabina Menachema Mendla Schneersona . Dał każdemu z nas świeży banknot jednodolarowy. Teraz, kiedy jestem starszy, mam własną rodzinę, czuję, że dolar ma wartość duchową.


Co powinienem z tym zrobić?

Odpowiedź:

Prawej pamięci Rebe stał godzinami rozdając dolary i błogosławieństwa tysiącom ludzi w każdą niedzielę i przy innych okazjach. Intencją Rebe było, aby odbiorca przekazał dolara na cele charytatywne . W ten sposób, wyjaśnił Rebe, spotkanie dwóch osób powinno przynieść korzyść drugiemu.


Zwykle zamiast oddawać rzeczywisty banknot dolarowy na cele charytatywne, odbiorca trzymał go i oddawał w jego miejsce kolejnego dolara. Wiem, że to było dawno temu, ale pamiętasz, czy to zrobiłeś? Jeśli nie pamiętasz, polecam jak najszybciej przekazać dolara na cele charytatywne.


Kiedy spotykają się dwie osoby

Rebe często prosił, abyśmy robili wszystko, co w naszej mocy, aby podzielić się czymś, co mamy, z kimś, komu tego brakuje, nawet jeśli nie jest to dużo.


Otrzymanie dolara od Rebe nakłada na jednego obowiązek pomagania drugiemu. Niezależnie od tego, czy jest to fizyczna dobroczynność z pieniędzmi lub dobrami, czy też czas i wysiłek, robienie wszystkiego dla dobra innych jest tym, co reprezentuje ten dolar.


Dolar powinien służyć jako stałe przypomnienie, że naród żydowski stara się pomagać innym, zarówno duchowo, jak i materialnie.

Z tego powodu wielu trzyma dolara w portfelu lub w miejscu, w którym można go łatwo zobaczyć.


Ostry dolar

Rabin Schneur Zalman z Liadi , założyciel ruchu Chabad , poprosił jednego ze swoich zwolenników o dużą sumę pieniędzy. Niegdyś dobrze prosperujący kupiec z Witebska popadł w ciężkie czasy i stracił fortunę. Niestety, czuł się załamany, ponieważ nie miał pieniędzy na rebe. Żona dowiedziawszy się o nieszczęściu męża sprzedała perły i biżuterię za wymaganą sumę pieniędzy. Następnie polerowała monety, aż zabłysły, i spakowała je, aby jej mąż przyniósł rebowi.


Rabin Schneur Zalman otworzył paczkę, a monety zalśniły niezwykłym blaskiem. „Powiedz mi”, zapytał, „skąd masz te monety?” Biznesmen opowiedział rabinowi Schneurowi Zalmanowi o swojej sytuacji io tym, jak jego żona zebrała pieniądze.


Rebe powiedział o monetach: „Z całego złota, srebra i miedzi, które Żydzi dali na budowę Przybytku (pustynnego Sanktuarium), nic nie świeciło poza mosiężną kadzią i jej stojakiem”, odnosząc się do przedmiotów wykonanych z miedzianego kosmetyku lustra, które żydowskie kobiety bezinteresownie iz radością podarowały sanktuarium. 1

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale