Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
4035
BLOG

Drogi kolejowe. Hipoteza czy fakt? Cz. II

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Rozmaitości Obserwuj notkę 31

Drogi do prawdy

Drogi kolejowe w okolicach Smoleńska cz II.

Uzupełnienie Notki

Pociąg „Ratowniczy”- hipoteza i inne potwierdzone dziwne okoliczności zdarzeń jakie miały miejsce:

Dnia 9 i 10 kwietnia 2010 roku.

 

Ponieważ poprzednia Notka tj. podróż intelektualna była bardzo długa „i w czasie i w przestrzeni” bo minęło już ponad 14 miesięcy od pamiętnej soboty 10 kwietnia 2010 roku, droga z Warszawy do Smoleńska nadal spowita jest Mgłą.

Aby nie szperać w sieci, bo to czasami z różnych powodów nie wychodzi: był jeszcze dzisiaj materiał i jakoś dziwnie „wcięło go”. W przypadku zagadki Smoleńskiej zdarza się to coraz częściej. Materiały źródłowe giną bez śladu.

Dziękuję Nick MMariola i Nick Ludwiq Salon24 za słowa wpisu. Postanowiłem wykorzystać Ich dociekliwości za co serdecznie dziękuję. Z drobną pomocą Naszych Przyjaciół i Tych, którzy „Idą za Gwiazdą Betlejemską” można osiągnąć bardzo wiele.

Po wielu latach dzięki staraniom Pana Prezydenta Kropiwnickiego, byłego już niestety Prezydenta Miasta Łodzi:  OBCHODZILIŚMY W TYM ROKU 2011 ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI – 3 Mędrców ze Wschodu po kilkudziesięciu latach zapomnienia przez Władze.

Potrzeba nam takich Mędrców Dzisiaj; którzy w Dzieciątku Będą Widzieli Boga i Stwórcę.

Na początku wsiadamy do pociągu „Byle jakiego” jak śpiewała ongiś lat temu moja Bardzo Ulubiona Piosenkarka Maryla Rodowicz.

http://www.youtube.com/watch?v=oCtTZcPihRI&feature=related

Maryla Rodowicz - Remedium (no-pyccku)

 

Po nazwisku można przepuszczać, że Rodzina pochodzi z Kresów, chyba, że się mylę.

Wracając do Smoleńska w dni kwietniowe 2010 roku

Tym pociągiem o którym pisałem w Notce; niestety nie pojedziemy: ani „z biletem”, ani „bez biletu”.

Według Nick Ludwiq trasa jest niezmiernie krótka bo prowadzi bocznicą kolejową od Lotniska Wojskowego Siewiernyj-Korsarz i Zakładów Lotniczych SMAZ do Posterunku Rozjazdowego Rakietnya-2 i dalej już jak uprzednio opisałem.

Miejsca docelowe: Lotnisko Siewiernyj

Sięgamy po mapy:

http://www.wunderground.com/wundermap/?sat=1

http://openpistemap.org/?lat=54.824489&lon=32.050878&zoom=12

Zdjęcie nr1 Drogi kolejowe i drogowe w okolicach Smoleńska; Lotnisko Smoleńsk-Siewiernyj kierunek Gniezdowo i dalej Żukowo.

Trasa nie całe 44 km.

oraz

Wyruszamy „Pociągiem ratowniczym” z przed Budynków Dworca Lotniczego lotniska Siewiernyj. Jest czwartek wieczór dnia 8 kwietnia 2010 roku. Pogoda nie tęga. Noc a nad ranem mglisto.

Pociąg został już przygotowany do podróży.

Zdjęcie nr2Miejsce składowania wraku TU-154M do badań ekspertskich. Badania zostały już ukończone przez MAK. Kolej na nas. Rodzi się pytanie jak długo mamy czekać?


Zdjęcie nr3 Lokalizacja bocznicy kolejowej lotnisko Siewiernyj-Korsaż i Zakładów Lotniczych SMAZ

Obraz oficjalne miejsce wypadku lotniczego w dniu 10 kwietnia godz. 8:41:05 czasu CMT Warszawskiego (10:41:05 czasu lokalnego Smoleńsk)

Pociąg już ruszył. Ładunek został zabezpieczony.

Przejeżdżamy okolice przemysłowe Smoleńska.

Zdjęcie nr4 Okolice przemysłowe Smoleńska.

Zdjęcie nr5 Bocznice do kolejnych zakładów przemysłowych. Możliwość czasowego postoju ładunku.

Zdjęcie nr6 Stacja lokalna osobowo-towarowa Smoleńsk Północ A-141

Zdjęcie nr7 Wjeżdżamy na stacje

Zdjęcie nr8 Po przejechaniu dalszych kilometrów za stacją towarowo-osobowej Smoleńsk mijamy Posterunek Rozjazdowy Rakytna-2, gdzie nastąpi po chwilowym zatrzymaniu zmiana kierunku jazdy składu „Pociągu Ratowniczego” na teren przyległy do poligonu. Cel podrózy zostal ustalony wg scenariusza - hipoteza do zbadania!

Zdjęcie nr9 Kontynuując podróż Pielgrzymkę możemy dojechać do stacji Gniezdowo „po prawej” „po okręgu”.

Zdjęcie nr10 Dalsza jazda tym szlakiem bez zmiany kierunku jazdy doprowadzi nas do Stacji Gniezdowo. Po drodze mijamy Katyński Las i „Kozie Góry”. Widok tego lasu na lata pozostanie w naszej Pamięci. Niech spoczywają w Pokoju.


Tyle analizy do prezentowanej hipotezy co do szlaku kolejowego. Czy da się to wyjaśnić, sądzę, że tak. Prawda o losach Polskiej Delegacji 10 kwietnia 2010 roku do Katynia zostanie ujawniona: wcześniej, niż później – wielu boi się tej Prawdy. 

Pomogą w tym Rodacy z Polonii w Ameryce i Kanadzie oraz innych Cywilizowanych Krajach oraz Brazylii, Australii i Nowej Zelandii. Mamy dostęp do danych satelitarnych z dnia 10 kwietnia 2010 roku i danych z bazy Meteo. Prawda zwycięży.

Europa tymczasem śpi. Dobrej Nocy Europo!

Podczas wakacji mając trochę więcej czasu, sięgnijmy chociaż raz po wydane książki monografie na temat Zbrodni Ludobójstwa na Oficerach Polskich w Katyniu w kwietniu w roku 1940 oraz Wspomnienia Członków Rodzin Ofiar nie wyjaśnionej tragedii Polskich Pielgrzymów z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim i Jego Małżonką Marią z d.Mackiewicz, Panem Prezydentem Ryszardem Kaczorowskim, Generalicją WP i Członkowie Rodzin Katyń, Parlamentarzyści i Ministrowie: Razem 96 Osób udających się z Misją Pokoju w 70 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej- 10 kwietnia 2010 roku.

Wszystkich udających się na letnie Wędrówki serdecznie pozdrawiam. Odwiedzajcie Kochani Kresy Polskie; Egipt i Tunezję zostawcie sobie na poźniej: Wilno, Lwów, Baranowicze, Pińsk, Stanisławów i te Obecne w granicach III Rzeczypospolitej od Suwałk, Giżycka, Hajnówki i Białowieży, Drohiczyn nad Bugiem poczynając poprzez Radzyń Podlaski , Zamość na Przemyślu i Sanoku w Bieszczadach kończąc. Zobaczycie i przekonacie się jak jest tam pięknie i jak gościnnie. Dla Was i dla dzieci będzie to nie zapomniane przeżycie. Tam bije Serce Polski dawnej Rzeczypospolitej i przyjaznych dla Ludzi Kresów Wschodnich.

Bezpiecznej Podróży i powrotu do Domu Rodacy.

  http://www.youtube.com/watch?v=6g8Bni8xaDQ&feature=related

Jedzie pociąg z daleka - stare parowozy

 

Ryszard Rynkowski

Kochajcie stare parowozy!

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości