Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
660
BLOG

9.03.2016 Narodowy dzień czytania Portalu w Polityce -Prof. Rzepliński Sędzia TK

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Polityka Obserwuj notkę 6

9 marca 2016 roku czekaliśmy z wyczekiwaniem > O 13:30 TVP Info Widownia była ogromna.

Sam zasiadłem przed telewizorem marki SAMSUNG - bo nasze w latach 90 XX w. pomaszerowały w siną dal...

image

a wraz z nimi armia kobiet i mądrych inżynierów poszła na bruk ponad 50 tysięcy ludzi zatrudnionych w Zjednoczeniu UNITRA.

http://zakladyradiowe.eu/zatrudnienie-de.html

Stary telewizor Wisła czy Belweder sprzedam.

image

Koniec produkcji w FSO « Dziennik gajowego Maruchy

Unitra - kultowa polska marka powraca na rynek i oferuje produkty "born in Poland"

www.spidersweb.pl797 × 418Wyszukiwanie obrazem
z nim wiele wspólnego, bo z całą pewnością jest to sprzęt luksusowy i niektórzy, by go kupić, będą musieli się zadłużyć. Koszt takiej zabawki to 10 000 zł bez jednej złotówki. Sporo.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Unitra

Pan Sędzia Rzepliński pamięta zapewne , ja też.

Dz.U. 1976 nr 7 poz. 36 - Internetowy System Aktów Prawnych

isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19760070036

Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Państwa z dnia 16 lutego 1976 r. w ... jednolitego tekstu Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej uchwalonej ...

["

Konstytucja PRL ( 1976 )

Konstytucja Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej uchwalona przez Sejm ustawodawczy w dniu 22 lipca 1952 roku. Jednolity tekst z dnia 16 lutego 1976 roku.

 

Polska Rzeczpospolita Ludowa jest republiką ludu pracującego. Polska Rzeczpospolita Ludowa nawiązuje do najszczytniejszych postępowych tradycji Narodu Polskiego i urzeczywistnia idee wyzwoleńcze polskich mas pracujących.

Polski lud pracujący pod przewodem bohaterskiej klasy robotniczej, opierając się na sojuszu robotniczo-chłopskim, walczył dziesiątki lat o wyzwolenie z niewoli narodowej, narzuconej przez pruskich, austriackich i rosyjskich zaborców – kolonizatorów, tak samo jak walczył o zniesienie wyzysku polskich kapitalistów i obszarników.

W okresie okupacji Naród Polski toczył nieustępliwą, bohaterską walkę z krwawym najazdem hitlerowskim. Historyczne zwycięstwo Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich nad faszyzmem wyzwoliło ziemie polskie, umożliwiło polskiemu ludowi pracującemu zdobycie władzy i stworzyło warunki narodowego odrodzenia Polski w nowych, sprawiedliwszych granicach. Na wieczne czasy powróciły do Polski Ziemie Odzyskane.

Wcielając w życie wiekopomne wskazania Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z dnia 22 lipca 1944 r. i rozwijając jego zasady programowe, władza ludowa – dzięki ofiarnym i twórczym wysiłkom polskiego ludu pracującego, w walce z zaciekłym oporem rozbitków starego ustroju kapitalistyczno-obszarniczego – dokonała wielkich przeobrażeń społecznych. W wyniku rewolucyjnych walk i przemian obalona została władza kapitalistów i obszarników, utrwaliło się państwo demokracji ludowej, kształtuje się i umacnia nowy ustrój społeczny, odpowiadający interesom i dążeniom najszerszych mas ludowych.

Zasady prawne tego ustroju ustanawia Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Podstawę obecnej władzy ludowej w Polsce stanowi sojusz klasy robotniczej z chłopstwem pracującym. W sojuszu tym rola kierownicza należy do klasy robotniczej jako przodującej klasy społeczeństwa, opierającej się na rewolucyjnym dorobku polskiego i międzynarodowego ruchu robotniczego, na historycznych doświadczeniach zwycięskiego budownictwa socjalistycznego w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, pierwszym państwie robotników i chłopów.

Wypełniając wolę Narodu Polskiego i zgodnie ze swym powołaniem – Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej uchwala uroczyście niniejszą Konstytucję jako ustawę zasadniczą, którą Naród Polski i wszystkie organy władzy polskiego ludu pracującego kierować się winny w celu:

umacniania państwa ludowego jako podstawowej siły zapewniającej najpełniejszy rozkwit Narodu Polskiego, jego niepodległość i suwerenność, przyspieszania rozwoju politycznego, gospodarczego i kulturalnego Ojczyzny oraz wzrostu jej sił, pogłębiania uczuć patriotycznych, jedności i zwartości Narodu Polskiego w walce o dalsze polepszenie stosunków społecznych, o całkowite zniesienie wyzysku człowieka przez człowieka, o urzeczywistnienie wielkich idei socjalizmu, zacieśniania przyjaźni i współpracy między narodami, opartych na sojuszu i braterstwie, które łączą dziś Naród Polski z miłującymi pokój narodami świata w dążeniu do wspólnego celu: uniemożliwienia agresji i utrwalenia pokoju światowego.

Rozdział 1 Ustrój polityczny

Art. 1

1. Polska Rzeczpospolita Ludowa jest państwem socjalistycznym.

2. W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej władza należy do ludu pracującego miast i wsi.

Art. 2

1. Lud pracujący sprawuje władzę państwową przez swych przedstawicieli, wybieranych do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i do rad narodowych w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich, w głosowaniu tajnym.

2. Przedstawiciele ludu w Sejmie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i w radach narodowych są odpowiedzialni przed swymi wyborcami i mogą być przez nich odwoływani.

Art. 3

1. Przewodnią siłą polityczną społeczeństwa w budowie socjalizmu jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

2. Współdziałanie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i Stronnictwa Demokratycznego stanowi podstawę Frontu Jedności Narodu.

3. Front Jedności Narodu jest wspólną płaszczyzną działania organizacji społecznych ludu pracującego i patriotycznego zespolenia wszystkich obywateli ? członków partii, stronnictw politycznych i bezpartyjnych, niezależnie od ich stosunku do religii ? wokół żywotnych interesów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Art. 4

W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej podstawowym celem działalności państwa jest wszechstronny rozwój społeczeństwa socjalistycznego, rozwój twórczych sił narodu i każdego człowieka, coraz lepsze zaspokajanie potrzeb obywateli.

Art. 5

Polska Rzeczpospolita Ludowa:

1. ochrania i rozwija socjalistyczne zdobycze polskiego ludu pracującego miast i wsi, jego władzę i wolność,

2. zapewnia obywatelom uczestnictwo w rządzeniu i popiera rozwój różnych form samorządności ludzi pracy,

3. rozwija siły wytwórcze i gospodarkę kraju poprzez planowe wykorzystywanie i wzbogacanie jego zasobów materialnych, racjonalną organizację pracy oraz stały postęp nauki i techniki,

4. umacnia własność społeczną jako główną podstawę siły gospodarczej kraju i pomyślności narodu,

5. urzeczywistnia zasady sprawiedliwości społecznej, likwiduje wyzysk człowieka przez człowieka i przeciwdziała naruszaniu zasad współżycia społecznego,

6. stwarza warunki dla stałego wzrostu dobrobytu i stopniowego zacierania różnic między miastem a wsią, między pracą fizyczną a umysłową,

7. w trosce o rozwój narodu otacza opieką rodzinę, macierzyństwo i wychowanie młodego pokolenia,

8. dba o stan zdrowia społeczeństwa,

9. rozwija i upowszechnia oświatę,

10. zapewnia wszechstronny rozwój nauki i kultury narodowej.

Art. 6

Polska Rzeczpospolita Ludowa w swej polityce:

1) kieruje się interesami Narodu Polskiego, jego suwerenności, niepodległości i bezpieczeństwa, wolą pokoju i współpracy między narodami,

2) nawiązuje do szczytnych tradycji solidarności z siłami wolności i postępu, umacnia przyjaźń i współpracę ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich i innymi państwami socjalistycznymi,

3) opiera stosunki z państwami o odmiennych ustrojach społecznych na zasadach pokojowego współistnienia i współpracy.

Art. 7

Polska Rzeczpospolita Ludowa urzeczywistnia i rozwija demokrację socjalistyczną.

Art. 8

1. Prawa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej są wyrazem interesów i woli ludu pracującego.

2. Ścisłe przestrzeganie praw Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej jest podstawowym obowiązkiem każdego organu państwa i każdego obywatela.

3. Wszystkie organy władzy i administracji państwowej działają na podstawie przepisów prawa.

Art. 9

Wszystkie organy władzy i administracji państwowej opierają się w swej działalności na świadomym, czynnym współdziałaniu najszerszych mas ludowych i obowiązane są:

1) zdawać narodowi sprawę ze swej działalności,

2) uważnie rozpatrywać i uwzględniać słuszne wnioski, zażalenia i życzenia obywateli w myśl obowiązujących ustaw,

3) wyjaśniać masom pracującym zasadnicze cele i wytyczne polityki władzy ludowej w poszczególnych dziedzinach działalności państwowej, gospodarczej i kulturalnej.

czytaj dalej...

Konstytucja PRL ( 1976 ) | Konstytucja RP

konstytucja.pl/konstytucja-prl-1976/

Konstytucja Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej uchwalona przez Sejm ustawodawczy w dniu 22 lipca 1952 roku. Jednolity tekst z dnia 16 lutego 1976 roku.

Rozdział 7Sąd i Prokuratura

Art. 56

1. Wymiar sprawiedliwości w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej sprawują: Sąd Najwyższy, sądy wojewódzkie, sądy rejonowe i sądy szczególne.

2. W sprawach o wykroczenia orzekają kolegia do spraw wykroczeń.

3. Ustrój, właściwość i postępowanie sądów oraz kolegiów do spraw wykroczeń określają ustawy.

Art. 57

Sądy wydają wyroki w imieniu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Art. 58

Sądy stoją na straży ustroju Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, ochraniają zdobycze polskiego ludu pracującego, strzegą praworządności ludowej, własności społecznej i praw obywateli, karzą przestępców.

Art. 59

1. Rozpoznawanie i rozstrzyganie spraw w sądach odbywa się z udziałom ławników ludowych, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.

2. Przy rozstrzyganiu spraw w sądach ławnicy ludowi mają równe prawa z sędziami.

3. Ławnicy ludowi są wybierani przez rady narodowe.

4. Tryb wyboru ławników sądów wojewódzkich, rejonowych i szczególnych oraz ich kadencję określa ustawa.

Art. 60

1. Sędziowie są powoływani i odwoływani przez Radę Państwa

2. Tryb powoływania i odwoływania sędziów określa ustawa.

Art. 61

1. Sąd Najwyższy jest naczelnym organem sądowym i sprawuje nadzór nad działalnością wszystkich innych sądów w zakresie orzekania.

2. Tryb wykonywania nadzoru przez Sąd Najwyższy określa ustawa.

3. Sąd Najwyższy powołuje Rada Państwa na okres lat pięciu.

4. Rada Państwa spośród Sądu Najwyższego powołuje pierwszego prezesa i prezesów Sądu Najwyższego oraz odwołuje ich z tych stanowisk.

Art. 62

Sędziowie są niezawiśli i podlegają tylko ustawom.

Art. 63

1. Rozpoznawanie spraw przed wszystkimi sądami Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej odbywa się jawnie. Ustawa może określić wyjątki od tej zasady.

2. Oskarżonemu poręcza się prawo do obrony. Oskarżony może mieć obrońcę z wyboru lub z urzędu.

Art. 64

1. Prokurator generalny Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej strzeże praworządności ludowej, czuwa nad ochroną własności społecznej, zabezpiecza poszanowanie praw obywateli.

2. Prokurator generalny czuwa w szczególności nad ściganiem przestępców godzących w ustrój, bezpieczeństwo i niezawisłość Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

3. Zakres i tryb działania prokuratora generalnego określa ustawa.

Art. 65

1. Prokuratora generalnego Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej powołuje i odwołuje Rada Państwa.

2. Tryb powoływania i odwoływania prokuratorów podległych prokuratorowi generalnemu, jak również zasady organizacji i postępowania organów prokuratury określa ustawa.

3. Prokurator generalny zdaje sprawę Radzie Państwa z działalności prokuratury.

Art. 66

Organy prokuratury podlegają prokuratorowi generalnemu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i w sprawowaniu swych funkcji są niezależne od organów terenowych.

Czytaj dalej...

 

Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej – Wikipedia ...

https://pl.wikipedia.org/.../Konstytucja_Polskiej_Rzeczypospolitej_Ludo...
Projekt Konstytucji PRL z naniesionymi poprawkami Józefa Stalina ... Ustawą z 10 lutego 1976 wprowadzono zapis, że Polska jest państwem socjalistycznym (w ...

Nowelizacja Konstytucji PRL w 1976 roku - Historia ...

www.polskieradio.pl/.../1373725,Nowelizacja-Konstytucji-PRL-w-1976-...
10.02.2015 - Warszawa, 1976-02-10. Obrady Sejmu PRL VI kadencji. Głosowanie nad przyjęciem poprawek do Konstytucji PRL: kierownicza rola Polskiej ...

Wszystko wtedy było zgodne z Konstytucją, nawet dozgonna przyjaźn ze Związkiem Radzieckim.

 

image

Zycie poszło dalej, a za 9 m-cy Pan Sedzia Rzepliński będzie mógł się cieszyć zasłużoną emeryturą.

Czy nie lepiej cierpliwie poczekać a nie narzucać nam tutaj OBCYCH ?

Narodowy dzień wspólnego czytania z sędzią Rzeplińskim wyroku ws. ustawy o TK - ogłaszają internauci. ZOBACZ MEMY

opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu

fot.Twitter.com fot.Twitter.com

Prezes Rzepliński mówiłmówił i mówił… a właściwie czytał tekst doskonale znany z portalu wPolityce.pl.

Czy to możliwe?! Tu Trybunał w zadumie radzi, a tam politycy Platformy wysyłają sobie… projekt orzeczenia jakie ma zapaść! ZOBACZ DOKUMENT

Rzepliński czytać umie, zalogować się na portal umie, normalnie człowiek renesansu

Rzepliński czyta bezpośrednio z wPolityce, bo można powiększyć czcionkę i nie potrzeba okularów

—kpią internauci i wymyślają nowe memy i żarty z sędziów TrybunałuKonstytucyjnego - przede wszystkim Andrzeja Rzeplińskiego.

>>>

Stare telewizory - Katalog starych telewizorów ...

stare-telewizory.republika.pl/katalog/index.html

Fotografie i dane technizne zabytkowych telewizorów marki Diora, Unitra, WZT, Unimor. Stare telewizory Neptun, Wisła, Belweder, Szmaragd, Turkus, Ametyst, ...

image

 

Takich ci mamy zdolnych polityków OJ ZDOLNYCH.

 

 

 

Dzisiaj Pan Profesor Sedzia TK przeczytał przeniesiony z Portalu Jacka Karnowskiego orzeczenie we własnej SPRAWIE - przygotowane po ścisłych konsultacjach jak wieść niesie z OPOZYCJĄ: Nowoczesna, PO i PSL.

http://wpolityce.pl/polityka/284491-narodowy-dzien-wspolnego-czytania-z-sedzia-rzeplinskim-wyroku-ws-ustawy-o-tk-oglaszaja-internauci-zobacz-memy

Poseł Budka jest w swoim żywiole, a mnie się płakać chce.

image

 

Marszałek Józef Piłsudski - film dokumentalny (2010) [2/5]

Przesłany 02.01.2011

Tajemniczy człowiek przed którym ludzie instynktownie stawali na baczność. Dowódca, który przed każdą ważną decyzją stawiał pasjansa ' Grób Napoleona'. Oficjalnie - skromny, ale jednocześnie niepokorny - po śmierci przekazał naukowcom do zbadania swój mózg w przeczuciu, że najwyraźniej kryje się w nim geniusz. Mężczyzna dla którego kobiety były centrum życia choć bywało, że niektóre jego miłości rozgrywały się równocześnie. Jego charakterystyczna sylwetka o mocno zaokrąglonych plecach i wysuniętej do przodu głowie, dzisiejszych psychologów skłania do wniosków, że był to człowiek przyczajony do skoku, który nigdy się nie poddawał. Człowiek walki. Połączenie siły herosa i zwykłych ludzkich słabości. Józef. Marszałek Józef.Współcześni specjaliści z dziedzin: psychologii, grafologii, marketingu politycznego oraz historycy odkrywają mało znane fakty z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jakim był człowiekiem? Ile z jego oficjalnej legendy było prawdą, a ile zręcznym zabiegiem propagandowym? Czy naprawdę Józef spełniał przez całe życie oczekiwania swojej matki i dlatego tworzył wizerunek silnego mężczyzny, niepokonanego zwycięzcy?

Jak tu obudzić DUCH W NARODZIE.?

image

Dziadek Piłsudski by się przydał i Jego pamiętne słowa do Hrabiego Szeptyckiego :

 

 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Polityka