Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1486 notek
1283k odsłony
999 odsłon

Ocalały autorytet Chabad Lubowicz ? - Rabin Josef Yitzchak Schneersohn

Wykop Skomentuj3

Pora na poważną dyskusję na temat HOLOKAUSTU !

Do dzisiaj w Izraelu z wielu powodów taka dyskusja się nie odbyła.

Przyklad:


http://www.jewishvirtuallibrary.org/plea-by-va-ad-hahatzala-to-bomb-auschwitz-railway-lines-september-1944

W 1939 r. Związek prawosławnych rabinów Stanów Zjednoczonych i Kanady utworzył komitet ratunkowy, Va'ad Hahatzala , aby promować i angażować się w działania ratunkowe na rzecz europejskiego żydostwa, w szczególności studentów rabinów i jesziw.

We wrześniu 1939 r. Abraham Kalmanowitz - wiodąca postać rabinacka w Va'ad Hahatzala - przekazał następującą wiadomość dyrektorowi wykonawczemu amerykańskiej komisji ds . Uchodźców wojennych .


EXECUTIVE Kancelaria Prezydenta 
WAR UCHODŹCĄ BOARD 
komunikacji między OFFICE

2 września 1944 r

Do: JW Pehle 
Od: B. Akzin

Temat: Pilna wiadomość od rabina Kalmanowitza

Ostatniej nocy, rabin Kalmanowitz zadzwonił do mnie z Nowego Jorku do domu i poprosił o dostarczenie następującego komunikatu:

Kabel ze Sternbuch, przesyłany za pośrednictwem polskiej ambasady, zawiera informację, że 26 sierpnia rozpoczęły się deportacje Żydów z Budapesztu. Dwanaście tysięcy Żydów zostało już deportowanych do Oświęcimia na Górnym Śląsku. Sternbuch we własnym imieniu i na sugestię rabina Neutry sugeruje, że kolejne deportacje będą zakłócane bezpośrednim bombardowaniem połączeń kolejowych między Budapesztem a Śląskiem, a mianowicie: Kaschen Presow - Żylina-Galanta - Leopoldorf - Caca - Rudki, as a także węzeł kolejowy w Grazu (Austria).

Polski charge d'affaires, M. Kwapiszewski, obiecał rabbiemu Kalmanowitzowi przesłanie kopii kabla do WRB, ale w związku z możliwymi opóźnieniami, Rabbi chciał mieć pewność, że ta sprawa zostanie postawiona przed Zarządem na wczorajszej konferencji .

Popierając prośbę Sternbucha i rabina Neutry w tej sprawie, jest gotowy, mimo sabatu, na pociąg do Waszyngtonu, jeśli okaże się to konieczne w celu zapewnienia natychmiastowego działania.

Do powyższego chciałbym z całym szacunkiem dodać następujące informacje:

Myśl o zbombardowaniu węzłów kolejowych między Węgrami i Śląskiem w celu przerwania przepływu deportacji jest rzeczywiście elementarna. Przypomnijcie sobie, że myśl ta została wyraźnie wskazana przez McClellanda, w 4041 r. Z Berna, z 24 czerwca.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nieco podobny pomysł został odrzucony jakiś czas temu przez Departament Wojny - odrzucenie, które prawdopodobnie wynika z nawykowej niechęci wojska do działania na podstawie sugestii cywilnych.

Twierdzi się jednak, że WRB została stworzona właśnie w celu przezwyciężenia inercji i - w niektórych przypadkach - niedostatecznych interesów dawnych agencji w zakresie ratowania żydowskich ofiar nazistowskich Niemiec. Wielokrotnie odmawialiśmy odpowiedzi "nie", gdy pochodziła z Departamentu Stanu. W urzędach Departamentu Wojny nie ma nic, co uczyniłoby ich bardziej świętymi lub wolnymi od błędów niż urzędnicy Departamentu Stanu.

W kwestii "Wolnego Portu", który, bez względu na jego zasługi, nie był z pewnością kwestią życia i śmierci, pan Pehle udał się do prezydenta.

Aby być wiernym naszemu zadaniu, wydaje się najbardziej odpowiednie, jeśli zarząd podjął identyczny kurs w związku z węgierską sytuacją kryzysową.

W świetle obecnej przewagi powietrznej Organizacji Narodów Zjednoczonych jestem pewien, że Prezydent, po zapoznaniu się z faktami, zda sobie sprawę z zawartych w nim wartości, a przecinając uzasadnione bezwładnością sprzeciwy Departamentu Wojny, zarządzi natychmiastowe zamachy bombowe. proponowanych celów.

[Podpisano] B. Akzin

PS Obiecałem Rabbiemu, że dostaniesz tę wiadomość bez opóźnień. Biorę zatem ten niekonwencjonalny sposób wysyłania go prosto do twojego biura, nie przez kanały. Kopia notatki trafia do mojego wodza, panie Lesser.


http://www.jewishvirtuallibrary.org/jewish-agency-asks-britain-to-bomb-death-camps

W 1944 r. Organizacje żydowskie na całym świecie zwróciły się z prośbą do rządów sojuszniczych o zbombardowanie obozów śmierci w Polsce. Kontrowersje zawirowały późnym latem, gdy Departament Wojny USA odrzucił apel ze Światowego Kongresu Żydów o zbombardowanie linii kolejowych Auschwitz .

W sierpniu 1944 r. Żydowska Agencja ds. Palestyny napisała do brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, załączając plany i opisy zarówno obozów śmierci Auschwitz, jak i Treblinki , mając nadzieję, że zostaną wykorzystane przez Brytyjczyków do zaplanowania ataku na obozy.


List agencyjny

Plan Auschwitz

Mapa Auschwitz (powyżej) 

Dokument Agencji Żydowskiej (po lewej) 

Klucz do planów Auschwitz (po prawej)

Legenda

Źródła: British National Archives


http://www.jewishvirtuallibrary.org/churchill-s-decision-to-not-bomb-the-concentration-camps

sierpniu 1944 r. Żydowska Agencja ds. Palestyny ​​zwróciła się w imieniu organizacji żydowskich na całym świecie, aby brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych rzuciło światło na atak bombowy na obozy , zwłaszcza Auschwitz-Birkenau .

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale