Blog
Albatros ... z lotu ptaka
Albatros ... z lotu ptaka
Albatros ... z lotu ptaka Inżynier, fizyk doświadczalny,
66 obserwujących 1341 notek 1177473 odsłony
Albatros ... z lotu ptaka, 11 września 2018 r.

Nogami do przodu - wiadro śliwek

Na tych skrzypeczkach nie ma życia
Na tych skrzypeczkach nie ma życia

Myślałem, że to błąd w sztuce rządzenia:  PLAN RADZIWIŁŁA LIKWIDACJI SZPITALI SPECJALISTYCZNYCH W POLSCE potwierdzony świadomą polityką ekipy PiSu 

szybko i boleśnie "NOGAMI DO PRZODU"

tak kończy się wędrówka na stół operacyjny wielu pacjentów kardiologicznych.

Umarł nasz sąsiad.Jeszcze z mojego drzewa zerwał w czwartek za moją aprobatą i zaproszeniem wiadro śliwek. Gdyby mógł pocieszyć się dobrą aurą jesienną. Letnie upały i brak dobrego nawodnienia spowodowały rozległy zawał. Choroba wieńcowa dała znać o sobie!

W sobotę było po wszystkim. Jutro jest jego pogrzeb.

Janko muzykant nie doczekał telefonu na operację bypassy z Nowej Soli !
Panie Leszku można i tak za dwie dychy. Kiedy brak zaproszenia do zbierania za darmo obficie obrodzonych drzew owocowych.

https://www.olx.pl/oferta/sliwki-z-ogrodu-20zl-wiadro-CID628-IDvrCh8.html


Wracając do PROBLEMU OBŁUDY EKIPY DOBREJ ZMIANY:

Ponad 14 000 dodatkowych ZGONÓW  z przyczyn sercowo-naczyniowych w Polsce.

Rządy DOBREJ ZMIANY?

Śmiem wątpić - kiedy w województwie pomorskim likwiduje się i zamyka sale operacyjne ze stołami hemodynamicznymi (zespoly sercowo-naczyniowe) w ośrodkach lokalnych. Zostały tylko na Uniwersytecie Medycznym i jeden prywatny Zespół Operacyjny:

w Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Gdyni i Gdańsku ZAMKNIĘTO SPECJALISTYCZNE ODDZIAŁY Z BLOKIEM OPERACYJNYM KARDIOLOGICZNYM.

Na 1 600 000 mieszkańców winno być ich co najmniej 7, zostało 5.

4 zostały zlikwidowane. Specjaliści mają szukać dla siebie pracy i warunków do życia gdzie? Ano na Zachodzie!


https://www.salon24.pl/u/albatros/813668,czy-dobra-zmiana-idzie-w-dobrym-kierunku

Wczoraj trwało intensywne wypisywanie pacjentów do domów oraz przenoszenie do innych szpitali. Dzisiaj rano zostały wygaszone światła na 4 oddziałach Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego. Z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, niedowierzaniem i sentymentem wyłączyłem telefon zawałowy działający od lat 24h/7dni. Ponad 3500 pacjentów rocznie będzie musiało się leczyć w innych szpitalach.

http://gcsn.pl

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212405403544690&set=a.10205497099361403.1073741828.1068854282&type=3

.........

Panie ministrze Macierewicz. Bez konflkitu zbrojnego będziemy liczyli STRATY . Ca 13600 zgonów w ciągu pół roku !!! Tylko FLANKI wschodnie ? A co ze zdrowiem Polek i Polaków ??? Panie Macierewicz i bez ruskich czy innego npla ponosimy dotkliwe stary osobowe.

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Kardiologia/Amerykanski-kardiolog-apeluje-do-Trumpa-i-polskiego-rzadu,174411,1014.html

Amerykański kardiolog apeluje do Trumpa i polskiego rządu

Podczas spotkania z dziennikarzami Amerykanin polskiego pochodzenia podkreślał, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zainwestowały w rozwój polskiej kardiologii i kardiochirurgii ponad 800 mln zł, podczas gdy w ramach programu Polkard Ministerstwo Zdrowa przeznaczyło na ten cel 500 mln zł.

- Otwarcie nowoczesnych superośrodków kardiologicznych American Heart of Poland S.A. w tzw. „Polsce powiatowej” sprawiło, że śmiertelność wśród pacjentów z chorobą wieńcową zmniejszyła się o 33 proc. a wśród pacjentów z zawałem aż o połowę. To wynik plasujący Polskę w światowej czołówce - podkreślał amerykański kardiolog.

Polsko-amerykańskie ośrodki kardiologiczne i kardiochirurgiczne otwierane są w tych rejonach kraju, gdzie dostępność tego rodzaju opieki była bardzo ograniczona lub nie było jej wcale. Dotychczas wszystkie świadczyły pomoc pacjentom za darmo w oparciu o kontrakty z NFZ. Po ogłoszeniu tzw. sieci szpitali okazało się, że do systemu nie zostały zakwalifikowane placówki m.in. w Gdańsku, Starachowicach czy Józefowie.

- Ośrodek w Gdańsku ma najniższą śmiertelność okołooperacyjną w Polsce i spełniał warunki stawiane przed szpitalami, które miały znaleźć się w sieci - wyjaśnia prof. Radosław Stefan Kiesz. - Z kolei ośrodki w Starachowicach i Józefowie, które również nie znalazły się w sieci szpitali niosą pomoc osobom wykluczonym spod szybkiej opieki kardiologicznej - dodał.

W początkach polsko-amerykańskiej współpracy zapoczątkowanej m.in. przez prof. Radosława S. Kiesza transfer technologii, wiedzy i procedur przebiegał tylko z USA do Polski. Amerykańskie inwestycje i technologie, rozwijane przez polskich i amerykańskich naukowców oraz lekarzy uratowały życie setki tysiącom Polaków.

- Na bazie doświadczeń, technologii oraz procedur dostarczanych przez Amerykanów stworzyliśmy ośrodki, które teraz często służą jako wzór także w USA. Transfer doświadczeń i patentów przebiega w obie strony, także za sprawą Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którego działalność nieustannie inwestujemy - podkreśla prof. Paweł Buszman, współtwórca oraz prezes zarządu American Heart of Poland.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @giz 3miasto  Jak trudno odnaleźć w życiu prawdziwe perły -  ludzi dobrej woli. Bilans...
  • @piko  Robi się pozdrawiam. Kolejna maskirowka ? Mały "smoleńsk" ?
  • @Ada.zxy  Wśród ludzi w pobliżu sceny był lekarz. Odmówiono mu możliwości udzielenia...

Tematy w dziale