Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
67 obserwujących
1396 notek
1204k odsłony
382 odsłony

Nogami do przodu - wiadro śliwek

Na tych skrzypeczkach nie ma życia
Na tych skrzypeczkach nie ma życia
Wykop Skomentuj17

Myślałem, że to błąd w sztuce rządzenia:  PLAN RADZIWIŁŁA LIKWIDACJI SZPITALI SPECJALISTYCZNYCH W POLSCE potwierdzony świadomą polityką ekipy PiSu 

szybko i boleśnie "NOGAMI DO PRZODU"

tak kończy się wędrówka na stół operacyjny wielu pacjentów kardiologicznych.

Umarł nasz sąsiad.Jeszcze z mojego drzewa zerwał w czwartek za moją aprobatą i zaproszeniem wiadro śliwek. Gdyby mógł pocieszyć się dobrą aurą jesienną. Letnie upały i brak dobrego nawodnienia spowodowały rozległy zawał. Choroba wieńcowa dała znać o sobie!

W sobotę było po wszystkim. Jutro jest jego pogrzeb.

Janko muzykant nie doczekał telefonu na operację bypassy z Nowej Soli !
Panie Leszku można i tak za dwie dychy. Kiedy brak zaproszenia do zbierania za darmo obficie obrodzonych drzew owocowych.

https://www.olx.pl/oferta/sliwki-z-ogrodu-20zl-wiadro-CID628-IDvrCh8.html


Wracając do PROBLEMU OBŁUDY EKIPY DOBREJ ZMIANY:

Ponad 14 000 dodatkowych ZGONÓW  z przyczyn sercowo-naczyniowych w Polsce.

Rządy DOBREJ ZMIANY?

Śmiem wątpić - kiedy w województwie pomorskim likwiduje się i zamyka sale operacyjne ze stołami hemodynamicznymi (zespoly sercowo-naczyniowe) w ośrodkach lokalnych. Zostały tylko na Uniwersytecie Medycznym i jeden prywatny Zespół Operacyjny:

w Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Gdyni i Gdańsku ZAMKNIĘTO SPECJALISTYCZNE ODDZIAŁY Z BLOKIEM OPERACYJNYM KARDIOLOGICZNYM.

Na 1 600 000 mieszkańców winno być ich co najmniej 7, zostało 5.

4 zostały zlikwidowane. Specjaliści mają szukać dla siebie pracy i warunków do życia gdzie? Ano na Zachodzie!


https://www.salon24.pl/u/albatros/813668,czy-dobra-zmiana-idzie-w-dobrym-kierunku

Wczoraj trwało intensywne wypisywanie pacjentów do domów oraz przenoszenie do innych szpitali. Dzisiaj rano zostały wygaszone światła na 4 oddziałach Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego. Z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, niedowierzaniem i sentymentem wyłączyłem telefon zawałowy działający od lat 24h/7dni. Ponad 3500 pacjentów rocznie będzie musiało się leczyć w innych szpitalach.

http://gcsn.pl

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212405403544690&set=a.10205497099361403.1073741828.1068854282&type=3

.........

Panie ministrze Macierewicz. Bez konflkitu zbrojnego będziemy liczyli STRATY . Ca 13600 zgonów w ciągu pół roku !!! Tylko FLANKI wschodnie ? A co ze zdrowiem Polek i Polaków ??? Panie Macierewicz i bez ruskich czy innego npla ponosimy dotkliwe stary osobowe.

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Kardiologia/Amerykanski-kardiolog-apeluje-do-Trumpa-i-polskiego-rzadu,174411,1014.html

Amerykański kardiolog apeluje do Trumpa i polskiego rządu

Podczas spotkania z dziennikarzami Amerykanin polskiego pochodzenia podkreślał, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zainwestowały w rozwój polskiej kardiologii i kardiochirurgii ponad 800 mln zł, podczas gdy w ramach programu Polkard Ministerstwo Zdrowa przeznaczyło na ten cel 500 mln zł.

- Otwarcie nowoczesnych superośrodków kardiologicznych American Heart of Poland S.A. w tzw. „Polsce powiatowej” sprawiło, że śmiertelność wśród pacjentów z chorobą wieńcową zmniejszyła się o 33 proc. a wśród pacjentów z zawałem aż o połowę. To wynik plasujący Polskę w światowej czołówce - podkreślał amerykański kardiolog.

Polsko-amerykańskie ośrodki kardiologiczne i kardiochirurgiczne otwierane są w tych rejonach kraju, gdzie dostępność tego rodzaju opieki była bardzo ograniczona lub nie było jej wcale. Dotychczas wszystkie świadczyły pomoc pacjentom za darmo w oparciu o kontrakty z NFZ. Po ogłoszeniu tzw. sieci szpitali okazało się, że do systemu nie zostały zakwalifikowane placówki m.in. w Gdańsku, Starachowicach czy Józefowie.

- Ośrodek w Gdańsku ma najniższą śmiertelność okołooperacyjną w Polsce i spełniał warunki stawiane przed szpitalami, które miały znaleźć się w sieci - wyjaśnia prof. Radosław Stefan Kiesz. - Z kolei ośrodki w Starachowicach i Józefowie, które również nie znalazły się w sieci szpitali niosą pomoc osobom wykluczonym spod szybkiej opieki kardiologicznej - dodał.

W początkach polsko-amerykańskiej współpracy zapoczątkowanej m.in. przez prof. Radosława S. Kiesza transfer technologii, wiedzy i procedur przebiegał tylko z USA do Polski. Amerykańskie inwestycje i technologie, rozwijane przez polskich i amerykańskich naukowców oraz lekarzy uratowały życie setki tysiącom Polaków.

- Na bazie doświadczeń, technologii oraz procedur dostarczanych przez Amerykanów stworzyliśmy ośrodki, które teraz często służą jako wzór także w USA. Transfer doświadczeń i patentów przebiega w obie strony, także za sprawą Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którego działalność nieustannie inwestujemy - podkreśla prof. Paweł Buszman, współtwórca oraz prezes zarządu American Heart of Poland.

Zobacz galerię zdjęć:

Wiadro śliwek za dwie dychy
Wiadro śliwek za dwie dychy Posłowie PiSu jęk zawodu
Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale