Blog
Albatros ... z lotu ptaka
Albatros ... z lotu ptaka
Albatros ... z lotu ptaka Inżynier, fizyk doświadczalny,
66 obserwujących 1341 notek 1177473 odsłony
Albatros ... z lotu ptaka, 25 września 2018 r.

Cena biletu do gazu


Niemiecka Reichsbahn zebrała za każdego deportowanego Żyda 4.0 Reichspfennig za kilometr kolejowy. Taryfa w podróży koleją do śmierci odpowiadała trzeciej klasie. W przypadku dzieci poniżej czwartego roku życia tylko połowa ceny została wstrzymana. Niemiecka Reichsbahn zasłużyła na ludobójstwo. Co do zasady, ofiary musiały płacić za ich transport do obozów zagłady, a jeśli nie było to możliwe, Główny Urząd Rzeszy musiał ponieść koszty.

Deutsche Reichsbahn (pol. Niemieckie Koleje Rzeszy) – niemieckie koleje państwowe istniejące w latach 1920–1949, następnie nazwa kolei państwowych w Niemieckiej Republice Demokratycznej.

Po zjednoczeniu Niemiec i po połączeniu z Deutsche Bundesbahn weszły w skład Deutsche Bahn AG.

Deutsche Reichsbahn były zaangażowane w przeprowadzanie transportów militarnych i zbrodnie wojenne deportując podczas II wojny światowej ludność cywilną do niemieckich obozów koncentracyjnych i na roboty przymusowe[1].

image

Albert Ganzenmüller (ur. 25 lutego 1905 w Pasawie, zm. 1987) – niemiecki inżynier, sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu III Rzeszy, współodpowiedzialny za deportacje europejskich Żydów do obozów zagłady.

image

Albert Ganzenmüller

Urodził się w Pasawie i ukończył studia inżynieryjne. Od 1928 pracował w Deutsche Reichsbahn-Gesellschaft, w której błyskawicznie awansował i w 1937 znalazł się w kolejowej sekcji w Ministerstwie Transportu Rzeszy. W przeciwieństwie do większości swoich współpracowników, którzy nie zajmowali się polityką, Ganzenmüller był zdeklarowanym narodowym socjalistą. Już jako nastolatek był zaangażowany w nacjonalistycznych organizacjach paramilitarnych w Bawarii, a do NSDAP i SA wstąpił w 1931 r.

Po ataku Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941 Ganzenmüller zgłosił się do służby na wschodzie, gdzie przywracał połączenia kolejowe w okolicach Połtawy podczas ostrej zimy przełomu 1941 i 1942. W latach 1942–1945 sprawował stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu III Rzeszy (Reichsverkehrsministerium), zajmując się koleją. W okresie tym ok. 3 miliony Żydów zostały za pomocą kolei przewiezione przez nazistów do obozów zagłady położonych w okupowanej Polsce. Nie zachowały się niemal żadne dokumenty będące świadectwem udziału niemieckiej kolei w przeprowadzeniu Holocaustu. Wyjątkiem jest m.in. fragment korespondencji między Ganzenmüllerem a Karlem Wolffem (adiutantem Heinricha Himmlera) z lipca lub sierpnia 1942. Jego przedmiotem jest „szczególna radość” SS w związku z wysiłkiem sekretarza stanu w związku z dostarczaniem pociągów w celu deportacji 5 tysięcy Żydów z warszawskiego getta do Treblinki (raz dziennie) i Bełżca (dwa razy w tygodniu). Jest to koronny dowód aktywnego współudziału kolei niemieckiej w eksterminacji europejskich Żydów, a zwłaszcza Ganzenmüllera.

Po wojnie Ganzenmüller zbiegł do Argentyny, lecz powrócił do RFN w 1955 r. Pierwsze postępowanie sądowe przeciwko niemu zostało w 1970 umorzone z braku dowodów. W 1973 został ostatecznie oskarżony i stanął przed sądem w Düsseldorfie, ale proces przerwano z powodu zawału serca Ganzenmüllera. Postępowania już nigdy nie wznowiono.


Nie tylko Noblista Fritz Haber pochodzenia Żydowskiego z Wrocławia odkrywca "maści na szczury" gazu sanitarnego do deratyzacji Cyklonu B położył wielkie zasługi w Holokauście.

Ciekawe czy jeszcze figuruje na liście Noblistów z chemii (fizyki) królowej Nauk wszelakich z roku 1922 po uśmierceniu kilkudziesięciu tysięcy ludzi pod Ypres czy Bolimowie

Bitwa pod Ypres - chemiczny terror - Historia - polskieradio.pl

www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1449312,Bitwa-pod-Ypres-chemiczny-terror


25 maja 1915 zakończyła się II bitwa pod Ypres. ... To w tej batalii po raz pierwszy na froncie zachodnim Wielkiej Wojny użyto broni chemicznej. ... W odpowiedzi 12 lipca 1917 Niemcy użyli gazu musztardowego, inaczej nazywanego iperytem.


http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/22774?t=Chemiczny-atak-pod-Bolimowem-zabil-tysiace

Chemiczny atak pod Bolimowem zabił tysiące

31.05.2017, godz. 13:20 

31 maja 1915 roku w okolicach Warszawy Niemcy przeprowadzili największy na wschodnim froncie I wojny światowej atak z użyciem gazu. Rozpylony z butli chlor zabił tysiące rosyjskich żołnierzy. Do dziś w okolicach odkrywane są mogiły i szczątki poległych. Tymczasem broń chemiczna na terytorium Polski nie jest wyłącznie odległym wspomnieniem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_chemiczna_I_wojny_%C5%9Bwiatowej


https://pl.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_chemiczna_I_wojny_%C5%9BwiatowejFritz Haber, pomysłodawca i główny organizator użycia broni chemicznej, postrzegał wojnę jako „etyczny obowiązek”. Latem 1914 roku stwierdził, że Niemcy nie powinni wahać się przed użyciem w walce „wszelkich dostępnych środków” – wyjaśnia dr hab. Anna Zalewska, historyk i archeolog, współautorka książki „Ślady i świadectwa Wielkiej Wojny nad Rawką i Bzurą”. Fritz Haber przekonywał, że celem jest doprowadzenie do pokoju i zażegnanie po wsze czasy konfliktów. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @giz 3miasto  Jak trudno odnaleźć w życiu prawdziwe perły -  ludzi dobrej woli. Bilans...
  • @piko  Robi się pozdrawiam. Kolejna maskirowka ? Mały "smoleńsk" ?
  • @Ada.zxy  Wśród ludzi w pobliżu sceny był lekarz. Odmówiono mu możliwości udzielenia...

Tematy w dziale