23 obserwujących
108 notek
201k odsłon
6975 odsłon

Premier Morawiecki wchodzi do gry o duże pieniądze i wpływy

Wykop Skomentuj102

Dzieją się niezwykle interesujące wydarzenia na świecie. Zaostrzają się relacje konfucjanizmu z Lockem w wydaniu republikanizmu amerykańskiego, co już wpływa na bezpieczeństwo państwa. Na wszystko na kuli ziemskiej, w różnych rejonach co dzieje się w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym, trzeba przede wszystkim patrzeć przez toczącą się rywalizację kolektywizmu w wydaniu Konfucjanizmu z indywidualizmem w wydaniu Locke. 

Niestety w naszej przestrzeni medialnej ciągle najważniejszy temat to, głosowanie wyborcze. Nie ma innych poważnych tematów dla mediów publicznych i tzw. prawicowych. Nie ma wojny na linii Państwo Środka - Pax Americana.
Nasz uniwersytet i nasza elita też się gdzieś pochowała i obserwuje, w którą stronę zostanie przeciągnięta lina. Telewizja publiczna i tzw. prawicowa zmarnowała tygodnie na tłumaczenie (edukowania) społeczeństwa, jakie to znaki w świecie się pojawiają i jak to przekłada się na nasze wewnętrzne życie, w naszym państwie i ataki zewnętrzne na Rzeczypospolitą, dokonywane za pomocą rożnych instrumentów i dostępnych narzędzi. 

Nikt mnie nie przekona, że wirusy i cała dziedzina wirusologi nie jest w zainteresowaniu służb specjalnych i nie jest częścią wojsk biologicznych w poważnych i podmiotowych państwach, tym bardziej w nielicznych suwerennych państwach i nie mogą zostać wykorzystane w wojnie Imperatora z hegemonem. Taka wojna zawsze się toczy na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej i społecznej, jako jedności. Nie są to nigdy oderwane od siebie płaszczyzny rywalizacji. Mamy w tym czasie też testowanie systemów bezpieczeństwa państw, zarządzania kryzysowego, reakcji władz państwowych, zarządzania państwem, organizacji państwa (patrz sparaliżowanie wyborów prezydenckich, pokazujące jak jesteśmy źle zorganizowani), systemów obrony cywilnej (gdzie była obrona cywilna w szpitalach, gdzie zaopatrywała w żywność i leki chorych na COVID - 19 i będących w kwarantannach, jak wyglądała w związku z COVID - 19 kontrola w firmach, informowanie społeczeństwa). Testowanie, badaniem reakcji i zachowań postaw jednostek i społeczeństwa. Przy okazji członkowie NATO i wrogowie NATO przetestowali funkcjonowanie tego sojuszu w warunków kryzysowych i zagrożenia poszczególnych państw. Warto w tym miejscu zatrzymać się na chwilę, zanim będzie za późno i spytać: Gdzie jest NATO w okresie pandemii COVID - 19? Jak na dłoni widzimy, że NATO się gdzieś schowało i nie ma w tym trudnym okresie nic do zaoferowania. Nie miejmy złudzeń, tak samo będzie z pomocą militarną, zaopatrzeniem w potrzebne nam dobra, jak będziemy tego potrzebowali np. w czasie wojny. Jeżeli nie będzie to w interesie hegemona, nie będzie żadnej pomocy.

Otóż proszę państwa 14 kwietnia 2020 roku dwie najważniejsze osoby w polskim rządzie: Premier Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin - Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych - witają przybyły z Chin transport, który przywiózł do Polski środki do walki z COVID - 19. Wszystko w pierwszą rocznicę szczytu w Dubrowniku, na którym 16 + 1 zmieniło się w 17 + 1 i na którym doszło do uzgodnień Premiera Morawieckiego z Premierem Chin Li Keqiangiem, po którym Konfucjanizm ustami Li Keqianga zapowiedział dążenie do tego, żeby handel odbywał się pomiędzy konfucjanizmem a potomkami republikanizmu wypełnionego personalizmem na zasadach bardziej zrównoważonych. Wskazał też, że taki stan rzeczy, w którym Polska notuje znaczący deficyt handlowy z Chinami nie może trwać zbyt długo i rozumie nasze zastrzeżenia (wartość polskiego importu z Chin w 2019 to 103 mld zł, a eksport 9 mld zł).
Premier tym symbolicznym gestem dyplomatycznym, mówi wiem, jak wiele Rzeczypospolita Polska jest warta, że jest położona w najważniejszym współcześnie miejscu na kuli ziemskiej. Rzeczypospolita wchodzi do wielkiej gry o pieniądze, interesy i wpływy. Oznacza to też poparcie dla uruchomienia na naszych ziemiach produkcji, która będzie potrzebna dla klasy średniej na rynku chińskim oraz pośrednictwa w handlu pomiędzy Europą a Chinami. Takiej, która nie tylko da 5% PKB, ale również profity z tych 5%PKB Rzeczypospolitej, a nie innym uczestnikom: sojusznikom z Florydy i Londynu czy naszym sąsiadom.

Samolot z produktami medycznymi z Chin oczywiście jest największym na świecie samolotem transportowym, wyprodukowanym jeszcze w ZSRR, ale obecnie będącym własnością Ukrainy. Nie mógł być mały, jak sugerowały to niektóre media kształtujące świadomość bytów tu zamieszkujących od ponad 30 lat. Premier nie witał pierwszych dwóch samolotów z Chin, z pomocą medyczną 26 marca br. A tu mamy taką symbolikę, rok po spotkaniu w Dubrowniku PAŃSTWO POLSKIE w osobie Premiera Mateusza Morawieckiego (najwyższy przedstawiciel władzy wykonawczej) mówi Pax Americana, Pax Britannica, kantyzmowi, nam bytom zamieszkującym te ziemie i mających w dziedzictwie wspaniałych myślicieli, dziedzicami mocarstwa regionalnego o którym stany pruskie mówią (jak podaje bloger coryllus Korona daje więcej towarów aniżeli bierze, stąd pochodzi bogactwo krajów. (...) Korona polska mogłaby regulować rynek pieniężny całej Europy, a cóż dopiero jednego państwa; mogłaby ona dzięki swoim znakomitym towarom ze wszystkich swoich prowincji uczynić kopalnie złota i srebra) - z radością przyjmujemy sojusz (szybką pomoc) z Konfucjanizmem. Wita z dumą i radością Rzeczypospolita nadchodzący nowy porządek geopolityczny. Jesteśmy zainteresowani partnerskim (pierwszeństwem a nie bycie wypadkową, wypadkowych interesów innych graczy globalnych i regionalnych). Bezpieczeństwem, współpracą i dobrymi interesami z Konfucjanizmem.

Wykop Skomentuj102
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka