andrzej111 andrzej111
225
BLOG

Panie Sikorski, czy pan to widzi i słyszy?

andrzej111 andrzej111 Polityka Obserwuj notkę 4

W środę prezydent Andrzej Duda rozmawiał przez telefon z prezydentem Iranu Ebrahimem Ra'isim. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, rozmowy dotyczyły kwestii dwustronnych, oraz bieżącej sytuacji międzynarodowej. Informacje te skomentował w mediach społecznościowych były szef MSZ i europoseł PO Radosław Sikorski. "Czy Prezydent nam zwariował?". "Że co?! Gdy irańskie drony niszczą Ukrainę, gdy przez Iran przewala się fala represji, Andrzej Duda dzwoni do rzeźnika z Teheranu, mordercy tysięcy dysydentów i komplementuje pokojową politykę terrorystycznego reżimu mułłów? Czy Prezydent nam zwariował?" - napisał na Twitterze Sikorski, załączając odnośnik do irańskiej witryny.


W kolejnych wpisach oraz opublikowanym nagraniu były szef MSZ podkreślił, że Iran znajduje się na liście państw uznanych przez USA za sponsorujące terroryzm, a także wezwał prezydenta do złożenia wyjaśnień. Do publikacji Sikorskiego odniósł się również na Twitterze szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. "Wczorajsza rozmowa z prezydentem Iranu była następstwem rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i dotyczyła z naszej strony niemal wyłącznie doniesień o sprzedaży kolejnych partii uzbrojenia dla Rosji. W sprawach szczegółów rozmów między państwami obowiązuje dyskrecja" - napisał.


Tymczasem: Ukraina podejmuje maksymalne działania, aby zatrzymać dostawy dronów i rakiet z Iranu do Rosji; jesteśmy wdzięczni prezydentowi Andrzejowi Dudzie za pomoc w komunikacji ze stroną irańską - przekazał PAP rzecznik MSZ Ukrainy Ołeh Nikołenko. Jak dodał, w szczególności podczas rozmowy prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja Dudy, ukraiński prezydent wezwał stronę polską do wykorzystania dostępnych Warszawie możliwości wpływu na Teheran. Jak widać "Pan z Chobielina" nie ma dobrej passy, co się odezwie, to coraz większy blamaż, a tu jeszcze na niedzielę zapowiadany film dokumentalny w TVP1 pod takim właśnie tytułem, który zapewne przybliży infantylność polityki zagranicznej i naiwność w stosunkach z Rosją naszego oksfordzkiego Dyzmy. Moja prywatna prośba, Panie Sikorski, "bo pić to trzeba umić", a potem pa lulu i z dala od Twittera.

andrzej111
O mnie andrzej111

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka