14 obserwujących
731 notek
1038k odsłon
717 odsłon

Czy Timmermans i Tusk prowadzą prywatną wojnę?

Wykop Skomentuj10

image

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas wizyty w Warszawie udzieli wsparcia Wiośnie i jej kandydatom do europarlamentu - pochwalił się Dariusz Standerski, dyrektor programowy partii Roberta Biedronia. I tak pękł mit o apolityczności i bezstronności brukselskich urzędników.

Timmermans, który jest kandydatem Partii Europejskich Socjalistów na stanowisko przewodniczącego przyszłej Komisji Europejskiej, ma przyjechać do Warszawy we wtorek po południu. O godz. 17 planowane jest jego przywitanie na warszawskim Okęciu, skąd wraz z Robertem Biedroniem przejedzie autobusem Wiosny do centrum miasta. Następnie obaj politycy, w towarzystwie stołecznych kandydatów partii Biedronia do europarlamentu, mają jeździć po Warszawie wynajętym w tym celu tramwajem.

Z kolei Donald Tusk wspierał w weekend Koalicję Europejską. On także - w ocenie wielu komentatorów i polityków - nadużył mandatu przewodniczącego Rady Europejskiej. Sprawa jest o tyle ciekawa, że oba te ugrupowania uważane są za politycznych konkurentów i zabiegają o ten sam elektorat. Czy to jest cicha bratobójcza wojna przedwyborcza między unijnymi dygnitarzami, czy może zamysł jest inny i na razie go nie znamy?

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka