16 obserwujących
764 notki
1136k odsłon
1228 odsłon

Polityków Platformy kochają w całej Europie, jest tylko jeden problem

Wykop Skomentuj38

image

- To świadectwo tego, że w dużej części Parlamentu Europejskiego jest niechęć i próba izolacji europarlamentarzystów z PiS - mówi europoseł PO Janusz Lewandowski o wczorajszym głosowaniu w sprawie kandydatury Beaty Szydło na szefową komisji zatrudnienia w PE. Pytany o projekt nowego wieloletniego budżetu unijnego, polityk opozycji ocenia, że region Europy Środkowo-Wschodniej "odsiaduje rodzaj wyroku zbiorowego za antydemokratyczny kurs Kaczyńskiego i Orbana".

A za co mają ich lubić, Panie Lewandowski, skoro oni ciągle coś chcą? Nie dla siebie, żeby była jasność, ale dla kraju i dla Polaków. Ciągle im za mało, ciągle jest coś nie tak. To zupełnie inaczej, niż w Waszym przypadku. Wam zawsze wszystko pasowało. Wystarczyło żeby ktoś znaczny poklepał po plecach i już było po sporze. Wystarczyło, aby Wam zapewniono syte synekury i nadzieje na jeszcze większe emerytury w wieku 63 lat, a bez zastanowienia i bez żadnych konsultacji podnieśliście wiek emerytalny wszystkim Polakom do 67 lat. Donald Tusk, który właśnie przechodzi na emeryturę unijną w wysokości 80 tys.zł netto miesięcznie gotów za to utopić cały kraj. Nie ma takiej podłości, o jaką by nie był gotów oskarżyć obecne demokratycznie wybrane władze polskie. Dlaczego więc mają Was w Unii nie lubić?

 Daliście w tych wyborach Unii to co macie najlepszego, czyli Kopacz, Millera i Cimoszewicza. 30 lat po rzekomym obaleniu komuny na Waszych plecach starzy komuniści wjechali jak na łysej kobyle do unijnych struktur. Oni też Was kochają, jak unijni socjalistyczni komisarze, którzy w większości opanowali to gremium. Polityków Platformy kochają w całej Europie, jest tylko jeden problem, wyginiecie wkrótce, jak dinozaury. Nikt przy zdrowych zmysłach w Polsce więcej na Was nie zagłosuje i to niezależnie od tego, czy bodziecie się łączyć, dzielić, dodawać, czy odejmować. Unia będzie musiała przełknąć tą żabę i pogodzić się z obecnością Kaczyńskiego i Orbana, jeśli zechce zachować resztę swoich synekur, a zechce na pewno. Po Was zostanie wtedy tylko brzydki zapach i jeszcze gorsze wspomnienie. Darujcie sobie zatem to rejtanowskie darcie szat nad naszym losem i nad naszymi wyborami. Wasze i nasze interesy już dawno się rozminęły i nawet nie jesteście w stanie udawać, że jest inaczej. Macie swoją Unię jeszcze na chwilę, swoje państwo straciliście już na zawsze i to na własne życzenie. Judasz i srebrniki, to jedno co przychodzi mi na myśl.

Wykop Skomentuj38
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka