CHIŃSKI KALEJDOSKOP
"CHINY - to moja pasja i powołanie. KRAJ, w którym jest najwięcej ludzi do polubienia"
77 obserwujących
582 notki
639k odsłon
  103   0

„MADE IN CHINA” BŁYSZCZY NA SCENIE MISTRZOSTW ŚWIATA 2022

      Odbywające się obecnie w Katarze Mistrzostwa Piłki Nożnej przykuły uwagę całego świata. Na zielonej łące zapasjonowani zawodnicy pocą się aby zdobyć trofeum. Poza boiskiem produkty wytwarzane przez chińskie firmy kwitną na stadionach, wioskach kibiców i na ulicach, podkreślając  „made in China”.

   Główny stadion Mistrzostw Świata 2022, Lusail, został zbudowany przez China Railway Construction Corporation, ustanawiając szereg rekordów w branży. Najnowocześniejszy stadion znalazł się nawet na specjalnej edycji banknotów i monet upamiętniających mistrzostwa świata w 2022 roku.

                       imageUdana budowa tego złożonego stadionu jest świadectwem możliwości technicznych i poziomu usług chińskich firm

– powiedział Hassan Al Thawadi, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w Katarze.

7 tysięcy kilometrów od Kataru, w miejscowości Zhenze w dystrykcie Wujiang, w Suzhou, we wschodniej chińskiej prowincji Jiangsu firma pospieszyła z produkcją ponad 100 tysięcy arabskich chust dla organizatorów Pucharu Świata. Te szaliki są dostępne w sześciu kolorach, z logo Mistrzostw Świata 2022 nadrukowanym na wszystkich czterech rogach.

           image Chusty na głowę są częścią tradycyjnego stroju w regionie arabskim. Zhenze Township ma w sumie 31 przedsiębiorstw eksportowych produkujących arabskie szaliki, stopniowo tworząc klaster przemysłu chust na głowę. Proces produkcji chust jest skomplikowany, gdyż wymaga naśladowania technik haftu ręcznego. Krosno w tej branży może wyprodukować tylko 25 szalików w ciągu 12 godzin.


Podczas Mistrzostw Świata liczne autobusy między stadionami a miejscami noclegowymi kibiców ułatwiają przemieszczanie się amatorów piłki noznej. Autobusy te są również produkowane w Suzhou.

Dostarczyła je chińska firma Higer Bus. Podczas turnieju zespół serwisowy jest gotowy do interwencji przez całą dobę, aby zapewnić bezpieczną eksploatację ponad 6000 autobusów Higer w Katarze.

                    image


   „Made in China” błyszczy w wielu obszarach Pucharu Świata. Domy kontenerowe wykorzystywane w wiosce fanów pochodzą z Chin.

Łączność i wszelkie urządzenia na stadionach i sprzęt sieciowy w centrum dowodzenia i kontroli są w całości wykonane w Chinach. W zakresie produkcji nowej energii zbudowana przez chińskie firmy elektrownia fotowoltaiczna o mocy 800 MW ułatwiła Katarowi organizację „Zielonego Pucharu Świata”,

 W oficjalnym sklepie z gadżetami Mistrzostw Świata większość koszulek, czapek i toreb jest produkowana w Chinach.

                             image


Mistrzostwa Świata w Katarze to mikrokosmos  produktów i usług, które Chiny dostarczyły światu.

Wszystko to odzwierciedla energiczne wsparcie chińskich innowacji naukowych i technologicznych, możliwości badawczo-rozwojowych oraz ciągłe podnoszenie poziomu produkcji.


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka