191 obserwujących
228 notek
834k odsłony
2085 odsłon

Bitwa warszawska 2018

Wykop Skomentuj34

Poświęciłem półtorej godziny piątkowego wieczoru na obejrzenie debaty 14 kandydatów na prezydenta Warszawy. Na szczęście jej organizatorzy ograniczyli wypowiedzi kandydatów do 45 sekund, co sprawiło, że przy pewnej determinacji dało się to obejrzeć. Sensacji nie było. Dla niemal wszystkich z 12 kandydatów było bowiem jasne, że liczą się tylko dwaj faworyci, dlatego atakowali ich gdy tylko się dało,  z rzadka próbując błysnąć czymś oryginalnym. Jak zawsze trudny do pobicia był p. Korwin-Mikke, choć rośnie mu powoli godny następca w osobie p. Tanajno.

Faworyt Jaki usiłował uderzyć w faworyta Trzaskowskiego swoją rezygnacją z członkostwa w Solidarnej Polsce (słabiej zorientowanym wyjaśniam, że to taka partia, która miała do dziś dwóch rozpoznawalnych członków - ministra Ziobrę i właśnie pana Jakiego). Jaki domagał się od Trzaskowskiego, aby wystąpił z PO, na co ten przytomnie odparł, że widocznie Jaki wstydzi się swojej przynależności, skoro na tydzień wyborami nagle postanowił zostać bezpartyjny. Zapowiada to interesujący przebieg debaty obu kandydatów przed II turą. Na razie obaj błysnęli oceanami obietnic, w powodzi których dało się głównie zauważyć, że Jaki mówi mimo wszystko szybciej od Trzaskowskiego. Każdy wygłosił też sporo tzw. złotych myśli, z których odnotuję po jednej.

P. Jaki: "Warszawa potrzebuje bezpartyjnego prezydenta"

R. Trzaskowski: "W Warszawie nie wszystko jest idealne".

Zgadzam się całkowicie z obiema opiniami, ale największe wrażenie zrobiła na mnie kandydatka Krzekotowska. Nawet nie dlatego, że uklękła przed kamerą by pokazać jaką czuje pokorę wobec tzw. suwerena. W końcu ten chwyt wykorzystał już przed laty na kongresie PSL niezapomniany Janusz Piechociński, gdy niespodziewanie pokonał Waldemara Pawlaka. Urzekła mnie jej odpowiedź, na pytanie: czego w Warszawie jest za dużo? Kandydatów na prezydenta - wykrzyknęła i była to jej zdecydowanie najbardziej sensowna wypowiedź w całym programie.

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka