23 obserwujących
206 notek
180k odsłon
  657   0

Kto w Polsce słucha byłych więźniów Auschwitz?

14 czerwca - Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. Ustanowione przez Sejm RP po staraniach byłych więźniów Święto Narodowe.I zapomniane. Od pół roku wysyłamy listy do polityków z zapytaniem, kto będzie reprezentował nas - Polaków tego dnia pod Ścianą Straceń? Za dwa tygodnie 14 czerwca. Nikt nie odpowiedział. Ani Sejm, ani Senat, ani zaden klub parlamentarny.Nie pomogły nawet wybory do europarlamentu.14 czerwca - data papierek lakmusowy. Kto będzie pod ściana straceń. Kto odda hołd meczennikom i bohaterom?Kogo obchodzi Polska?

 

  Zapraszamy! Kto może - prosimy o przybycie..Rozpowszechniajcie udostępniajcie zapraszajcie! Bądźcie!

 

Czytaliście testament więżniów z Auschwitz? To wspaniały poruszający dokument! Napisany przez dzielnych wspaniałych ludzi! Ten fragment : "Dawało to nadzieję, że człowiek nawet w takim piekle może pozostać człowiekiem.
Auschwitz — to dwa światy. Świat nienawiści ( świat rozumu bez miłości) i świat miłości. Jak potężny był świat miłości, świadczą imiona O. MAKSYMILIANA KOLBEGO i S. EDYTY STEIN, a także najdzielniejszego wśród dzielnych – WITOLDA PILECKIEGO.
Ważne światło na tę sprawę rzucają także słowa ks. KONRADA SZWEDY, obozowego towarzysza O. Maksymiliana Kolbego. Już po wojnie, odprawiając Mszę św. na dziedzińcu Bloku 11, ks. Konrad Szweda mówił: „Jeśli chciałeś zobaczyć Ewangelię nie zapisaną w księgach, nie drukowaną, ale zrealizowaną w życiu – powinieneś być tutaj w czasie zagłady…”
to coś niezwykle cudownego.... 
 

 Poczytajcie! http://aoobfk.salon24.pl/560181,przypomnijmy-przed-dniem-holocaustu-testament-wiezniow-auschwitz#

Niech jak najwięcej ludzi dowie się że jest w Polsce takie ważne Święto! Misja Ochotnika do Auschwitz trwa! Trzeba dać świadectwo prawdzie! On po to poszedł jako wolontariusz do Auschwitz, by świat usłyszał. Dziś żyjący Jego współwięźniowie sa tam tak bardzo osamotnieni.Polska nie pamięta..A polscy męczennicy ginąc pod Ściana Straceń wołali: Nie zapomnijcie o nas! Wybieramy Rotmistrza jako nasz wzór. To zobowiązuje do dawania świadectwa. 

 

Nie przeszkadza Wam ta Polska Niepamieć o Auschwitz? Nie boli? Nie zawstydza? Nie ma w Was woli zmiany tego? Dlaczego? Czy ja jestem jakaś inna?

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych 14 czerwca 2014

Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale