25 obserwujących
324 notki
397k odsłon
1153 odsłony

Groźba zabójstwa prezydenta Krakowa zelektryzowała dziś miasto

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum
Wykop Skomentuj18

Lotem błyskawicy obiegła Kraków wiadomość, że do magistratu trafiła tajemnicza koperta A4 z groźbami. Adresatem był prezydent Jacek Majchrowski.  W przesyłce, która dotarła do urzędu, miał się znajdować nabój do kałasznikowa i list.

„Zagrajmy w grę. Masz 7 dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz rodzinę. (…) Co wybierasz? Życie czy śmierć” – brzmiały zawarte w liście słowa. .

Reakcją była natychmiastowa mobilizacja policji. Prezydent otrzymał specjalną ochronę. O schwytaniu 28-letniego nadawcy przesyłki, niekaranego mieszkańca Krakowa, poinformował dziś po południu RMF FM.

„Do wyjaśnienia całej sprawy błyskawicznie powołano zespół policjantów, którzy przez ostatnich kilkadziesiąt godzin pracowali non stop. Sprawdzali m.in. zapisy z monitoringu, placówki pocztowe i połączenia telefoniczne. Dzisiaj nad ranem udało się namierzyć podejrzanego: został zatrzymany w Warszawie" – informuje RMF FM.

Zatrzymanemu prawdopodobnie przedstawiony zostanie zarzut zmuszania groźbą do określonego zachowania. Grozić mu może do 3 lat więzienia.

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka