198 obserwujących
942 notki
1991k odsłon
2184 odsłony

Wschód przychodzi z Zachodu, bardziej wyrafinowany i bezwzględny

Wykop Skomentuj43


Z twórczością Brytyjczyka Dominika Cummingsa zetknąłem się chyba w 2015 roku, gdy w niedzielnym,londyńskim "Times" przeczytałem ,że ten pan "jest autorem oryginalnej teorii kształcenia,która wcielona w życie szkolne, może przeobrazić edukację powszechną".

Po zapoznaniu się z głównymi ideami kształtującymi podstawy nowej pedagogiki Cummingsa,napisałem o tym krótki tekst ,w którym krytycznie zauważyłem, że wszelkie rewolucje oświatowe są wybitnie szkodliwe dla pokoleń,które im podlegają.

Natomiast rozciągnięcie w czasie tych rewolucji, i stopniowe ich wdrażanie, a nawet ukrycie tego wdrażania( lecz nie przerywanie i zaniechanie ) , czyli nie ogłaszanie rewolucji oświatowej w przestrzeni opinii publicznej, powoduje korzyści i sukcesy oraz pełną akceptację społeczeństwa.

Moje stanowisko było wybitnie sprzeczne z założeniem Cummingsa,które brzmiało: nowe kształcenie może się pojawić tylko po spopieleniu nagłym i nieodwracalnym wszystkiego, co stanowi starą edukację.

Cummings nawet projektował uruchomienie szkoły ,w której weryfikowałby nowe idee kształcenia młodzieży.ale do tego nie doszło i nie wiem dlaczego,a sam projektant znikł dla mnie ,też bez znanego mi powodu.Pojawił się nagle(kilka tygodni temu )w mediach brytyjskich , zaraz po zwycięstwie wyborczym konserwatystów , jako domniemany autor i kierownik kampanii wyborczej Borisa Johnsona,czyli radykalny zwolennik Brexitu,nagrodzony przez premiera UK stanowiskiem i tytułem:  "Głównego ,specjalnego doradcy premiera ".

Cummings ,prowadzi od dłuższego czasu blog pod oczywistym tytułem : " Cummings's Blog" ,o tematyce trudnej dla mnie do określenia ,chyba że pójdę na łatwiznę i nazwę go: "groch z kapustą".I właśnie ostatnia notka (bardzo obszerna) zatytułowana :

"‘Two hands are a lot’ — we’re hiring data scientists, project managers, policy experts, assorted weirdos…"(January 2,2020)

spotkała się z ogromnym zainteresowaniem w Europie i z kontrowersyjnymi ocenami w globalnym środowisku blogerskim.

Tekst jest w istocie, szczegółowym ogłoszeniem o poszukiwaniu przez doradcze biuro rządowe(szefem tego biura jest Dominik C.) nowych pracowników.Oto kogo i czego od tego  kogoś, oczekuje Cummings (wybór cytatów):

".. zatrudnimy analityków danych, kierowników projektów, ekspertów ds. polityki, badaczy danych i twórców oprogramowania,ekonomistów,menadżerów projektu,ekspertów ds. komunikacji,matematyków,fizyków,ekonomistów...

Chcemy zatrudnić bardzo BARDZO sprytnych młodych ludzi, którzy są albo bezpośrednio z uniwersytetu, albo bez,lecz z niezwykłą ciekawością i zdolnością do ciężkiej pracy.

Problematyka pracy::selekcja, edukacja i szkolenie ludzi w celu uzyskania wysokiej wydajności, granice nauki prognozowania,analizy danych, sztuczna inteligencja i technologie poznawcze.podstawa teorii gier i „oczekiwana użyteczność” von Neumanna,główne nurty teorii ekonomicznych,współczesne teorie na temat aukcji,informatyka teoretyczna (w tym problemy takie jak złożoność wnioskowania probabilistycznego w sieciach bayesowskich, które należą do klasy złożoności NP-trudnej),pomysły na „racjonalność obliczeniową” i meta-wnioskowanie z AI, kognitywistyki i tak dalej.Jeśli tego rodzaju rzeczy są interesujące, ten projekt będzie dla ciebie interesujący.

Poszukujemy dziwaków i odmieńców o dziwnych umiejętnościach

Chcemy poprawić wydajność i uczynić mnie o wiele mniej ważnym - a w ciągu roku - w dużej mierze zbędnym.

Powinieneś mieć następujące umiejętności : niezbędne są wybitne umiejętności matematyczne,doświadczenie w posługiwaniu się językami analitycznymi: np. Python, SQL, znajomość narzędzi i technologii danych, takich jak Postgres, Scikit Learn, NEO4J.

Kilka przykładów , które będziesz rozważać:zbadanie systemów wczesnego ostrzegania w fizyce, które można by zastosować w innych obszarach, od finansów po epidemie.Ocenić metody prognozowania statystycznego.Stosować prognozowanie modelowe dużych chaotycznych układów czasoprzestrzennych na podstawie danych: podejście obliczeniowe do przewidywania układu chaotycznego.Zbadać jak bardzo rozpowszechnione są sieci pozbawione skali i jak przydatne jest to podejście do prognozowania w różnych dziedzinach.

Będziemy używać uczenia maszynowego i powiązanych narzędzi, więc ważne jest, abyś mógł programować. Idealny kandydat mógłby na przykład ukończyć matematykę i ekonomię, pracować w LHC jeden rok, współpracować z funduszem ilościowym następny rok, a napisać oprogramowanie dla startupu YC w trzecim roku!

 Oxford Handbook on Mega-projects wskazuje, że możliwe jest ilościowe wyciągnięcie wniosków z niepowodzeń projektów, takich jak projekty kolei dużych prędkości, ponieważ prawie wszystkie zawodzą, więc istnieje wystarczająco duża próbka, aby dokonać porównań statystycznych, podczas gdy nie można przeprowadzić statystycznej analizy sukcesów, ponieważ są takie rzadkie.

Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie