0 obserwujących
257 notek
150k odsłon
  888   0

Zaplanowany chaos

 Pod koniec ubiegłego tygodnia do Urzędu Gminy w Bałtowie wpłynęło pismo od komisarza wyborczego w Kielcach, który zgodnie z przepisami wynikającymi z ordynacji wyborczej do rad gmin i powiatów, wezwał ponownie Radę Gminy w Bałtowie do ustalenia nowego podziału na okręgi wyborcze.
- W związku z powyższym wystąpiłem do przewodniczącego rady o zorganizowanie sesji nadzwyczajnej, żeby rada miała możliwość odniesienia się do tej sprawy i ponownego na nią spojrzenia - wyjaśnia wójt gminy Bałtów, Andrzej Jabłoński. - Jak się popatrzy na to, co z tą kwestią zrobić, pojawia się kilka wariantów, natomiast wskazanie optymalnego rozwiązania zawsze będzie kłopotliwe. Dla mnie najbardziej logiczne jest spojrzenie na obszar w sposób komu ubyło, komu przybyło. Ponieważ przybyło w Bałtowie, ubyło w Michałowie według mnie ten problem powinien być zamknięty w tym obszarze. Rozwiązanie wewnątrz tych miejscowości nie narusza woli innych.
(Wiadomości Świętokrzyskie)

Dane na temat liczby głosujących wyborców i liczby rozdzielanych mandatów w poszczególnych komisjach: 2006 , 2010 , położenie lokali do głosowaniaLudzie którzy mieszkają w Michałowie mają w Okole przystanek autobusowy,sklep,aptekę,ośrodek zdrowia,szkołę wogóle związani są z nim z racji położenia,znają się nawzajem zostają przyłączeni do Bałtowa!Aby móc uczestniczyć i mieć wpływ na życie w swojej lokalnej społeczności mijają po swojej drodze

:Lokal wyborczy w Okole odległy o 2.6km- gdzie jest 671 wyborców z czego zagłosowało 425 , a wybierano 3 radnych 

Lokal wyborczy w Pętkowicach odległy o 4,3km-gdzie łącznie jest 691 wyborców z czego głosowało 496 ,a wybierano 3 radnych

Aby dotrzeć do lokalu wyborczego w Bałtowie położonego 9,4km od swojego domu! Gdzie jest 1242 wyborców,głosowało 932, a wybierano 6 radnych !!!

Rodzi się pytanie : Czy aby nie o to chodziło,żeby stworzyć właśnie TAKĄ SYTUACJĘ ?!Ludzie trafili w obce sobie miejsce i poraz pierwszy mogli wybierac nie jednego lecz trójkę, a na to mieli 54sekundy! 

KTO na tym zyskał?!!!

 CO ZYSKAŁ ??!!!

 

HOME - www.baltow.cba.pl

 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale