0 obserwujących
257 notek
155k odsłon
  811   0

Drogi Tuska!!!

Oderwijmy się na chwilę od tematu wiodącego,jakim jest nasz protest wyborczy,a na potwierdzenie którego zostałem zmuszony upublicznić ten oto dokument na niepoprawni.pl(klik).
Gorącą sprawą stała się w ostatnich dniach... "Droga do...".Chodzi o przebudowę drogi wojewódzkiej 754 na terenie mojej miejscowości.Poczatek całej sprawy to.. "rewolta Bałtowa",czyli "Gmina Bałtów chce do woj.mazowieckiego".Takie tytuły gościły przed kilku laty na pierwszych stronach lokalnej prasy.Pospolite ruszenie,jakie wtedy powstało było wynikiem wydanej komendy przez... tego który jako jedyny posiada tutaj monopol na... "misje i wizje",ale...to tylko jemu się tak wydaje.
Nikt nie neguje konieczności modernizacji tej drogi,bo nie jesteśmy żaden wsteczny "ciemnogród" i mamy świadomość,że świat musi iść do przodu.Jednak forma i sposób przeprowadzenia tej przebudowy spotyka się z powszechnym sprzeciwem.Pojawili sie ludzie od jej wytyczenia i jak się okazuje... ładują się z palikami pod same okna domów położonych wzdłuż drogi z Ostrowca do Solca.Przy nowym moście na Wiśle w Solcu,jak wynika z mapy ruch z dotychczasowego kierunku na Annopol przetoczy się nam przez sam środek Bałtowa.Jakie to skutki dla budynków usytuowanych kilka metrów od jezdni przyniesie??Łatwo sie domyślić-pod wpływem drgań i wibracji zaczną się poprostu rozpadać!Samo wyjście mieszkańców na drogę będzie coprawda wygodne,bo nawet już w kapciach mogą wyskoczyć na chodnik,lecz... aby przejść na drugą stronę,to... kolejny niestety problem,jednak może nie aż taki,jak ten który pojawi się z wjazdem i wyjazdem z ich posesji-to będzie nielada wyczyn!Z tego co widzę i słyszę nikt z nich TAKIEJ drogi niechce.Ale,czy z ich zdaniem będzie się ktokolwiek liczył?-skoro już od dobrych kilku lat Nasze Państwo pozostawiło ich "swojemu" losowi i większość zakodowała już sobie,że do gadania nie mają nic,a mają służyć jedynie jako siła robocza i .. "mięso armatnie"(przepraszam powinno być raczej...WYBORCZE!)Wiem,że noszą sie Oni z zamiarem wspólnego wystąpinia przeciw takiemu planowi "modernizacji " tej drogi,że chodzi im po głowie wspólna petycja w tej sprawie,ale.. czy wystarczy im odwagi,aby podpisać wspólną listę?? Wątpię.Bez wsparcia z zewnątrz nikt sie tutaj nie wychyli.Dlaczego?(Czytaj wszystko co do tej pory napisałe we wcześniejszych wpisach,a sam zrozumiesz!)

 

Wypadałoby wspomieć przy okazji tej "Drogi" także,choć w dwóch słowach o Rudce Bałtowskiej,gdzie zamiast z drogą 'pchać się" w nieużytki,to "Wielki Planista" ma swoją wizję i drogę prowadzi przez podwórka tam mieszkających.A co tam przecież to nie za nasze pieniądze będziemy działki budowlne dzielić i wykupywać-nie za nasze,bo państwowe!Ale szczytem fanaberii jest rondo w środku Bałtowa,lecz ten wątek wymaga osobnego omówienia.
Wielu z czytających wie,jak położony i ukształtowany jest Bałtów,jaki malowniczy krajobraz można zobaczyć przez niego podróżując,więc wyobraźcie sobie teraz,jak tendy przemyka auto za autem,a za kolejnym autem TIR!!!Jest wiele miejsc w kraju,gdzie ludzie wychodzą na drogę w swojej miejscowości,aby wymusić budowę objazdów,a my... brniemy w tą... GŁUPOTĘ!!!
Ale,co tam-nie za nasze tylko za... PAŃSTWOWE PIENIĄDZE,a państwo to....
Zdrowia życzę!
Pozdrawiam
baltowcom

 Link do mapy - http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&ll=51.465986,21.596375&spn=0.968468,2.364807&z=9&msid=214032225022641455617.00049ec33cd5069bfccfb

MOST w Solcu:

"...- Wiadomo, że ruch zwiększy się wraz z rozbudową Celsy- mówi prezydent Jarosław Wilczyński.- Trzeba jednak pamiętać o zamiarze budowy mostu na Wiśle w Solcu, który sprawi, że Ostrowiec stanie się świetnym skrótem na drodze do Lublina. Most ma powstać za dwa lub trzy lata i na pewno będzie to o wiele bardziej atrakcyjna i krótsza droga niż przez centrum Opatowa...."


Home-www.baltow.com....baltow.cba.pl.....salon24.pl....niepoprawni.pl

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale