0 obserwujących
257 notek
150k odsłon
  992   0

Beata Kempa:"Marne elity.."

"Wędrując" po lokalnych forach trafiłem na wątek poświęcony "Świętokrzyskim elitom" politycznym,którego "matką chrzestną" stała się P.Beata Kempa poprzez swoją wypowiedź pod adresem tutejszej PO podczas pobytu w Kielcach.Podczas tego niezbyt...wyszukanego dialogu padło nazwisko pewnego byłego "elita politycznego" województwa świętokrzyskiego Henryka Długosza ,co wywołało u mnie pewien ciąg luźnych skojarzeń.Dokąd i wogóle,czy do czegokolwiek one prowadzą- w tej chwili zwyczajnie- nie wim.Niemniej postanowiłem podzielić się nimi z tymi,co choć odrobinę zainteresowali się moimi... skojarzeniami..A więc...  
P.Długosz jest jednym z bohaterów tzw."Afery Starachowickiej"wraz z Andrzejem Jagiełło oraz Zbigniewem Sobotką,a jak Sobotko to ułaskawienia Aleksandra Kwaśniewskiego (temat skądinąd na czasie!).Pamiętam ten czas i odebrałem ten "akt łaski" nie inaczej,jakby Sobotko powiedział:"Ty Olek nie rób sobie jaj i masz mnie ułaskawić,bo jak nie... to powiem,że... !"Sądzę,że mógłby wiele różnych ciekawych rzeczy powiedzieć,które do dziś światła dziennego nie ujrzały.Podobnie,jak kiedyś "Baranina",który po swoim aresztowaniu wyraził się mniejwięcej tak:"Gdy powiem,co wiem to zdmuchnę całą polityczną scenę w kraju!".Nie zdążył!W super monitorowanej celi w Wiedniu powiedzmy to tak... zmienił zdanie i postanowił wybrać się... na "przepustkę"!
Jak padło słowo "afera" to kolejne świeże skojarzenie- "Hazardówka"., to znów...
-Sobiesiak -ze swoim wyciągiem narciarskim i gdyby nie wręcz bezgraniczne poczucie bezkarności,które doprowadziło go do "anksji" części terytorium Czech,to nikt o niczym w kraju by nie wiedział,że jest takie miejsce w Polsce,że mając lokalne władze w kieszeni "wolno" zupełnie wszystko!(tutaj też jest... wyciąg)
-Drzewiecki-ze swoim ranczem w USA.(tutaj też jest... ranczer).Wypadałoby się cieszyć,że coniektórych obywateli Mojego kraju stać na takowy,jak dla mnie luksus!Szczęść Boże!Ale.. obserwując działania rządzących(i tych z tylnego fotela) i widząc jak oni przejmują się wskazaniami "Licznika Balcerowicza",to... pojawiają się wątpliwości!Wiadomo,że jak ktoś komuś pożycza,to kiedyś zarząda i spłaty,a wtedy... ci rządzący "ranczerzy" zabiorą ...d... (cztery litery) wsiądą w samolot i ..."bay.bay!"A reszta nas.Nas zwykłych ludzi.....ale kogo to dziś obchodzi?!Liczy się przecież tylko... "Tu i Teraz"!!! no i jeszcze "Drogi" po których będziemy śmigać na wakacjach od jednego do drugiego Lunaparku,w które dziś z wydatnym udziałem przeróżnych dotacji udaje się zainwestować i rozwijać!Frajerzy zostaną i... tak jak na początku ostatniego kryzysu finansowego Niemcy "zaproponowali" Grekom od których on sie zaczął-"Za nasze pozyczone pieniądze dajcie nam jakąś wyspę!".Temat był w mediach,lecz krótko i mało kto zdążył to usłyszeć i sobie utrwalić.-czytaj, Kto i co "zaproponuje" kiedyś nam,naszym dzieciom i wnukom?!Kiedyś za Gierka choć pobudowano bloki i zakłady pracy,które -aby żyć-:Tu i Teraz" już zdołano sprzedać,a co za te długi czynione na te "fiu bździu" sprzedamy?!U nas hutę ma już Hiszpan,hutę Sandomierz Anglik,cementownie Ożarów Irlandczyk,a cukrownię Częstocice poprostu szlak trafił i dziś zamiast walających się po drodze buraków jest cukier po 6zł na półce!Buraków rolnikom nie opłaci się uprawiać,bo... "buraków" ci u nas dostatek-rządzących!!!
-Drzewiecki-to także dla mnie Zbigniew Pacelt,który jest posłem z mojego powiatu.Wychwalnyprzez p.Drzewieckiego i oddelegowany do tego oto przedsięwzięcia.W Ostrowcu ma dobre układy z rządzącym od wielu lat naszym powiatem TOS.A kto jest "stwórcą" oraz głównym sponsorem tego "apolitycznego" ugrupowania?Nie kto inny,jak "chrześnik" pana S.Cioska!
-Zbigniew Wassermann-człowiek,który był najlepiej przygotowany od strony prawnej w komisji!Wielki smutek i żal,że... jego zabrakło!
-Beata Kempa
osoba,która dzielnie walczyła o wyjaśnienie "hazardówki",lecz... PO dało popis swego aroganctwa wobec społeczeństwa i cała sprawa,jak narazie.... wiadomo!Teraz Prezes Kaczyński rzucił ją w moje strony i tym samym dał nadzieję na.... co dalej-zobaczymy.

       "I to by było na tyle."....J.T.S.

tymczasem


HOME- www.baltow.com.....niepoprawni.pl.....salon24.pl.....baltow.cba.pl .....baltowcomxt.blox.pl

 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale