0 obserwujących
257 notek
147k odsłon
  868   0

Maszerował po Warszawie Sierp z Młotem!

 

"Zastanawiające są też wpisy na forum internetowym policji, gdzie swoje opinie publikują funkcjonariusze. Przeważają tam zarzuty, że formacje wysłane do gaszenia zamieszek zachowywały się "nie do końca poradnie". "Przy dworcu Warszawa-Powiśle trzydziestu policjantów otoczonych zostało ze wszystkich stron kibicami. Chyba przypadkiem się tam znaleźli" - pisze policjant o pseudonimie Świstak. Również fakt sprowadzenia w pośpiechu posiłków, kiedy sytuacja zaczęła się wymykać spod kontroli, nie świadczy dobrze o logistyce przygotowań policji".  

http://www.rmf24.pl/news-nie-udalo-sie-uniknac-zamieszek-co-zawiodlo-w,nId,612278

 

Przemarsz Rosjan - pobito dziennikarza "GPC"

 Przemarsz Rosjan - pobito dziennikarza "GPC" - niezalezna.pl

Marsz Rosjan przeszedł od stacji PKP Powiśle na Stadion Narodowy. Choć zdecydowana większość kibiców zachowywała się spokojnie, nie obyło się bez agresywnych działań rosyjskich szowinistów. – Od początku działanie Rosjan to była wojna podjazdowa. Spora grupa zwyczajnie szukała zaczepki – relacjonuje Wojciech Mucha. – próbowałem porozmawiać z Rosjanami. Wyrwali mi i podeptali mikrofon, zostałem poturbowany – opowiada dziennikarz.

Na agresję słowną Rosjan polscy kibice odpowiedzieli hasłem: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Obie strony starała się oddzielać policja. Początkowo bez skutku. – Na razie policjanci biegają w kółko. Wygląda śmiesznie, jakby nie wiedzieli, co robić – relacjonował inny z naszych reporterów. Po kilkudziesięciu minutach policja podjęła działania. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej wobec polskich kibiców. Rosjan oddzielili szczelnym kordonem. – To niedopuszczalne, że policjanci w ogóle pozwolili na przemieszanie się obu grup. Kompromitacja służb – komentuje pobity dziennikarz.

Policja wyciągnęła też z tłumu Anitę Gargas, dziennikarkę „Gazety Polskiej”, która fotografowała rosyjskich kibiców. Została wylegitymowana.

Warto wspomnieć, że zadymy w Warszawie nie dokonali kibice, ale podszywający się pod nich rosyjscy szowiniści. Nacjonalistyczne organizacje w Rosji często działają pod przykrywką grup kibicowskich. Przykładem jest organizator pochodu, Wszechrosyjski Związek Kibiców (WOB). – Nasz pochód to wsparcie Sbornej Rosji. Chcemy wszyscy razem przyjść na stadion i wyrazić swoje wparcie dla naszych piłkarzy – tłumaczył „Codziennej” przed marszem szef WOB Aleksandr Szprygin. Problem w tym, że Szprygin działał w skrajnie nacjonalistycznej partii Władimira Żyrinowskiego.

http://niezalezna.pl/29776-przemarsz-rosjan-pobito-dziennikarza-gpc

 

 

Nocne zamieszki

 

Nocne zamieszki po meczu z Rosją - niezalezna.pl

Ok. 180 osób zatrzymała policja po zamieszkach do których doszło w Warszawie po meczu Polska - Rosja. Zatrzymania trwały do późnych godzin nocnych. W trakcie zamieszek zniszczono m.in. jeden radiowozów.

"Zatrzymaliśmy w sumie ok. 180 osób, w tym ponad 150 Polaków, ponad 20 obywateli Rosji, a także jednego Hiszpana i jednego Węgra. 33 osoby zostały przewiezione do izby wytrzeźwień. Z naszych wstępnych szacunków wynika też, że w zamieszkach ucierpiało 10 policjantów, którym udzielono pomocy medycznej" - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.

Zamieszki rozpoczęły się podczas marszu rosyjskich kibiców, którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili na Stadion Narodowy. 

Policja użyła m.in. armatek wodnych, gazu pieprzowego i w kilku przypadkach broni gładkolufowej.

http://niezalezna.pl/29789-nocne-zamieszki-po-meczu-z-rosja

 

 

Rosjanie, przemoc, sierp i młot – obejrzyj zdjęcia

Rosjanie, przemoc, sierp i młot – obejrzyj zdjęcia - niezalezna.pl

Za przyzwoleniem władz Warszawy kilka tysięcy Rosjan przeszło dzisiaj przez stolicę Polski. Miało nie być politycznie – był sierp i młot. Miał być spokojny marsz – był awantury.

Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób, użyto armatek wodnych, co najmniej 10 osób odniosło obrażenia. Wśród nich dziennikarz Wojciech Mucha, „Gazety Polskiej Codziennie”.

http://niezalezna.pl/29779-rosjanie-przemoc-sierp-i-mlot-%E2%80%93-obejrzyj-zdjecia

 

 

„Precz z komuną” na wrocławskim Sky Tower

„Precz z komuną” na wrocławskim Sky Tower - niezalezna.pl

Na najwyższym wieżowcu we Wrocławiu zawisła dzisiaj rano ogromna flaga z napisem „Precz z komuną” oraz przekreślonym sierpem i młotem.

Wielki baner na szczycie Sky Tower zawisł dzisiaj o świcie. Wprawdzie wrocławianie nie mogli go zbyt długo oglądać, bo ochrona zareagowała już po pół godzinie, ale to dość symboliczne wydarzenie. We Wrocławiu protestują, a w Warszawie dzisiaj pojawiły się flagi z komunistycznymi symbolami.

http://niezalezna.pl/29782-%E2%80%9Eprecz-z-komuna%E2%80%9D-na-wroclawskim-sky-tower

 

 

Jak to Hanka z Muchą oddały się Rosjanom

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. Wprost 

http://baltow.salon24.pl/425663,jak-to-hanka-z-mucha-oddaly-sie-rosjanom

 

HOME - www.baltow.com . . .  www.baltow.cba.pl

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale