57 obserwujących
410 notek
492k odsłony
565 odsłon

Kandydat Biedroń w łóżku z Leninem, czyli finał do bólu przewidywalny

Wykop Skomentuj16

Im słabsze ciało, tym silniej nami rządzi.
J.J. Rousseau

image

Powiedzmy sobie szczerze, że na niektóre sprawy nie mamy wpływu. Ot, choćby na siłę prądów morskich, ruchy tektoniczne ziemi, wybuchy wulkanów czy upływ czasu. Dzieją się one obok nas i niezależnie od tego, czy jako jednostki chcielibyśmy ich zaistnienia lub nie. Nieco inaczej wygląda sytuacja odnośnie wyborów politycznych. Te odbędą się już niebawem i zadecydują - w znacznym stopniu - o kształcie naszego życia społecznego na przeciąg kilku lat, a ich wynik końcowy zależeć już będzie od naszych decyzji. W związku z tym postanowiłem okazać nieco serca i przestrzec jednego z kandydatów startujących w wyścigu do fotela prezydenckiego, jak i frakcję z nim związaną, przed wielkim niebezpieczeństwem. Nie podejrzewam ich bowiem o to aby zdawali sobie sprawę z powagi konsekwencji, które staną się ich udziałem w przypadku… zwycięstwa. Wprawdzie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż jest ono równie prawdopodobne co trafienie „szóstki” w totka, ale nie szkodzi na zimne podmuchać. Zatem…

Gdy w grudniu 1917 r. Lenin podpisał serię dekretów likwidujących w praktyce instytucję małżeństwa oraz znoszących dotychczasowe kary za homoseksualizm i przerywanie ciąży, dla wielu ludzi zamieszkujących państwo carów stał się nieomal „Bogiem”. Nowe postanowienia  były nie tylko realizacją bolszewickich poglądów zawierających się w przekonaniu, iż „małżeństwo to dominacja i burżuazyjny fetysz” czy też „miłość nie ma płci”, ale również próbą przeciągnięcia na swoją stronę pewnych wpływowych grup ludności. Trzeba przyznać, że manewr ten przyniósł Leninowi i jego szajce znaczące i szybkie korzyści. Zarówno w objętym wojna domową kraju, jak i w określonych kręgach świata zachodniego.

Na reakcję zrewoltowanych mas nie trzeba było długo czekać. Opanowane przez bolszewików Komitety i Rady rewolucyjne z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wdrażania w życie nowych praw. Na przykład w Saratowie, Gubernatorska Rada Komisarzy Ludowych wydała takie postanowienie:

„1. Od 1 stycznia 1918 roku likwiduje się prawo stałej własności w stosunku do kobiet mających od 17 do 32 lat.
2. Wiek kobiety ustala się według metryk parafialnych, paszportu. W przypadku braku powyższych dokumentów o ich wieku decydują komitety dzielnicowe lub starostowie według ich zewnętrznego wyglądu i zeznań świadków.
3. Dany dekret nie dotyczy mężatek mających pięcioro i więcej dzieci.
4. Mąż (były właściciel) ma prawo korzystać ze swojej żony poza kolejnością. P.S. Jeżeli były mąż sprzeciwia się wprowadzeniu w życie tego Dekretu, to sam pozbawia się prawa, które obecny artykuł jemu daje.
5. Wszystkie kobiety, objęte tym dekretem, nie pozostają nadal „własnością prywatną”, lecz stają się własnością całej klasy robotniczej.
6. Prawo przydziału do korzystania z uwolnionych kobiet posiada Rada Żołnierskich, Chłopskich i Robotniczych Deputatów Ujazdów i Wsi.
7. Obywatele mężczyźni, jeżeli akceptują warunków tego dekretu (patrz niżej), mają prawo korzystać z kobiety nie częściej niż cztery razy w tygodniu i nie dłużej niż przez trzy godziny.
8. Każdy członek kolektywu robotniczego ma obowiązek wpłacać 2% od swej pensji na konto funduszu edukacji ludowej.
9. Każdy mężczyzna, chcąc skorzystać z egzemplarza mienia ludowego [„wyzwolonej” kobiety], musi przedstawić wydany przez związek zawodowy lub przez fabryczny komitet robotniczy dowód swej przynależności klasowej.
10. Mężczyźni, nienależący do klasy robotniczej, mogą mieć prawo do korzystania z uwolnionych kobiet pod warunkiem, że co miesiąc wpłacają 1000 rubli na konto funduszu edukacji ludowej.
11. Wszystkie kobiety, które na mocy tego dekretu zostały ogłoszone mieniem ludowym, otrzymują co miesiąc z funduszu pokolenia ludowego zasiłek 280 rubli.
12. Kobiety, które zaszły w ciążę, zostają zwolnione od swoich obowiązków (bezpośrednich i państwowych) na okres 4 miesięcy (3 miesięcy przed i jeden po porodzie).
13. Miesięczne dziecko zostaje oddane do sierocińca „Ludowe przedszkole”, gdzie wychowuje się i uczy się do 17. roku życia.
14. Jeżeli kobieta urodzi dwoje dzieci, to dostaje premię 200 rubli.
15. Nosiciele chorób wenerycznych będą sądzeni według prawa okresu rewolucyjnego.
Rada jest zobowiązana do ulepszenia i udoskonalenia danego Dekretu.”


W podobnym tonie wypowiedziały się Komitety Rewolucyjne w kilku innych ośrodkach (m.in. we Włodzimierzu n/Klaźmą).

Swoboda seksualna, w miarę sukcesów bolszewickich na polach bitew, rozlewała się po całym kraju i obejmowała wszystkie środowiska. Jak grzyby po deszczu powstawały tzw. domy rozkoszy z najdziwniejszymi ofertami, „Biura Wolnej Miłości” zabezpieczające dostęp do kobiet dla walczących mas żołnierskich czy „Biura Poważania” rejestrujące i tłumiące wszelkie sprzeciwy wobec nowej polityki seksualnej. Wirus nie ominął również armii i floty. W najwierniejszych Leninowi oddziałach organizowano orgie w przeróżnych konfiguracjach, osoby z zaburzeniami nie krępowały się paradować po  jednostkach w strojach kobiecych, a komisarze polityczni z błogosławieństwem przełożonych udzielali „ślubów” homoseksualistom, transwestytom i innym – trudnym nawet do nazwania – reprezentantom dewiacji.

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo