30 obserwujących
7 notek
416k odsłon
240879 odsłon

Polska przegrywa z koronawirusem - sytuacja jak w Rumunii, Szwecji i W. Brytanii

Wykop Skomentuj1376


Piątek, 1.05.2020 R.

Czas na zmianę tytułu. PiS przegrywa z epidemią, po wecie 2-ch ustaw, o czym pisałem na wstępie. Polskie wykresy w zakresie koronawirusa są takie same, jak w.... Wielkiej Brytanii, tyle że oni mają wiekszą skalę zachorowań. Nie mniej, oni długo nic nie robili,  a my mieliśmy izolację, a wykres liczby nowych przypadków (wykres- Daily New Cases)  tak samo ,,rozbabrany" - a powinna być parabola. 

Proszę porównać - wykresy dla Polski: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/

Wykresy na Wielkiej Brytani: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/


Dla porównania drugi biegun:

- Czechy, dzie sytuacja była dużo gorsza: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/czech-republic/

oraz Austria:https://www.worldometers.info/coronavirus/country/austria/

Polskę czeka kryzys epidemiologiczny, gospodarczy, hydrologiczny, ew. fala pożarów i finalnie  zmiana władzy. Nadal zero refleksji?

Koronawirus w pełnym rozkwicie w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech. To nie jest dobry czas na wewnętrzne problemy. Nadciąga światowa recesja. 

Ktoś spyta, dlaczego akurat nas spotyka ta uparta kara?

Klucz do zrozumienia wg mnie  tkwi w proroctwach poniżej. Polska ma się  stać centrum  Europy po nadchodzącej chińskiej inwazji  i kataklizmach , a nasze prawo ma być  uznane za sprawiedliwe i kopiowane. Żaden Jarosław nie da rady tego pokrzyżować.


Czw. 30.04.2020 r.

Spełnia się niestety, to o czym pisałem tu wcześniej 5 kw. 2020. Mianowicie ostrzegałem, że PiS może stracić władzę, jeśli w kwestii aborcji będzie nadal  kwestionował oczekiwania Pana Boga. Nie sądziłem, że może stać się to tak nagle. Dziś koalicja rządząca chwieje się, Polsce grozi katastrofalna susza, a epidemia koronawirusa weszła w bardzo niebezpieczną przewlekłą fazę - inną, niż w pozostałych krajach Europy, jak przewidywałem to w Notce  z  dnia  24.04.2020 r. 8:00, a teraz piszą już o tym także inni. Los wyborów prezydenckich też jest niejasny. Zupełnie inaczej sytuacja wygladała przed decyzją PiS-u o ponownym  zamrożeniu prac nad zakazaem aborcji eugenicznej, poprzez skierowaniu jej do komisji, gdzie leżakował od 2017 roku. Przypomnę, że kiedy w 2007 roku  śp. prezydent Lech Kaczyński  i ówczesny premier Jarosław  Kaczyński  opowiedzieli  się przeciw zakazowi aborcji, PiS także stracił władzę...  https://pl.wikinews.org/wiki/2007-04-20:_Lech_Kaczy%C5%84ski:_z_Markiem_Jurkiem_nie_da_si%C4%99_dyskutowa%C4%87 . 

http://dzikikraj.interia.pl/mowatrawa/news-co-jaroslaw-kaczynski-mowil-o-aborcji-w-2007-roku,nId,2174863

Historia powinna być  nauczycielką życia! Wtedy też było pięknie, PiS miał i premiera i prezydenta.  Niech pan prezes wyjdzie z roli upartego Farona, bo ryzykuje, że  straci wszystko i zostanie upokorzony, a kraj nawiedzą nowe klęski. Już był pożar. Czy potem trzeci raz PiS-owi  wyborcy  zaufają, nie wiem.


Cytat z tego bloga z 5 kwienia: Europa Zachodnia postanowiła też planowo demoralizować dzieci na sodomską modłę, co zaczyna mieć także miejsce w Polsce, pod płaszczykiem tolerancji dla sodomii, a takich demoralizatorów Biblia surowo ocenia. Plagi egipskie spadały na Egipt stopniowo - od mniej uciążliwych zjawisk przyrodniczych, przez wrzody i śmierć bydła, aż do smierci dzieci. Był czas na refleksję, ale głupota i pycha ludzi była większa. Od pewnego czasu dotykają Europę uciążliwe upały, plagi robactwa (w Polsce, np. kleszczy), ale jakoś to sobie tłumaczymy zmianami klimatu. Przyszedł koronawirus, też jakoś sobie go wytłumaczymy. COVID-19 dotyka zwykle starych i chorych ludzi. Ich śmierć boli, ale można się z nią pogodzić. Kolejna plaga będzie silniejsza (stopniowanie), a więc zapewne będą ginąć młodzi i zdrowi. Rozsądnie jest więc, jak to napisałem, ,,zejść z liniii strzału Pana Boga", czyli sprawić, aby u naszych granic postawił im granicę, tak jak to kiedyś zrobił wodom ocenu, ale pycha i głupota wciąż jeszcze naszej ojczyźnie ma się dobrze. Pan Bóg jednak ,,strąca władców z tronów, a wywyższa pokornych", także w demokracjach i za nic ma ludzkie kalkulacje i sondaże drogi PiS-e . Wyciągnę tę notkę na rok...Sob. 24.04.2020 r.

Z komentarzy:

mam sygnały od znajmych, że instytucje rządowe w Warszawie wznawają prace, a jednocześnie nikt z pracowników nie nosi maseczek, bo nie musi, jeśli nie obsługuje zewnętrznych petentów(?). Przykład idzie z góry i reszta będzie się wzorować, także z firm prywatnych. Instytucje rządowe powinny być wzorem, tam rygory powinny być największe. Podobnie sam już aktywnie pracuję i moi rozmówcy generalnie nie noszą maseczek. Nie są petentami - to układ partnerski. Z pewnością po zluzowaniu rygorów dochodzi do nowych zakażeń poziomych. Zanim skończy się okres inkubacji wirusa i pojawią sie objawy, liczba zarażonych będzie rosła. Trzeba uszczelnić system i faktycznie izolować osoby, które najpierw mają kontakty na zewnątrz w ramach obowiązków służbowych, gdzie nie nosi się maseczek, a potem wracają do firm. Tak działają, np. samorządowi i rządowi inspektorzy nadzoru robót, którzy odbierają roboty budowlane na rożnych budowach, wszak inwestycje mają być prowadzone. Wiadomo, że te maseczki materiałowe mają częściową skuteczność, a budowa to miejsce, gdzie nie sposób zachować higienę. Bez pomocy Pana Boga ta epidemia nie wygasi się. Inni liczą na pogodę. Oczekuję masowych zarażeń w dużych istytucjach. Drugi problem to kierowcy międzynarodowi, których nadal nikt nie bada, a wjeżdzają w strefy, gdzie trup ściele się gęsto. Wirusa nie unikniemy, natomiast możemy ograniczać skale masowych zakażeń. Podobnie trzeba spojrzeć na panie z serwisów sprzątających, które chodzą także bez maseczek, a nierzadko obsługują po kilka instytycji i firm. Można, np. kazać im sprzątać poza godzinami pracy danych firm i instytucji.

Wykop Skomentuj1376
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości