122 obserwujących
452 notki
773k odsłony
  566   3

Olimpiada w Pekinie 2022

Olimpiada Zimowa w Pekinie 2022 różni się od wszystkich dotychczasowych. To pierwsza Olimpiada w Nowej Normalności.

Czy to sygnał - tak będzie wyglądać nasze życie? Tak będzie wyglądać nowy etap  w dziejach? A może to dopiero początek, mała próbka, preludium - może globaliści dopiero się rozkręcają?

Sportowcy z całego świata - pięknie "wyszczepieni", z paszportami covidowymi, testowani wielokrotnie i na okrągło - nie są pewni dnia ni godziny. Wezmą udział w zawodach - czy nie? Napięcie towarzyszy im nieustająco.

Sportsmenka z Polski opowiada kilka dni temu reporterowi:

- Nie spotykam się z nikim, nie chodzę nigdzie poza stołówką. Cały dzień chodzę w masce - zdejmuję tylko do jedzenia. Nawet śpię w masce. Myślę tylko o tym - czy test wypadnie negatywny?

Wypadnie - lub nie. Testy chińskie są inne niż nasze, mają wyższą wrażliwość.

Natalia Maliszewska nie miała szczęścia.

https://www.salon24.pl/u/sport/1202980,dobra-wiadomosc-dla-druzyny-olimpijskiej-maliszewska-wraca-z-izolacji

Wystartuje? Nie wystartuje? Wystartuje? Nie wystartuje?.... No jednak nie.

Zawodniczka, trzęsąc się cała, z łzami w oczach, opowiadała o swoich ostatnich dniach oczekiwania w izolacji.

Z jakimi nadziejami pojechaliśmy na Olimpiadę?

Sprawozdawca z Pekinu - zamaskowany szczelnie w plenerze, na odkrytej przestrzeni, gdzie w promieniu 500 m nie widać nikogo, odpowiada:


- Przede wszystkim z nadziejami na negatywne wyniki testów! Ci z negatywnymi wynikami to już pierwsi zwycięzcy!

Cóż - powiem sarkastycznie: to gdzie podium? Gdzie medale? Może już przyznać medale za to wielkie zwyciestwo - i do domu?

Na terenie wioski olimpijskiej rygor niewyobrażalny. Taki sam obowiązuje również dziennikarzy i wszystkich pracowników - mają wyznaczone drogi poruszania się, każdy ich ruch jest śledzony.

Odbywa się inwigilacja na skalę dotąd niespotykaną.


https://www.dw.com/pl/igrzyska-w-pekinie-zagro%C5%BCenie-ze-strony-aplikacji-my2022/a-60460447

"Sportowcy są zachęcani do zainstalowania na swoich smartfonach oficjalnej aplikacji o nazwie My2022.
(...)
Jak wynika z udostępnionych DW ekskluzywnie ustaleń grupy badawczej Citizen Lab, aplikacja ta nie jest jednak w pełni bezpieczna, ponieważ słabo szyfruje dane. Sportowcy, dziennikarze i działacze są przez to narażeni w dużym stopniu na ataki hakerów. Nie można zagwarantować im ani zachowania prywatności, ani zabezpieczyć ich danych przed kradzieżą czy wglądem w nie przez osoby trzecie. Poza tym eksperci z zakresu informatyki śledczej wykryli w tej aplikacji listę obszarów objętych cenzurą.


Bezpieczeństwo danych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i tak pozostawia wiele do życzenia. Niemcy, Australia, Wielka Brytania i USA zaleciły swoim sportowcom i działaczom narodowych komitetów olimpijskich pozostawienie ich prywatnych telefonów komórkowych i laptopów w domu. Zamiast nich do Pekinu powinni zabrać komórki i laptopy przeznaczone wyłącznie na tę imprezę, co wymownie świadczy o obawach przed cyfrowym szpiegostwem. Niderlandzki Komitet Olimpijski z tego właśnie powodu oficjalnie zabronił swoim sportowcom zabrania do Chin ich prywatnych smartfonów i laptopów.

Śledzenie poprzez aplikację kontaktów osób zarażonych koronawirusem w wielu krajach świata postrzegane jest jako nowoczesny i skuteczny sposób walki z pandemią COVID-19. Problem z aplikacją My2022 polega na tym, że kryje w sobie dużo więcej: reguluje zezwolenia na dostęp do imprez olimpijskich, dostarcza obszernych informacji na temat programu i organizacji imprezy sportowej, oferuje usługi turystyczne, a nawet zawiera funkcje czatu (tekstowego i dźwiękowego), wiadomości i przesyłania plików. Jak głosi opis w sklepie App Store, aplikacja oferuje możliwość dostosowania ustawień odpowiednio dla preferencji użytkowników, „aby cieszyć się Igrzyskami Olimpijskimi wszechstronnie w jednej aplikacji”.

Luki bezpieczeństwa w aplikacji My2022 wykryli naukowcy z Citizen Lab, związanego z Munk School of Global Affairs Uniwersytetu w Toronto, badającego zagadnienia bezpieczeństwa cyfrowego w kontekście przestrzegania praw człowieka. Wcześniej mieli udział w wykryciu afery wokół szpiegowskiego oprogramowania Pegasus.

Ich główny zarzut wobec aplikacji My2022 dotyczy certyfikatu SSL, który zapewnia poufność transmisji danych przekazywanych za jej pośrednictwem w internecie. W rezultacie aplikacja może zostać podstępnie przekierowana na wrogi serwer, tak że dane będą szpiegowane, a złośliwe oprogramowanie nawet wysyłane z powrotem do aplikacji.

Jeffrey Knockel z Citizen Lab twierdzi, że takie luki bezpieczeństwa w My2022 obejmują nie tylko dane na temat zdrowia użytkowników tej aplikacji, ale także inne ważne dane, jak obsługa załączników lub wiadomości głosowe. Ekspert IT odkrył również, że w przypadku niektórych usług ruch danych w aplikacji nie jest w ogóle szyfrowany, przez co metadane usługi czatu stają się łatwe do odczytania przez hakerów. Krótko mówiąc: ta aplikacja nie jest bezpieczna."

-------------------------------------------------------------------------------------------------

I rzecz (dla mnie) najciekawsza!

https://www.wnp.pl/tech/zloty-z-okresem-waznosci-prezes-gieldy-o-cyfrowej-walucie,535215.html

Trwają prace nad przygotowaniem cyfrowych walut z terminem ważności Banków Centralnych (FED i Europejski Bank Centralny).

TO JUŻ SIĘ DZIEJE!

Planowana jest cyfrowa waluta, której nie da się gromadzić czy przechowywać - z określonym terminem ważności - w celu  zmuszenia do bieżącej konsumcji i niemożności oszczędzania. Odłożone pieniądze (wirtualne) po prostu będą przepadać.

Nie muszę chyba mówić, że to koniec własności prywatnej.

Próba generalna odbywa się właśnie w Pekinie.

Prezes GPW Marek Dietl:

"Jednym z pierwszych krajów, które już wdrożyły takie rozwiązanie, są Chiny. Władze Państwa Środka zdecydowały, że w celu popularyzacji cyfrowego juana, będzie można płacić nim podczas zbliżających się zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie."

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moim osobistym zdaniem Olimpiada na takich "warunkach" powinna zostać zbojkotowana przez sportowców z całego świata, dziennikarzy i Komitety Olimpijskie.

Może taki bojkot pozwoliłby otworzyć ludziom oczy?

Pozwoliłby powstrzymać to, co nadciąga?

Tymczasem godzimy się pokornie i potulnie na wszystko - można granice przesuwać coraz dalej i dalej... czy w ogóle istnieje granica? Idziemy jak stado baranów na rzeź.

 Ja tę Olimpiadę bojkotuję.

Tylko że to nie ma żadnego znaczenia...Lubię to! Skomentuj67 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport