25 obserwujących
472 notki
284k odsłony
279 odsłon

Korona(wirus) w statystyce

Szwecja
Szwecja
Wykop Skomentuj19

Google uruchomiło swój serwis agregujący dane n/t koronawirusa. Aby dostać się do raportów google, należy w przeglądarkę wpisać np. "koronawirus statystyki". Dla leniwych z firefoxem zamieszczam linka.

Jak jednoznacznie widać z wykresów śmiertelności Szwecja poradziła sobie z 2 falą. W odróżnieniu od Polski, w której ilość przypadków śmiertelnych leci "do nieba".

Szwecja nie miała (i nie ma) lockdownu oraz nie ma obowiązku chodzenia w maseczkach.Być może dlatego, że mają lekarzy, a nie panikarzy.

Oczywiście zaraz ktoś podniesie, że podczas pierwszej fali doszło do wielu ofiar.

W maju Gazeta Prawna zacytowała dziennik Dagens Nyheter, który w swoim artykule oskarżył państwo szwedzkie o przeprowadzenie eutanazji na staruszkach.

"Wielu seniorom w domach opieki zamiast leczenia Covid-19 podawana jest morfina, która hamuje oddychanie - pisze w środę dziennik "Dagens Nyheter". "To aktywna eutanazja" - wskazuje prof. geriatrii Yngve Gustafson."

I być może to było powodem dużej śmiertelności pierwszej fali. Z tym, że jak widać drugiej fali w Szwecji nie ma. Czyli dokładnie odwrotnie niż w Polsce.


Poprzednia notka
 <--->
Następna notka
Elon Musk o koronawirusie

Ataki na kościoły i dziwna bierność policji


Zobacz galerię zdjęć:

Polska
Polska
Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości