Blog
beta release
ojciec & dyrektor
ojciec & dyrektor ojciec, już nie dyrektor
17 obserwujących 397 notek 236437 odsłon
ojciec & dyrektor, 5 grudnia 2018 r.

Żurawski vel Grajewski czyli Pitera PiSu.

346 7 1 A A A
z twittera Andrzeja Łosia
z twittera Andrzeja Łosia

W czwartek 22 listopada we Lwowie 3 studenci z Torunia zostali zatrzymani na Cmentarzu Łyczakowskim. wPolityce cytuje ojca jednego z zatrzymanych:

Chłopaki przyjechali do Lwowa kręcić etiudę filmową o tym mieście. Przeprowadzili kilka wywiadów, nakręcili kilka miejsc. Pojechali też na Cmentarz Orląt Lwowskich. Na potrzeby realizacji filmu odpalili świece dymne w kolorach białym i czerwonym. Wywiesili także biało-czerwoną flagę. Miało to tworzyć pewien klimat miejsca. Tym bardziej, że byli tam w czasie 100. rocznicy obrony Lwowa.

Ponieważ 4 listopada kibice Śląska Wrocław z rozmachem uczcili polskich bohaterów, więc ukraińskie służby aktywnie monitorują tą polską nekropolię.

Studenci usłyszeli zarzut chuligańskiej prowokacji politycznej, za co grożą im za to 4 lata więzienia oraz zakaz opuszczania Ukrainy.

Przy absolutniej bierności MSZtu, 30 listopada sąd skazał każdego ze studentów na karę ok. 1100 PLN, a po krótkim czasie zwolnił ich z zakazu opuszczania Ukrainy. 1 grudnia wszyscy byli już w Polsce.

Dla przypomnienia od 30 listopada do 1 grudnia Czaputowicz był na Ukrainie i zapewniał Ukraińców o dozgonnej poddańczej miłości, w związku z ukraińsko-rosyjskim incydentem w pobliżu Krymu.

Wczoraj NCzas poinformował, że doradca prezydenta, były doradca szefa MSZ i obecny koordynator sekcji bezpieczeństwa, obronności i polityki zagranicznej w Narodowej Radzie Rozwoju z powołania prezydenta Andrzeja Dudy chwali Ukraińców za barbarzyńskie traktowanie polskich studentów we Lwowie. Dr hab. dwojga nazwisk, aktywny poplecznik ukraińskich neonazistów, na równie pro-banderowskiej niezalezna.pl przejechał się po polskich patriotach. Na cytaty zapraszam do linka, lub do oryginalnego tekstu, bo mi to przez palce nie przejdzie.

Dla przypomnienia, w analogicznej sytuacji, ukraińscy studenci paradujący z nazistowską flagą UPA i gestem "zamawiania 5 piw" w Przemyślu otrzymali symboliczne kary z uczelni. Służby państwowe umorzyły sprawę!

"Wyskok" Żurawskiego vel Grajewskiego skomentował m.in. RAZ:

Jestem po prostu wzruszony tym, że Ukraińcy tak się troszczą o ochronę polskich miejsc pamięci, a szczególnie o cmentarz Orląt Lwowskich, i pilnują by polska tłuszcza nie naruszała na nim spokoju. A także tym, że PiS również ma swoich Bonich i swoje Pitery, choć na innym kierunku.

Pitera ostatnio wsławiła się obroną niemieckiego Jungendamtu przed Polakami w UE.


Kalendarium Powstania Orląt Lwowskich:
1 listopada 1918 - 22 listopada 1918

Poprzednia notka:

W.C. czyli komuna wróciła

Następna notka

Łączy nas POLexit

Opublikowano: 05.12.2018 13:42. Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 12:17.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Gdzieś w drodze z Polski i do Polski.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Koalicja Propolska jest za dostępem dp broni. PoPis jest przeciw
  • @suveren dobre pytanie ale te formalnie było "polskie".
  • @bravo01 namiestnik Mosbacher potwierdziła, że są. Nie wiem po co bezczelnie pan kłamie. W...

Tematy w dziale Polityka