mikstury bez metki
Bez Tabu! Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Nie po drodze mi z chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością...
8 obserwujących
36 notek
6825 odsłon
  278   0

Chory pomysł: w Rosji wódka tylko dla zaszczepionych?

"Aby przyspieszyć szczepienia anty-wirusowe, należy zabronić osobom niezaszczepionym kupowania alkoholu". Taką opinię wyraziła na antenie  «Говорит Москва» -  “Mówi Moskwa”  -  Anastasia Tatułowa (Анастасия Татуловa) - rzecznik praw obywatelskich ds. ochrony małych i średnich przedsiębiorstw.

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/rossiyan-predlozhili-lishit-vodki-chtoby-uskorit-vakcinaciyu-1030862867

Według niej, kody QR uprawniające  do wstępu  do restauracji i centrów fitness,  są „śmieszne” pod względem stymulowania kampanii szczepień, w sytuacji - gdy Rosja pozostaje 1,5 raza  w tyle, wobec świata i odstaje nawet od krajów Ameryki Łacińskiej.

„Jeśli zabronimy sprzedaży alkoholu, być może wpłynie to na wskaźnik zachorowalności” – zasugerowała Tatułowa.

Działania mające na celu wprowadzenie kodów w taksówkach i przy sprzedaży alkoholu - jej zdaniem - mogą być skuteczne. Ponieważ sprzedaż alkoholu przez Internet jest w naszym kraju zabroniona,  ludzie nie będą mogli kupować alkoholu, co w naszym kraju jest bardzo poważną uciążliwością, więc być może przyniosłoby to rezultat ”- powiedziała rzecznika.

Zastrzegła jednak, że ​​nie wierzy w wprowadzenie surowych zakazów spożywania alkoholu, bo jeśli  odbiorą ludziom alkohol, „ to wywoła to publiczne zamieszki”.

Jeśli chodzi o kody QR dla restauracji, to według Tatułowej, zamienią się one w „katastrofę” dla przedsiębiorców, którzy jeszcze nie zdążyli pokryć ubiegłorocznych strat a już zmuszeni  będą liczyć nowe.

„Widzimy teraz statystyki z regionów, w których wprowadzono  kody – tam dochody, spadły o 80-90%, tak jak miało to miejsce w Moskwie podczas epidemii” – skarży się rzecznika praw obywatelskich.

Przypomijmy, że rosyjski rząd postawił sobie latem za cel, osiągnięcie do 1 listopada, zbiorowej odporności na koronawirusa, przy poziomie szczepień 80% populacji.

I choć do terminu zostały niecałe trzy tygodnie, liczba w pełni zaszczepionych osób w kraju. ledwie przekracza 30%. Co najmniej jeden zastrzyk szczepionki, według danych  Gogov, otrzymało 49,9 miliona ludzi, czyli 34,1% populacji.


(Zapędzić) knutem do szczepień: Rosjanom zbyt często zaczęły grozić kary

“Ale w Rosji niesposób  doprowadzić powszechnych szczepień przeciwko koronawirusowi

Na pierwszym posiedzeniu zaktualizowanej Dumy Państwowej Władimir Żyrinowski
wezwał do wpisania szczepień przeciw koronawirusowi do Krajowego Harmonogramu  i wprowadzenia obowiązku, a przede wszystkim zakazu wstępu nieszczepionych deputowanych do Dumy Państwowej. W przeddzień tego samego dnia pojawiła się kolejna radykalna propozycja: kto się nie szczepił - temu grzywna.

Najpierw bułeczki i pierniki w postaci obietnic samochodów i  mieszkań dla zaszczepionych a teraz pora na knuty.” (...)

https://www.mk.ru/social/2021/10/12/knut-radi-vakcinacii-rossiyanam-slishkom-chasto-stali-grozit-karami.html


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości