mikstury bez metki
Bez Tabu! Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Nie po drodze mi z chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością...
11 obserwujących
108 notek
38k odsłon
  102   2

Kolejna porażka kremlowskiej propagandy: Ukraiński MROT

 W sieci porównano poziom płac na Ukrainie i w Rosji; pojawił się nieoczekiwany wynik. Od 1 grudnia Ukraina znacznie wyprzedziła Rosję pod względem płacy minimalnej MROT, pomimo złóż ropy naftowej i gazu u jej północnego sąsiada.

Od dziś (1 grudnia 2021 r.) płaca minimalna na Ukrainie wzrosła do 6500 hrywien, informuje telegram -kanał „Dialog Ukraiński”.

Dziennikarze i użytkownicy portali społecznościowych zauważyli, że od 1 grudnia 2021 r. płaca minimalna na Ukrainie w rublach ,wyniesie 17 650 ₽. i znacznie przewyższy poziom rosyjski. bowiem w Rosji w 2021 r., płaca minimalna wynosi tylko 12 792 ₽

W ten sposób Ukraina nie tylko zachowała, ale także znacząco zwiększyła dystans do Rosji w jednym z najważniejszych wskaźników ekonomicznych.

Dziś średnia pensja na Ukrainie jest o 30% wyższa niż w Federacji Rosyjskiej. Ponadto na Ukrainie  następuje stopniowy

wzrost do 7 665 UAH (21 000 ₽) od 01.01.2024.

image

Użytkownicy portali społecznościowych zauważają, że Ukraina była w stanie wyprzedzić Rosję, nawet pomimo tego, że duże złoża węglowodorów, w tym ropy i gazu, znajdują się na terytorium Federacji Rosyjskiej, których Ukraina jest pozbawiona.

Wcześniej mieszkańcy okupowanej części Donbasu aktywnie dyskutowali, porównując  wynagrodzenia w ОРДЛО  i na terenie obwodu donieckiego, który pozostaje pod jurysdykcją rządu ukraińskiego. Okazało się, że pensje w tzw. republikach  D. i Ł.są ponad 2 razy mniejsze od ich ukraińskich odpowiedników.

Wcześniej w Rosji po raz pierwszy w historii zbankrutował cały region i podmiot Republiki Inguszetii. W związku z sytuacją kryzysową, finanse republiki zostały przeniesione do departamentu Federalnego Ministerstwa Finansów F.R.. Powodem bankructwa były rosnące długi, nie poparte własnymi dochodami ani wsparciem federalnym. Dług państwowy regionu wyniósł 3,33 mld rubli, a dochody budżetowe zaledwie 2,65 mld.

W 2020 r. dług publiczny skoczył od razu o 64% -   szybciej dług rośnie tylko w Petersburgu, informują eksperci popularnego rosyjskiego telegram kanału  "Кремлевский мамковед” .

https://news.dialog.ua/241280_1638356368
В Сети сравнили уровень зарплат в Украине и России: появился неожиданный результат”

Autor: Mark Woroszyłow
1 декабря 202
wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale