95 obserwujących
545 notek
1480k odsłon
  1204   0

Rosja to śmierć. Borysowi Niemcowowi

  W V rocznicę śmierci pod murami Kremla lidera opozycji antyputinowskiej Borysa Niemcowa - od dzis plac w Pradze, przy którym znajduje się ambasada Federacji Rosyjskiej nazywa się Plac Borysa Niemcowa - náměstí Borise Němcova.
https://www.forum24.cz/ceremonial-probehl-ruska-ambasada-sidli-na-namesti-borise-nemcova/
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/boris-nemcov-namesti-pod-kastany-praha-6-zdenek-hrib-rusko-vladimir-putin_2002241448_onz

  Wielu ludzi zadawało sobie i światu pytanie - czym jest Rosja?
Ja też długo próbowałem odpowiedzieć sobie na nie - bezkres przestrzeni, niepowtarzalny pełen zalet i wad człowiek tychże przestrzeni, wódka, ruska bania, bezgraniczna rozrzutność, marnotrawstwo, wiecznie pijany syf, despotia wschodnia, itd.

    Dzisiaj mnie olśniło  - Rosja to śmierć.
Śmierć dla swoich i cudzych, przyjaciół i wrogów, sceptyków i wyznawców.
"Lekarstwo przeciw zmarszczkom" - jak napisał "Puszkin rosyjskiego rocka" Wiktor Coj z grupy "KINO" ("W.Coj: "Śmierc jest warta tego aby żyć") - oczywiście niedługo potem zginął - dokladnie w wieku Puszkina.
  Inny, równoległy Jemu (tak jak równoległy Puszkinowi Lermontow - również zabity) wielki antysowiecki wieszcz Igor Talkow podobnie w młodym wieku został zamordowany, a sprawcy nigdy nie zostali ukarani.
Obu "usuniętych" w 1991 r. 30-latków łączy ten sam menadżer o wielu mówiacym nazwisku Eisenspiss - człowiek KGB, obecnie w Izraelu...

  Miałem dwóch najbliższych rosyjskich przyjaciół: Michaił Juriewicz i Oleg Michajłowicz. Jeden odszedł w wieku 31 lat, drugi - 46. "Lekarstwo przeciw zmarszczkom" - job twoju mat', Rossija!
Właśnie w moim ulubionym rosyjskim radio Nashe.ru leci jego ulubiona pieśń, z której cytat ma na pomniku wybity:
Jestem wolny, słowem: ptak w niebiosach, Jestem wolny, zapomniałem, co znaczy strach
= Я свободен словно птица в небесах, Я свободен , я завыл, что значит страх


   Rosja do dziś nie może doliczyć się liczby swoich ofiar "zwycięskiej" Wielkiej Wojny Ojczyźniane 1941-45, przy czym rozrzut naukowych opracowań to astronomiczna suma 20-25 milionów ludzkich istnień - jedni historycy dowodzą 20 mln ludzi, oficjalne dane (choć bez żadnego udokumentowania) podają od czasów Gorbaczowa 27 mln, ale niektórzy naukowcy wyliczyli prawdziwą liczbę na 44 mln.
 
   Do tego trzeba dodać 8 do 14 mln ofiar Wielkiego Głodu stalinowskiego 1931-33 i Wielkiego Terroru 1937-38 (+ 3 mln ludzi, w tym dokładnie 111 091 rozstrzelanych i drugie tyle zamęczonych Polaków, mieszkańców ZSRR w ramach Akcji Polskiej NKWD 1937 - największego w historii sowieckiej ludobójstwa wymierzonego przeciw konkretnie jednemu narodowi, choć po 2 latach rozpoczęło się ludobójstwo WSZYSTKICH NARODÓW KRESOWYCH, które pochłonęło nawet do miliona zamordowanych i zamęczonych Polaków, Ukraińców, Białorusinów, Litwinów i Żydów.

    W rozpętanej przez Rosję i stale podsycanej wojnie "hybrydowej" w Ukrainie zginęło już, wg doniesień niemieckiego wywiadu, nawet 50 tys. ludzi.
A jak długo będzie ona trwała, wie tylko 1 człowiek, mieszkający niedaleko niepochowanych od 91 lat zwłok w budynku będącego kopią Świątyni Szatana...

Rosja = śmierć.
Było kiedyś w historii potężne imperium, w którego stolicy wrzucano do ognia żywe ofiary dla ichniego boga. Rosja wydaje się nie Trzecim Rzymem (jak twierdzą jej propagandziory),
a raczej Trzecią Kartaginą. I taki będzie jej los. Amen.

* - napisane po symbolicznej śmierci pod murami Kremla lidera opozycji antyputinowskiej Borysa Niemcowa - miejsce mordu - po lewej zwłoki pod plastikiem, po prawej Kreml z Botoksem.
image

"I dwa tysiące lat wojna..
Wojna bez ważnych przyczyn..
Wojna - sprawa młodych..
Lekarstwo przeciw zmarszczkom..
Czerwono-czerwona krew
(...)
I my wiemy, że tak było zawsze..
Co wyrokiem losu najbardziej kochamy..
Kto żyje wg innych praw..
I komu umierać za młodu..
=
И две тысячи лет война..
Война без особых причин..
Война — дело молодых..
Лекарство против морщин..
Красная-красная кровь..
(...)
И мы знаем что так было всегда..
Что судьбою был больше любим..
Кто живет по законам другим..
И кому умирать молодым..


Następny utwór to "Zamknij za mną drzwi, ja odchodzę!"

Niedawno deputowany do rosyjskiej Dumy partii Putina "Jedina Rossija" Fiedotow ogłosił, że ta najpopularniejsza ever rosyjska grupa muzyczna to projekt CIA i jej utwory (dotejpory mega-popularne w Rosji) zostały napisane w Hollywood.
Gdyby Puszkin i Lermontow żyli równolegle z działalnością CIA, pewnie też zostali by jej agentami...

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka